Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Raport obrotów - wzór Służy do sprawdzenia czy wszystkie dokumenty są w systemie (np. zwroty, przerzuty) Aby spełniał swe zadanie – musi być uzupełniany.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Raport obrotów - wzór Służy do sprawdzenia czy wszystkie dokumenty są w systemie (np. zwroty, przerzuty) Aby spełniał swe zadanie – musi być uzupełniany."— Zapis prezentacji:

1 Raport obrotów - wzór Służy do sprawdzenia czy wszystkie dokumenty są w systemie (np. zwroty, przerzuty) Aby spełniał swe zadanie – musi być uzupełniany NA BIEŻĄCO od razu gdy zdarzenie miało miejsce NIE MA SENSU WYPEŁNIAĆ GO NA PODSTAWIE WYDRUKU PZ NIE TRZEBA CZEKAĆ ŻEBY WPISAĆ WARTOŚCI –i tak macie kopie WZ Można kolorem zaznaczyć wpłaty do banku

2 Zwrot /Reklamacja Zwroty / Reklamacje
Musi być dowód zakupu (zwykle paragon, ale może też być faktura) Przy kasie kartka: „ZACHOWAĆ PARAGON NA WYPADEK REKLAMACJI” Zwrot / reklamacja jest na wniosek klienta, więc klient musi uczestniczyć w wypełnianiu druku Korekta polega na zwróceniu sklepowi ilości towaru wynikającej z reklamacji oraz wypłaty z kasy (nie anulujemy całego paragonu, gdyż reklamacja może się odbywać po kilku dniach i ceny drobiu będą już inne) Co sklep ma zrobić aby nie płacić na inwentaryzacji za ten towar? Należy zgłosić reklamację do dostawcy, sklep powinien otrzymać korektę PZ i korektę faktury zakupowej.

3 Anulowanie paragonu -oczywista pomyłka
Dotyczy tylko zatwierdzonych paragonów Musi być ORYGINAŁ PARAGONU FISKALNEGO (jeżeli ktoś się pomylił na kasie, nie wystawia faktury VAT do tego paragonu) Zdarzenie wynika z pomyłki załogi – zatem klient nie wypełnia nic w formularzu Korekta polega na nabiciu nowego paragonu prawidłowo ( żeby klienta nie przetrzymywać w sklepie) i usunięciu całego paragonu z systemu (p. Włodek)

4 Kontrola rozliczenia utargu i gotówki WZÓR
Na kartce A4 ( np. na odwrocie kopii starych PZ- żeby nie marnować papieru) Pieczątka sklepu, Opisane „Raport dobowy z dnia…” SUMA za dany dzień z wszystkich kas

5 Kontrola rozliczenia utargu i gotówki WZÓR
Raporty z terminala szczegółowe Raport na zamknięcie dnia Pieczątka sklepu SUMA

6 Kontrola rozliczenia utargu i gotówki WZÓR
Raport dobowy „Zamknięcie zmiany” Sumy operacji za dzień: Karty ( na odrębnej kartce raporty) Wpłat do banku Bonów Deputatów Zaliczek Faktury przelew Usługi bankomat Wypłaty z kasy -pomyłki Sumy z wszystkich kas wpisać do zakładki Inne/Gotówka w zamowienia.gzella.pl

7 Kontrola rozliczenia utargu i gotówki WZÓR Tu wpisać dane z wydruków na koniec dnia

8 K Księgowość i koordynator widzi taki wydruk
Wprowadzamy cyfry raz Nie podliczamy kolumn i wierszy – mniejsze ryzyko błędu Mniej papieru Pogotowie gotówkowe od razu w systemie Wiarygodne porównanie ze spisem z natury Ale: Trzeba pamiętać o prawidłowym zarejestrowaniu płatności na kasie. Jeżeli będzie pomyłka -wyjdzie już w momencie rozliczenia kasjera w danym dniu Do komputera prawidłowe dane a na zestawieniu do księgowości krótko opisać np. jest gotówka 115,45 powinien być: bon 100, gotówka 15,45

9 Wystawienie faktury VAT
Jeżeli klient chce fakturę, zawsze rejestrujemy sprzedaż na kasie fiskalnej, potem wystawiamy fakturę do tego paragonu Oryginał paragonu dopinamy do kopii faktury, którą wystawimy Z paragonu spisujemy kod, nazwę, ilość i cenę jednostkową brutto Kolumny „Wartość towaru netto”, „Wartość podatku VAT” dla każdej pozycji na fakturze zostawiamy puste – jeżeli mamy takie kolumny Z paragonu przepisujemy podsumowanie – zaczynając od kwoty brutto w danej stawce, -kwoty VAT w stawce -poprzez odejmowanie ustalamy kwotę netto w podsumowaniu w danej stawce. Potem wszystko sumujemy w rubryce „Razem”

10 WZ z El-Vita i Clean Way Sprawdzić dostawę faktyczną z WZ
Jeżeli zgodna – podpisać i ostemplować pieczątką sklepu Oryginał do Osia w teczce


Pobierz ppt "Raport obrotów - wzór Służy do sprawdzenia czy wszystkie dokumenty są w systemie (np. zwroty, przerzuty) Aby spełniał swe zadanie – musi być uzupełniany."

Podobne prezentacje


Reklamy Google