Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śniadanie daje moc! Jeśli oczywiście jest właściwie zrobione. ;)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śniadanie daje moc! Jeśli oczywiście jest właściwie zrobione. ;)"— Zapis prezentacji:

1 Śniadanie daje moc! Jeśli oczywiście jest właściwie zrobione. ;)

2 Fakty Śniadanie powinno być spożywane codziennie. Tylko pełnowartościowy posiłek jest zdrowy. Zdrowe śniadanie zmniejszy stres. Jedzenie śniadania ma wpływ na koncentrację. Zdrowe śniadanie zwiększa odporność.

3 Mity Zjedzenie cukru na śniadanie jest korzystne. Jedząc małe śniadanie, zjesz mały obiad. Nie ma znaczenia, o której zjesz śniadanie. Śniadanie nie pobudzi. Wszystko napisane powyżej to kłamstwa.

4 Opowieść Ania rano przygotowała sobie śniadanie: chleb razowy z pomidorem i białym serem. Robert też wtedy robił posiłek. Tylko, że on wstał później i zjadł batonik zbożowy. Kto z nich szybciej zgłodniał?

5 Ania na drugiej lekcji miała klasówkę. Dużo się uczyła i ma nadzieję na dobrą ocenę. Robert również pisał wtedy sprawdzian. Wiele się przygotowywał i powtarzał przed lekcją. Mimo to nie napisał kilku zadań.

6 Opowieść Ania zjadła małe drugie śniadanie, ponieważ nie była jeszcze głodna. Robert natomiast łapczywie połknął dwie kanapki i nadal był głodny.

7 Podsumowanie Jaki z tej historii jest wniosek? Zdrowe śniadanie nie tylko syci, ale pomaga nam się skoncentrować i myśleć. A cukry dają energię szybko, lecz na krótko.

8 Śniadania Co najlepiej zjeść na śniadanie? Do owsianki możemy dodać różne owoce lub przyprawy korzenne. To śniadanie wcale nie musi być mdłe i niedobre.

9 Dlaczego warto jeść śniadanie? Gdy nie zjemy rano śniadania możemy szybciej się przeziębić, dostać zawrotów głowy, a nawet zasłabnąć.

10 Napoje Jaki napój należy wziąć do szkoły do drugiego śniadania? Mirinda = ok.26 łyżeczek cukru/litr Pepsi = ok.22 łyżeczki cukru/litr Energy drinki = ok.21,5 łyżeczki cukru/litr Cola = ok.21 łyżeczek cukru/litr Woda smakowa = ok.8 łyżeczek cukru/litr Woda mineralna = 0 łyżeczek cukru/litr Co wybierasz?

11 KONIEC Autorem jest Natalia Janiszewska


Pobierz ppt "Śniadanie daje moc! Jeśli oczywiście jest właściwie zrobione. ;)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google