Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śniadanie Daje Moc. Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach klasa III b wychowawca: Edyta Wesołek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śniadanie Daje Moc. Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach klasa III b wychowawca: Edyta Wesołek."— Zapis prezentacji:

1 Śniadanie Daje Moc

2 Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach klasa III b wychowawca: Edyta Wesołek

3 Jesteśmy uczniami małej wiejskiej szkoły, która w tegoroczne wakacje doczekała się w końcu termomodernizacji. Jesteśmy dumni, że możemy się w niej uczyć. Dzięki pomocy i zaangażowaniu naszych kochanych rodziców odnowiono naszą salę lekcyjną. Teraz jeszcze przyjemniej się tu uczymy. :)

4 Z naszą panią często rozmawiamy o zdrowym trybie życia i wiemy, co należy robić i jeść, aby być silnym i odpornym na różne choroby. Oczywiście poza ćwiczeniami czy odpowiednią dietą, wiemy, że każdy uczeń powinien zjeść w szkole drugie śniadanie. Pomaga ono w lepszym przyswajaniu wiedzy, dostarcza naszemu organizmowi wielu cennych składników odżywczych, dzięki czemu szybciej i łatwiej się uczymy.

5 Swoją przygodę z programem ŚNIADANIE DAJE MOC rozpoczęliśmy 8 listopada 2013r. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne w życiu człowieka jest dbanie o swój organizm a przede wszystkim zdrowe odżywianie. Potem układaliśmy hasła dotyczące zdrowego posiłku i zapisywaliśmy je na kolorowym papierze.

6 Potem wszyscy grzecznie poszliśmy do łazienek umyć ręce, by już za chwilę zabrać się do przygotowywania pysznych zdrowych kanapek i sałatek.

7 Po skończonej pracy dyżurni pomogli pani nakryć do stołu. Biały obrus, żółto - zielone serwety pośrodku i kolorowe chusteczki przy talerzykach pięknie zdobiły nasz klasowy stół. Potem pani kucharka przyniosła nam ciepłą herbatę. Położyliśmy nasze kanapki, sałatkę i owoce na stole, zajęliśmy wyznaczone miejsce i mogliśmy wspólnie zasiąść do stołu, by zjeść pożywne Śniadanie, które daje Daje Moc.

8

9 A to już my – klasa III b przy wspólnym stole zajadamy się zdrowymi smakołykami :)

10 Dziękujemy za poświęconą nam uwagę. Zachęcamy do głosowania :)


Pobierz ppt "Śniadanie Daje Moc. Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach klasa III b wychowawca: Edyta Wesołek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google