Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja na temat radia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja na temat radia"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja na temat radia
PROJEKT GIMNAZJALNY 2014/2015 KAMIL DŁONIAK

2 pierwsze radio powstało 1894 r.

3 Nowoczesne radio ma dodatkowo odtwarzacz muzyki mp3, magnetofon :

4 Radio - środek masowego przekazu (radiofonia),rozpowszechnia audycje adresowane do różnorodnego i nieograniczonego kręgu radio słuchaczy, odbierane przez odbiorniki radiowe np. radio zet, komercyjna, informacyjno-muzyczna prywatna stacja radiowa, założona w 1990r w Warszawie; założyciel w 1995 prezes - Andrzej Woyciechowski. Pierwsza publiczna audycja została nadana w 1914r. w Belgii.

5 Radia posiadają nowoczesne funkcje programistyczne, maj wiele funkcji.
Ma głośniki z których są emitowane fale dźwiękowe wysokiej jakości. W nowoczesnych latach pojawiły się cyfrowe wyświetlacze.

6 Są przy starych radiach baterie, z których jest pobierany prąd do działania radia.
Dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.

7 Projekt na temat prądu elektrycznego

8 Prąd jest to: uporządkowany ruch ładunków elektrycznych.

9 Ładunki elektryczne: to zwykłe cząstki, które potrafią wytwarzać pole elektryczne. Prąd tworzyć mogą zarówno ładunki dodatnie i ujemne.

10 Uporządkowany ruch: Cząstki mogą poruszać się w różny sposób. Jak wiadomo z teorii kinetycznej cząsteczkowej. Wszystkie atomy i cząsteczki w naszym otoczeniu są w nieustannym ruchu. Ten ruch, bez względu na to, czy atomy są naładowane (nazywają się wtedy jonami).

11 Praca i moc prądu elektrycznego
Przepływ prądu elektrycznego w obwodach zawierających przewodniki stałe. Prąd elektryczny płynie w obwodzie zamkniętym po przyłożeniu napięcia elektrycznego U. Pod wpływem tego napięcia w obwodzie płynie prąd o natężeniu I. Prąd wywołuje różne skutki energetyczne czyli wykonuje pracę i upływ czasu.

12 Moc elektryczna Moc elektryczna: to praca jaką wykonuje energie elektryczną w jednostce czasu. Jednostką mocy w układzie jest wat.

13 Praca Elektryczna Praca – skalarna wielkość fizyczna, miara ilości energii przekazywanej między układami fizycznymi

14 Inną wielkością opisującą energetyczne skutki prądu elektrycznego jest moc czyli szybkość wykonywania pracy przez prąd elektryczny. Wielkość tę można obliczyć znając napięcie i wywołane przez nie natężenie prądu elektrycznego.

15 Między pracą i mocą prądu elektrycznego jest prosty związek, gdy moc jest stała.

16 Żarówka przeznaczona dla napięcia 230 wolt ma moc 100 watów
Żarówka przeznaczona dla napięcia 230 wolt ma moc 100 watów. Jakie jest natężenie prądu płynącego przez tę żarówkę, gdy świeci ona pełną mocą.

17 NATĘŻENIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO
Natężenie prądu jest wielkością podstawową, definiowaną jako stosunek ładunku przepływającego przez przekrój poprzeczny przewodnika do czasu w jakim on przepłynął. WZUR NATĘŻENIA PRĄDU ELEKTRYCZNEGO. I - natężenie prądu Q - przenoszony ładunek t - czas

18 Amper jest jednostką podstawową i jako taki musi być wyznaczony niezależnie w oparciu o doświadczenie. W istocie nie nie tyle amper jest definiowany przez jednostkę ładunku - kulomb, co kulomb należy uważać jako "amperosekundę": 1C = 1 A s

19 KANIEC PROJEKTU KLASA 2 GIMNAZJUM KAMIL DŁONIAK


Pobierz ppt "Prezentacja na temat radia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google