Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIEL LASU Miłosz Nickowski SP NĘTNO. LEŚNICZY Leśniczy dba o zwierzęta oraz całą roślinność, która występuje w lecie, przede wszystkim o drzewa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIEL LASU Miłosz Nickowski SP NĘTNO. LEŚNICZY Leśniczy dba o zwierzęta oraz całą roślinność, która występuje w lecie, przede wszystkim o drzewa."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIEL LASU Miłosz Nickowski SP NĘTNO

2 LEŚNICZY Leśniczy dba o zwierzęta oraz całą roślinność, która występuje w lecie, przede wszystkim o drzewa. Zawsze pamięta o tym, by nakarmić zwierzęta w porach, kiedy trudno jest im samodzielnie zdobyć jedzenie.

3 Zadania leśników: 1. Dbanie o odnowienie lasów. 2. Nadzorują pielęgnowanie młodego lasu. 3. Dokarmiają leśne zwierzęta. 4. Zajmują się edukacją leśną.

4 Dorośli i dzieci: 1.Sadzą drzewa. 2.Sprzątają śmieci. 3.Zbierają kasztany i żołędzie. 4.Poznają życie lasu podczas zajęć w ośrodkach edukacji przyrodniczej.

5 Sadzimy las

6 Zbieramy kasztany i żołędzie

7 Dokarmiamy zwierzęta

8 Edukujemy się

9 Sprzątamy las

10 Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi lasu: 1.Oszczędzamy energię elektryczną. 2.Oszczędzamy wodę. 3.Nie marnujemy papieru. 4.Segregujemy odpady w domu. 5.Nie wyrzucamy śmieci w lesie. 6.Używamy torby ekologiczne. 7. Kupujemy produkty ekologiczne. 8. Zbieramy kasztany i żołędzie.


Pobierz ppt "PRZYJACIEL LASU Miłosz Nickowski SP NĘTNO. LEŚNICZY Leśniczy dba o zwierzęta oraz całą roślinność, która występuje w lecie, przede wszystkim o drzewa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google