Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIEŃ ZIEMI W Polsce 22 kwietnia. Co to za święto??? To święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIEŃ ZIEMI W Polsce 22 kwietnia. Co to za święto??? To święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych."— Zapis prezentacji:

1 DZIEŃ ZIEMI W Polsce 22 kwietnia

2 Co to za święto??? To święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. To święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią.

3 Historia Dnia Ziemi w Polsce Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbyły się dopiero w 1990 po upadku "żelaznej kurtyny". Organizowane one były spontanicznie przez nowo- powstające, pozarządowe, niezależne polskie organizacje ekologiczne. Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbyły się dopiero w 1990 po upadku "żelaznej kurtyny". Organizowane one były spontanicznie przez nowo- powstające, pozarządowe, niezależne polskie organizacje ekologiczne.

4 Obchody Na całym świecie organizowane są spotkania, sympozja, konferencje, wystawy, festyny, konkursy poświęcone działaniom ekologicznym, krzewieniu kultury ekologicznej oraz mające na celu uświadomienia zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. W organizacji obchodów uczestniczy obecnie ponad 17 000 organizacji ze 141 krajów świata. Na całym świecie organizowane są spotkania, sympozja, konferencje, wystawy, festyny, konkursy poświęcone działaniom ekologicznym, krzewieniu kultury ekologicznej oraz mające na celu uświadomienia zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. W organizacji obchodów uczestniczy obecnie ponad 17 000 organizacji ze 141 krajów świata.

5 Tydzień Ziemi??? Wiele krajów i miast 'rozciąga' Dzień Ziemi na Tydzień Ziemi, który trwa zazwyczaj od 16 do 22 kwietnia.

6 NIE ZANIECZYSZCZAJ ŚRODOWISKA!!!

7 Wykonali: KL.III GIMNAZJUM


Pobierz ppt "DZIEŃ ZIEMI W Polsce 22 kwietnia. Co to za święto??? To święto mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google