Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt gimnazjalny:Różaniec modlitwą Jana Pawła II.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt gimnazjalny:Różaniec modlitwą Jana Pawła II."— Zapis prezentacji:

1 Projekt gimnazjalny:Różaniec modlitwą Jana Pawła II

2 „Różaniec – skarb, który trzeba odkryć” (Jan Paweł II) ● „Od mych lat młodzieńczych modlitwa ta miała ważne miejsce w moim życiu duchowym”, „Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy-pisze Jan Paweł II.

3 „Różaniec: Jest to codzienne spotkanie, którego Maryja i ja nigdy nie zaniedbujemy.” ● Jan Paweł II był człowiekiem Różańca, a cały jego pontyfikat był nim przepełniony aż po brzegi. ● Wypowiedzi Papieża nieustannie kierowały naszą uwagę ku modlitwie różańcowej, a każda podróż apostolska Jana Pawła II miała choć jeden silny akcent związany z Różańcem.

4 „Różaniec jest modlitwą prostą i skutecznie służącą temu, by stawać się z Maryją uczniem Jezusa Chrystusa.” ● W pierwsze soboty miesiąca dzięki transmisjom Radia Watykańskiego cały świat mógł odmawiać Różaniec wspólnie z Ojcem Świętym. Każdy październik – miesiąc różańcowy – stanowił dla Jana Pawła II okazję, by przypominać wiernym o roli Różańca i o jego potędze. Jan Paweł II każdemu kto się nim spotykał wkładał do ręki swój osobisty upominek – z był to zawsze różaniec.

5 Rok Różańca ● Papież przełomu tysiącleci był również autorem bardzo ważnego dokumentu poświęconego w całości Różańcowi. Jest nim Rosarium Virginis Mariae, w którym Ojciec Święty ogłosił rozpoczęcie Roku Różańca (16 października 2002 – 16 października 2003). Więcej, Jan Paweł II jako pierwszy w historii zaproponował reformę Różańca: zalecił jego pogłębienie biblijne, związał go z kontemplacją „ikon”, wprowadził nową część Różańca – tajemnice światła.

6 Dziesięć kroków medytacji różańcowej według Jana Pawła II ● W liście o różańcu Rosarium Virginis Mariae Ojciec Święty zwraca uwagę, aby modlitwy różańcowej nie postrzegać jako celu samego w sobie. Ma ona prowadzić do celu, jakim jest więź z Chrystusem i Maryją. W przeciwnym razie różaniec nie tylko nie przyniesie pożądanych skutków duchowych, lecz także może zostać potraktowany na równi z jakimś amuletem czy przedmiotem magicznym.

7 Różaniec w rodzinie ● Ojciec święty apelował do rodzin,aby codziennie modliły się na różańcu, i podkreśla, że „różaniec był zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Niegdyś modlitwa ta była szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim.

8 Podsumowanie ● Jan Paweł chciał, aby różaniec był naszym nawykiem czymś co będziemy robić bez względnego namysłu i będziemy na, nim skupiać całą uwagę. Traktował go jak medytacje składanie prośb, ufność Matce Bożej

9 Koniec ● Opracował:Jakub Muszyński


Pobierz ppt "Projekt gimnazjalny:Różaniec modlitwą Jana Pawła II."

Podobne prezentacje


Reklamy Google