Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

2014/2015.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "2014/2015."— Zapis prezentacji:

1 2014/2015

2 PROJEKT ZINTEGROWANEJ POLITYKI BEZPIECZEŃSTWA SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W ROCZYNACH

3 Spotkanie w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

4 ZINTEGROWANY PLAN DZIAŁANIA Droga jednokierunkowa i parkingi na ulicy Szkolnej. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy szkole, na ulicy Bielskiej. Pogadanki, prelekcje i szkolenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli z zakresu bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą.

5 Droga jednokierunkowa przy szkole

6

7 Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Bielskiej i Szkolnej

8

9 Poprawa bezpieczeństwa w budynku szkolnym i w najbliższym otoczeniu szkoły

10

11

12

13 Bezpiecznie ze Strażą Pożarną Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat pożarów i wypadków, w których pomoc niosą strażacy, a w drugiej części spotkania odbyły się pokazy i praktyczna część niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym.

14 Projekt "Zagrożenia w sieci – profilaktyka i reagowanie„ Zajęcia profilaktyczne w obszarze uzależnień od Internetu i zagrożeń w nim występujących.

15 Zamontowanie nowych kamer przy wejściu głównym do szkoły i domofonu przy wejściu do przedszkola Działania te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci przebywających na terenie szkoły.

16

17 Nasi uczniowie w gminnym konkursie ,,Bezpieczna droga„ Nasi reprezentanci wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze, rozwiązując zadania o różnym stopniu trudności.

18 Strażacy są potrzebni Każdy maluch mógł w tym dniu pochwalić się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz sprawdzić swoją zwinność i szybkość.

19 II Rowerowy Rajd na Orientację Celem rajdu było podniesienie kultury przestrzegania przepisów ruchu drogowego, noszenie elementów odblaskowych i kasków podczas jazdy na rowerze.

20 Bezpiecznie czyli jak? Usystematyzowanie wśród dzieci wiedzy na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

21 Z wizytą u strażaków Dzieciom została przybliżona tematyka zagrożeń z jakimi mogą spotkać się w życiu osobistym, a także przedstawiono sposoby bronienia się przed nimi.

22 Udany piknik rodzinny ,,Bezpieczna rodzina„ pokaz udzielania pierwszej pomocy

23 Nie bądź obojętny na śmiertelne promile
Nie bądź obojętny na śmiertelne promile! Przedstawienie pobudziło do refleksji nad koniecznością reagowania, jeśli widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu lub innych używek siada za kierownicą, narażając nie tylko siebie, ale i przypadkowych użytkowników ruchu drogowego na śmiertelne niebezpieczeństwo.

24 Nowe oblicze szkoły! Szkoła stała się bardziej przyjazna i bezpieczniejsza dla uczniów.

25 „Łańcuch Trzeźwości” Poprzez akcję uczniowie chcieli zaapelować do kierowców: zachowajcie trzeźwość – my i nasi bliscy chcemy czuć się bezpieczni na drodze, poboczu, chodniku i pasach dla pieszych.

26 „Zagrożenia w Internecie” W trakcie pogadanki rodzice dowiedzieli się o zagrożeniach, z jakimi może się spotkać ich dziecko w Internecie, prawnych aspektach bezpieczeństwa dzieci w Internecie, „systemach” bezpieczeństwa obowiązujących w placówkach szkolnych oraz wizerunku młodego internauty.

27 „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” Konkurs plastyczny, w którym uczniowie pokazali, że znają przepisy ruchu drogowego i wiedzą, jak ważne dla ich bezpieczeństwa są odblaski noszone na ubraniach, tornistrach, obuwiu, itp.

28 Konkurs profilaktyczny z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu Celem było zwrócenie uwagi na problem nikotynowego nałogu oraz próba zachęcenia dotkniętych uzależnieniem do walki z nałogiem.

29 Musical "Bagno„ Musical opowiadał o problemach współczesnej młodzieży oraz uzależnieniu od narkotyków.

30 Spotkanie ze strażakami w ramach przygotowań do konkursu Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy i kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie ochrony ludności, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej oraz zasad postępowania na wypadek pożaru i występowania innych zagrożeń oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

31 ,,Jeżdżę z głową" po raz kolejny Dzieci oprócz opanowania podstaw jazdy na nartach uczyły się prawidłowych i bezpiecznych zachowań na stoku oraz jazdy na nartach w kaskach.

32 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

33 Wzięliśmy udział w programie profilaktycznym „NOE” PRAWDA – uświadamia młodzieży konsekwencje picia alkoholu i korzystania z innych substancji psychoaktywnych, informuje o szczegółach i skutkach uzależnienia

34 Program „Karta Szkolna BZWBK” Podstawowym celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych, poprzez uniemożliwienie wstępu na ich teren osobom nieuprawnionym.

35 Międzygminny Turniej BRD szkół gimnazjalnych Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz umiejętnościami jazdy na rowerze i udzielania pierwszej pomocy.

36 „I ty możesz zostać ratownikiem” Główną ideą tego turnieju jest zaopatrzenie młodzieży szkolnej w zasób wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale i również propagowanie właściwych zachowań oraz  podnoszenie świadomości i umiejętności niezbędnych do ratowania życia ludzkiego Są to również działania  ukierunkowane na prospołeczne zachowania młodzieży, zagospodarowanie czasu, działania alternatywne do przemocy i agresji.

37 XVIII Gminny Turniej „Bezpieczna droga” z udziałem naszych uczniów Zawodnicy wykazali się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując różne zadania na poszczególnych etapach.

38 Wyjątkowi goście u przedszkolaków Dzieci dowiedziały się jakie potrzeby ma pies, co robić gdy napotkamy agresywnego psa na swojej drodze.

39 Realizacja projektu ,,Żabką do lata" dobiegła końca Wszyscy uczestnicy dzięki kursowi zdobyli podstawowe umiejętności pływackie oraz zostali przeszkoleni z zasad bezpiecznego przebywania na obiektach pływackich. Dzieci, które nie umiały pływać po zakończeniu kursu, potrafią swobodnie utrzymać się na wodzie, poznały także zasady bezpiecznego zachowania w wodzie.

40 Naprawa uszkodzonej nawierzchni na placu zabaw Tak było:
a tak jest:

41 Opracował Sławomir nowak Koordynator projektu z ramienia szkoły


Pobierz ppt "2014/2015."

Podobne prezentacje


Reklamy Google