Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zuzanna Bakuła kl.Ia PG w Wachu. W październiku poznawałam faunę i florę. Dowiedziałam się informacji np. o historii kota domowego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zuzanna Bakuła kl.Ia PG w Wachu. W październiku poznawałam faunę i florę. Dowiedziałam się informacji np. o historii kota domowego."— Zapis prezentacji:

1 Zuzanna Bakuła kl.Ia PG w Wachu

2 W październiku poznawałam faunę i florę. Dowiedziałam się informacji np. o historii kota domowego.

3 W listopadzie zbierałam informacje o owadach domowych i robiłam dotyczącą tego gazetkę.

4 W grudniu z zebranych wcześniej informacji przygotowałam prezentację o roślinach i zwierzętach w domu.

5 Zuzanna Bakuła

6  Fauna to świat zwierząt, natomiast flora to rośliny. Fauna i flora znajduje się w naszym domu. Są nimi np. rośliny doniczkowe czy zwierzęta tj. psy, koty czy chomiki. O tym właśnie będzie prezentacja.

7  Jak już wcześniej wspomniałam fauna to zwierzęta. Czyli fauna domowa to wszystkie zwierzęta, które mieszkają i żyją w naszym domu.

8

9

10

11  Flora domowa to wszystkie rośliny, które znajdują się w domu. Mogą to być rośliny doniczkowe, kaktusy bluszcze doniczkowe i wiele innych.

12

13

14

15 Dziękuję za obejrzenie prezentacji.

16 Przez styczeń wykonywałam zdjęcia do albumu o „Rybach akwariowych” i zbierałam informacje korzystając z różnych źródeł pisanych.

17 W lutym zbierałam dokumentację o grzybach i zagrożeniach jakie przynoszą kiedy znajdują się w naszym domu. Były to np. pleśń ścienna czy ta, która znajduję się na pożywieniu.

18 W marcu zbierałam informacje do prezentacji, w której miały być dane o bakteriach i grzybach. Tytuł prezentacji to: „Zagrożenia ze strony grzybów i bakterii”.

19 Zuzanna Bakuła

20  Grzyby i bakterie potrafią być niebezpieczne i szkodliwe dla człowieka a zwłaszcza, kiedy znajdują się w jego domu.

21  Grzyb ścienny jest niebezpieczny i można przez niego ciężko zachorować. Najlepszym sposobem jest szybka interwencja i usunięcie go.

22

23 W domu oprócz grzyba występuję też pleśń, która jest równie szkodliwa. Przez nią człowiek też może zachorować i należy się jej jak najszybciej pozbywać.

24 Powinniśmy jak najszybciej wyrzucać produkty, które mają pleśń na wierzchu, ponieważ nawet niewielka ilość zapleśniałej żywności może nam zaszkodzić.

25

26 W domu jest wiele bakterii, których nie widzimy mogą się one znajdować na jedzeniu czy naszych roślinach. Niektóre z nich są bardzo szkodliwe, dlatego warto pamiętać o ochronie roślin.

27

28 Bakterie i grzyby powodują wiele zniszczeń i są zagrożeniem dla człowieka i zwierząt, które znajdują się w pobliżu.

29 Dziękuję za obejrzenie.

30 W kwietniu obserwowałam rośliny, które np. zamykają się na noc. Robiłam zdjęcia i szukałam informacji.

31 Maj – był to miesiąc, w którym uporządkowywałam zebrane informacje i dodawałam brakujące informacje. Kończyłam albumy o zwierzętach i roślinach.

32 Czerwiec to czas, kiedy fotografowałam wszystko co zrobiłam przez cały rok i na koniec zamieszczę na stronie internetowej naszej szkoły.

33 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji, która przedstawiała całą moją pracę, którą wykonałam w roku szkolnym 2014/2015.


Pobierz ppt "Zuzanna Bakuła kl.Ia PG w Wachu. W październiku poznawałam faunę i florę. Dowiedziałam się informacji np. o historii kota domowego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google