Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Dzielimy się doświadczeniami”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Dzielimy się doświadczeniami”"— Zapis prezentacji:

1 „Dzielimy się doświadczeniami”
Współpraca przedszkola z gimnazjum

2 Cele: przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym szkoły oraz panujących w niej zasad, wzmacnianie poczucia własnej wartości, rozwijanie dobrych relacji z młodzieżą, kształtowanie nawyków kulturalnych, poznawanie nowych form aktywności, rozwijanie wrażliwości i otwartości, integracja ze środowiskiem lokalnym, nawiązanie współpracy między placówkami.

3 Opis dobrej praktyki Współpraca między Miejskim Przedszkolem Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi a Gimnazjum Nr 6 rozpoczęła się w roku szkolnym 2012/ Wspólnie zorganizowano występy dla Kacperka. Charytatywna akcja na rzecz chorego chłopca pomogła nawiązać dobre relacje między młodzieżą i młodszymi koleżankami i kolegami w wieku przedszkolnym. Więź ta uległa pogłębieniu w następnym roku szkolnym, szczególnie wtedy gdy w wyniku remontu budynku przedszkola wszyscy znaleźli się pod wspólnym dachem. Obecnie również uczniowie z radością kontynuują spotkania, dzielą się doświadczeniami i wspólnie odkrywają świat wartości.

4 Występy dla Kacperka

5 W kościele NSPJ w Rudzie Śląskiej

6

7 Spotkania z poezją Juliana Tuwima

8 Zajęcia plastyczne

9 Wspólne zabawy

10 Spotkania teatralne

11 W poszukiwaniu wartości

12 W wolnym czasie

13 Dobrze nam razem

14 Uczestnicy Uczestnikami są dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola Nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi oraz uczniowie Gimnazjum Nr 6 – wolontariusze Szkolnego Koła Caritas.

15 Czas realizacji Od 2012 do nadal.

16 Efekty zwiększenie poczucia bezpieczeństwa,
wzmocnienie poczucia własnej wartości, odkrywanie własnych możliwości, poznanie nowych miejsc i osób, kształtowanie systemu wartości, radość ze wspólnych spotkań, zabaw i zajęć z udziałem młodzieży.

17 Wpływ na dzieci Częste kontakty z młodzieżą wprowadziły dużo radości w życie dzieci przedszkolnych. Dzieci czują się docenione i akceptowane przez starszych kolegów i koleżanki. Chętnie podejmują wspólną zabawę i aktywnie uczestniczą w zajęciach. Są zainteresowane omawianymi treściami i przebiegiem spotkań.

18 Współpraca ze środowiskiem lokalnym
Udział w różnych spotkaniach organizowanych dla dzieci przez uczniów Gimnazjum Nr 6: sportowe pożegnanie lata, „Bal Wszystkich Świętych”, spotkanie z Mikołajem, wspólne akcje charytatywne.

19 Sportowe pożegnanie lata

20 „Bal Wszystkich Świętych”

21 Spotkanie z Mikołajem

22 Wspólne akcje charytatywne
W bieżącym roku trwa akcja charytatywna na rzecz Oliwki, a razem z wielkanocnymi życzeniami powędrowała do dziewczynki świąteczna paczka.

23 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "„Dzielimy się doświadczeniami”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google