Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W DNIU ZDROWEGO ŚNIADANIA Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Oświaty w Szwarszowicach Szwarszowice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W DNIU ZDROWEGO ŚNIADANIA Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Oświaty w Szwarszowicach Szwarszowice."— Zapis prezentacji:

1 w DNIU ZDROWEGO ŚNIADANIA Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Oświaty w Szwarszowicach Szwarszowice 20 A 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

2 Klasa druga liczy 9 uczniów. Są to: Radek Barański, Patryk Chodorek, Krystian Dziekan, Kacper Iwoła, Mateusz Jarocha, Paulina Kaniewska, Wiktor Podgajny, Klaudia Rutkowska, Maciej Stachurski. Wychowawcą klasy jest pani mgr Renata Podgórska.

3 Przygotowując się do DNIA ZDROWEGO ŚNIADANIA nasza klasa wzięła udział w programie,,Śniadanie daje moc”. Wiedza, którą uczniowie zgromadzili w cyklu 10 zajęć edukacyjnych,posłużyła im do zaprezentowana za pomocą klasowej gazetki ściennej- wiadomości i ciekawostek, które : przypominają motywują i uświadamiają o konieczności codziennego spożywania śniadania. Uczniowie w zajęciu techniczno-plastycznym zaprojektowali i zaprezentowali również produkty, które mogą stanowić smaczne i zdrowe śniadanie.

4 A oto propozycje naszych ulubionych produktów.

5 Potwierdzeniem ulubionych i,,zdrowych” produktów było przygotowanie przez uczniów wspólnego klasowego śniadania. Dzieci przygotowały śniadanie ze swoich ulubionych produktów.

6 Celem uświadomienia pozostałym uczniom i rodzicom skutków niewłaściwego odżywiania, uczniowie kl. II oraz I i III wspólnie z wychowawcami przygotowali tablicę demonstracyjną, która została wyeksponowana na terenie szkoły i nawiązywała do programu,,Śniadanie daje moc”, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zasady: zdrowego odżywiania, dziennego zapotrzebowania na posiłki, oraz skutków nie zjadania śniadania.

7 W DNIU ZDROWEGO ŚNIADANIA Uczniowie oraz zaproszeni rodzice dzięki naszej zaproszonej pani pielegniarki zapoznali się głównymi celami,,Dnia zdrowego śniadania” oraz : poszerzyli i uporządkowali wiedzę na temat odżywiania. Pani pielęgniarka zaprezentowała m. in. piramidę zdrowego żywienia, obecność poszczególnych składników w produktach, zwróciła uwagę na produkty, które szkodzą zdrowiu. Ponadto uczniowie dzięki prezentacji multimedialnej zapoznali się m. in z danymi statycznymi dotyczącymi poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. Nasz gość przypomniał również o skutkach nie zjadania śniadania przez dzieci i młodzież oraz ogólnie złego odżywiania się.

8 Zainteresowanie wspólnym spotkaniem było ogromne, o czym mogło świadczyć uważne słuchanie i udzielanie odpowiedzi na pytania kierowane przez panią pielęgniarkę do uczniów.

9 Podsumowaniem DNIA ZDROWEGO ŚNIADANIA było zorganizowanie wspólnego śniadania przez uczniów wszystkich klas.

10 Z pewnością wiedza przekazana uczniom oraz im rodzicom dzięki programowi,Śniadanie daje moc” oraz DNIA ZDROWEGO ŚNIADANIA przyczyni się do - zmiany nawyków żywieniowych i zwiększy dbałość o spożywanie śniadania w domu i w szkole przez dzieci i młodzież. Z pozdrowieniami uczniowie klasy II wraz z wychowawcą. Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "W DNIU ZDROWEGO ŚNIADANIA Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwarszowicach prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Oświaty w Szwarszowicach Szwarszowice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google