Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JEŻOWY KOLEC teatrzyk szkolny. Teatrzyk w latach 2001-2004 przygotował przedstawienia: Czerwony Kapturek, Trzy świnki i bardzo zły wilk, Grzyby, Rzepka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JEŻOWY KOLEC teatrzyk szkolny. Teatrzyk w latach 2001-2004 przygotował przedstawienia: Czerwony Kapturek, Trzy świnki i bardzo zły wilk, Grzyby, Rzepka."— Zapis prezentacji:

1 JEŻOWY KOLEC teatrzyk szkolny

2 Teatrzyk w latach 2001-2004 przygotował przedstawienia: Czerwony Kapturek, Trzy świnki i bardzo zły wilk, Grzyby, Rzepka. Od 2005 roku istnieje pod nazwą „Jeżowy Kolec”. Grupa przygotowuje przedstawienia na szkolne uroczystości, Spotkania Integracyjne oraz Festiwale Sztuki w Lubaczowie. Jeżowy Kolec to amatorska grupa teatralna, którą tworzą dzieci i młodzież ucząca się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle.

3 Festiwal Sztuki Lubaczów Grupa teatralna zdobyła I miejsce na:  II Wojewódzkim Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Głębiej Upośledzonej Umysłowo (Czerwony Kapturek–2003);  III Wojewódzkim Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Głębiej Upośledzonej Umysłowo (Trzy świnki i bardzo zły wilk – 2004);  IV Wojewódzkim Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Głębiej Upośledzonej Umysłowo (Calineczka – 2005);  VI Wojewódzkim Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Głębiej Upośledzonej Umysłowo (Kim naprawdę jest Kopciuszek? – 2009).

4 Z życia teatrzyku „Jeżowy Kolec”

5 Od 2005 roku teatrzyk Jeżowy Kolec działający w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle we współpracy z Jasielskim Domem Kultury jest organizatorem Integracyjnych Spotkań Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Jest to unikalna, lokalna impreza kulturalna propagująca twórczość osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób zdrowych.

6 ”Lubię obserwować wschodzące słońce (…) Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi” Jan Paweł II

7 W 2005 roku teatrzyk przygotował przedstawienie,,Calineczka”

8 „Dziewczynka z zapałkami” (2006),, (…) to człowiek drugiemu człowiekowi najbardziej potrzebny jest na świecie”

9 ,,Trudności należy pokonywać razem, z tymi, którzy naprawdę nas kochają” Majówka z Jasiem i Małgosią 2007.

10 Zamieszanie w krainie bajek było chwilowe, bo przecież,, … nie zabłądzi ten kto czyta a ciekawscy żyją mądrzej” (2008).

11 ,,A wszystko to za sprawą dobrej wróżki, która we właściwym czasie pojawiła się na drodze Kopciuszka” Kim naprawdę jest Kopciuszek? (2009)

12 ,,Dwie figurki połączyło wspólne nieszczęście i miłość. Mimo okrutnych przeciwności losu po raz kolejny, trochę okaleczeni ale bogatsi w doświadczenia, stali – ufnie patrząc na siebie i w przyszłość. Bo prawdziwej miłości i przyjaźni nikt i nic nie może zniszczyć”. Niezwykła historia ołowianego żołnierzyka (2010, 2011).

13 ,,Kot potrafi marzeń dać spełnienie tylko Ty najpierw nazwij swe marzenie”. Baśń o Kocie w Butach (2012).

14 ,,Królowa matka rozczarowana tym, że syn nie znalazł żony postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce … ale czy bajkowe ziarnko grochu, użyte podstępnie ma decydować o losie człowieka?” Księżniczka na ziarnku grochu (2013)

15 To nie tylko okazja, do prezentacji dorobku artystycznego, to „niepowtarzalny koncert” słów, myśli, tańca i piosenki. Ta scena uczy współdziałania, wczuwania się w sytuację innych, wzajemnego słuchania i obserwowania.

16 X Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. 10 kwietnia 2014 r. sala widowiskowa Jasielskiego Domu Kultury Prezentację opracowała Wiesława Zajdel


Pobierz ppt "JEŻOWY KOLEC teatrzyk szkolny. Teatrzyk w latach 2001-2004 przygotował przedstawienia: Czerwony Kapturek, Trzy świnki i bardzo zły wilk, Grzyby, Rzepka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google