Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii - EDUSCIENCE Projekt realizują Cyfrowa Szkoła – innowacyjne rozwiązania dla Edukacji… Konferencja upowszechniająca projekt EDUSCIENCE zorganizowana pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa Kielce, 6 listopada 2014 r.

2 EDUSCIENCE w SP nr 5 w Skarżysku-Kamiennej

3 Dzięki Eduscience osiągnąłem lepsze oceny z matematyki. Będę korzystał z niego dalej, ponieważ chcę mieć coraz lepsze oceny i jeszcze więcej wiedzieć. Lepiej mi się uczyło, kiedy grałam w gry, byłam wtedy szczęśliwa. Dawało mi to dużo frajdy. Teraz przyroda i matematyka wydają mi się po prostu łatwiejsze. Projekt Eduscience pomógł nam lepiej uczyć się przyrody i matmy.

4 EDUSCIENCE w opinii uczniów i uczennic

5 Projekt Eduscience dał mi dużo do zrozumienia, ponieważ dzięki temu projektowi bardziej podoba mi się przyroda, czy też matematyka. Przez ten rok moja klasa i ja oglądaliśmy ciekawe transmisje, czy też graliśmy w gry np. „Zakład.”

6 EDUSCIENCE w opinii uczniów i uczennic

7 EDUSCIENCE w opinii uczniów i uczennic uczniów i uczennic

8 EDUSCIENCE w opinii uczniów i uczennic W pierwszym roku programu EDUSCIENCE najciekawszym okazało się spotkanie z naukowcami, którzy pokazali nam doświadczenia z udziałem robota oraz niezwykłe nadmuchiwanie balonów z użyciem wody. Na wycieczce EDUSCIENCE najbardziej podobało mi się, jak badaliśmy temperaturę morza i jak analizowaliśmy próbki piasku. Następnego dnia przyjechał do nas pan, który zajmował się tsunami i innymi zjawiskami na morzach i oceanach, opowiadał nam o skutkach tego żywiołu. Podobało mi się także, jak mieszaliśmy różne substancje uzyskując ciekawe kolory. Szczególną uwagę zwróciłem na foki, które popisywały się przed nami, ciekawe było opowiadanie o różnych zwierzętach morskich, np. o planktonie czy meduzach.

9 EDUSCIENCE w opinii uczniów i uczennic Podczas wycieczki zorganizowanej przez Eduscience zwiedzaliśmy Toruń, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Hel. Najbardziej podobało mi się fokarium na Helu. Ośrodek ten przyjmuje chore foki na leczenie i rehabilitację. Gdy foki są zdrowe, wypuszczane są na wolność. Wypuszczanie fok ma na celu także uzupełnienie strat, jakie ich bałtycka populacja ponosi wskutek nierozważnej działalności człowieka (zanieczyszczeń morza, rybołówstwa, zakłóceń). Czyni się to także po to, aby foki szare żyjąc w obrębie całego morza spełniały pozytywną rolę drapieżnika i były testerem czystości morskiego ekosystemu, w tym jakości ryb, które konsumuje człowiek. Wojtek Sieczka, 3b

10 Projekt Eduscience dał mi możliwość uczenia się poprzez gry, pokazy slajdów, krzyżówki. Lubię ten projekt, bo naprawdę ciekawie użytkownicy przedstawiają swoją wiedzę. Oglądanie transmisji było bardzo ciekawe, a szczególnie o dzikich krainach. Mam nadzieję, że ten projekt będzie rozwijał się dalej. A naukowy piknik i wycieczki przypieczętowały moją decyzję. Trzymam kciuki za Eduscience!

11 EDUSCIENCE w oczach nauczycieli Najmłodsze dzieci dwa lata uczyły się, że świat, który ich otacza jest niezwykły. I chociaż tak dużo o nim wiemy, kryje wiele zagadek. Teraz te dzieci są już w trzeciej klasie. I same proszą nauczyciela, aby w dalszej nauce wciąż korzystał z platformy. Jest w nich chęć do aktywnego samodzielnego działania. Uczniowie z obecnej szóstej klasy, którzy tylko przez rok uczestniczyli w projekcie, zyskali także narzędzie pomagające im w samodzielnej nauce. Za chwilę opuszczą mury naszej szkoły, rozpoczną naukę w gimnazjum, ale zostanie im dostęp do platformy, chęć odkrywania czegoś nowego i samodzielnego działania. Myślę, że wystartują w gimnazjum z lepszej pozycji niż ich rówieśnicy, którzy nie zasmakowali podróży z EDUSCIENCE. Małgorzata Harenza, Administrator Eduscience w SP nr 5 w Skarżysku-Kamiennej

12 Dziękuję za uwagę w imieniu Drużyny EDUSCIENCE ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej. To możliwe! - ucząc się z pasją, spełniamy marzenia.


Pobierz ppt "PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google