Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZGROMADZENIE SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZGROMADZENIE SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI."— Zapis prezentacji:

1

2 ZGROMADZENIE SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI

3

4 Kanonizowany 11 października 2009 roku w Watykanie Beatyfikowany 18 sierpnia 2002 roku przez Jana Pawła II w Krakowie

5 W 1857 roku ks. Feliński założył zgromadzenie zakonne zajmujące się opieką nad dziećmi, chorymi i osobami starszymi. Nazwał je Rodziną Maryi.

6 Powstawały liczne ochronki, sierocińce, domy opieki dla starszych. Siostry z franciszkańską radością i samarytańską miłością niosły pomoc najbardziej opuszczonym i potrzebującym pomocy.

7 Po dziś dzień Siostry pracują w szkołach, przedszkolach, domach dziecka, świetlicach.

8 Posługują chorym w szpitalach, hospicjach, domach pomocy społecznej

9 Ponadto ożywiają życie parafialne wielu placówek, prowadzą rekolekcje dla młodzieży oraz niosą pomoc ubogim i bezdomnym.

10 Obecne są w 80 domach w Polsce, w Rosji, Kazachstanie, na Białorusi, Ukrainie, w Rzymie i w Brazylii.

11 DUCHOWOŚĆ ZGROMADZENIA

12 Siostry w swoim życiu zakonnym i działalności apostolskiej kierują się przede wszystkim duchem Ewangelii. W szczególny sposób praktykują miłość Boga i bliźniego na wzór Chrystusa i Jego Matki.

13 Charakterystycznym rysem duchowości Zgromadzenia jest duch:  pokory  prostoty  pracowitości  zawierzenia Opatrzności Bożej

14 Siostry żyją w Rodzinie Maryi, stąd odznaczają się duchem rodzinności w kontaktach z otoczeniem i między sobą.

15 Najdoskonalszym wzorem świętości dla każdej Siostry jest Maryja – pokorna Służebnica Pańska Ojciec Założyciel skłaniał Siostry, by całym sercem prawdziwie ukochały Najświętszą Maryję, Matkę Jezusa, pragnął, aby była Ona uważana przez nie za idealny wzór do naśladowania.

16 Zachęcał także Siostry do wiernej praktyki cnót Świętej Rodziny, przede wszystkim pokory, prostoty, ubóstwa i pracowitości.

17 Od św. Ojca Franciszka uczą się Siostry:  braterstwa z wszystkimi ludźmi  radosnej więzi ze światem  wyrzeczenia i wstępowania w ślady Boskiego Mistrza – ubogiego, posłusznego i ukrzyżowanego

18 Duchowość franciszkańska jest przede wszystkim duchowością naśladowania życia Jezusa Chrystusa. „Polega na zachowaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości

19 FORMACJA

20 POSTULAT – początkowy okres formacji zakończony obłóczynami

21 zakończony złożeniem I PROFESJI 2-letni NOWICJAT

22 JUNIORAT – Siostry przez 5 lat odnawiają swoją czasową profesję zakonną WIECZYSTE ŚLUBY

23 Błogosławię Was na pracę wewnętrzną, na budowanie Królestwa Bożego w duszach własnych, na niesienie krzyża w duchu pokuty i w duchu dobrowolnej ofiary, na wzór Mistrza, Pana i Oblubieńca waszego. Tato BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA DUCHOWYCH CÓREK ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO


Pobierz ppt "ZGROMADZENIE SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google