Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Alternatywne metody leczenia nowotworów.. Trochę statystyki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Alternatywne metody leczenia nowotworów.. Trochę statystyki."— Zapis prezentacji:

1 Alternatywne metody leczenia nowotworów.

2 Trochę statystyki

3

4

5 A ile daje sama chemioterapia?

6 Dlaczego klasyczna chemioterapia prawie nie działa? Do nowotworu dociera mniej niż 1% podanego leku. Do części komórek guza lek w ogóle nie jest w stanie dotrzeć. A jeśli dotrze to jest często skutecznie wypompowywany nie powodując zahamowania wzrostu czy śmierci komórek. Tylko lek który pojawi się w masie guza na raz w dużej ilości lub będzie obecny przez długi czas jest w stanie wykazać skuteczne działanie przeciwnowotworowe.

7 Pokręcona budowa guza

8

9

10 Więc czym można jeszcze je leczyć? Amygdalina Gorączka Terapia Gersona

11 Amygdalina, Laetril, wit. B17 Substancja występująca w nasionach gorzkich migdałów, moreli, brzoskwiń, jabłek i wiśni. Miałaby za zadanie niszczyć komórki macierzyste nowotworów jako jedyne wrażliwe na tę substancję. Wykazano umiarkowaną toksyczność amygdaliny u ludzi i psów. Amygdalina jest prawdopodobnie zbyt szybko metabolizowana aby mogła dotrzeć do komórek nowotworowych. Budowa chemiczna laetrilu sprzedawanego teraz jako lekarstwo na raka różni się od substancji opatentowanej jako laetril w USA. (D- mandelonitrile-β-gentiobioside wobec D-mandelonitrile-β-glucuronide). Została wypróbowana po raz pierwszy w Rosji w roku 1845 jako lekarstwo na raka. Testy laboratoryjne na komórkach wskazują na jej działanie przeciwnowotworowe. Badania współczesne przeprowadzone w USA nie potwierdziły antynowotworowego potencjału leku.

12 Jak ma ona działać? Kilka teorii na ten temat: Komórki (macierzyste) nowotworów nie posiadają enzymu rodanazy a mają za to bardzo wiele betaglukoronidazy i betaglukozydazy rozkładających amygdalinę do m.in. cyjanku a przez to są bardziej wrażliwe na amygdalinę – niejasne dowody. Rak jest chorobą metaboliczną i rozwija się z powodu braku witaminy B17 (amygdaliny) – brak dowodów. Cyjanki uwalniane w komórkach nowotworowych powodują rozpad ich lizosomów i samostrawienie nowotworu – brak dowodów.

13 Wyniki testów klinicznych Ilość pacjentówRodzaj nowotworuRezultaty terapii N.P.Jelito, szyjka macicy, pierś, płuco Regresja nowotworów 14Różne rodzajeCałkowita odpowiedź – 1 Częściowa odpowiedź – 5 21Różne rodzajeCzęściowa odpowiedź – 9 Stabilna choroba – 3 Rozwój choroby - 6 5Różne rodzajeCałkowita odpowiedź – 2 9Adenokarcinoma, nowotwór skóry, żołądek, nowotwór węzłów chłonnych Całkowita odpowiedź – 1 Częściowa odpowiedź – 4 10Nowotwór piersi, płuca, prostaty, trzustki Częściowa odpowiedź – 8 178Różne rodzajeCzęściowa odpowiedź – 1 47Różne rodzajeCałkowita odpowiedź – 2 Częściowa odpowiedź – 6 Stabilna choroba – 15 Rozwój choroby – 9 Poprawa samopoczucia - 22 44Różne rodzajeStabilna choroba – 6 Rozwój choroby – 18

14 Co to oznacza? Wyniki testów klinicznych wskazują iż posiada ona tylko słaby potencjał przeciwnowotworowy (jednak go ma) i raczej nie powinna być polecana jako bezpieczny, naturalny lek na raka. Profilaktyczne zażywanie niewielkich ilości amydgaliny w postaci pestek moreli nie ma prawdopodobnie żadnego wpływu na zapobieganie nowotworom. Amydgalina nie powinna być nazywana witaminą gdyż nie pełni ona takich funkcji w organizmie. Dużo większy potencjał w zapobieganiu chorób nowotworowych ma tradycyjna (roślinna) dieta bogata w warzywa i owoce.

15 Gorączka a spontaniczna remisja nowotworów Parmenides (540-480 p.n.e.) powiedział: „Dajcie mi moc wzniecania gorączki a wyleczę wszelką chorobę” Związek gorączki z ustępowaniem chorób zauważono także w średniowieczu – znana była wtedy metoda leczenia nowotworu piersi ropuchą.(D) Deiner w 1725 roku zauważył że nowotwory zanikają stosunkowo często u osób zakażonych kiłą oraz że występują one rzadziej u pań lekkiego prowadzenia „obdarzonych” tą chorobą. W 18 i 19 wieku znano ten fenomen bardzo dobrze że pacjenci chorujący na raka, którzy zostali zakażeni jakąś chorobą bakteryjną od czasu do czasu wykazują oznaki wycofania choroby nowotworowej. W 1868 roku zastosowano po raz pierwszy kuracje opartą o zastosowanie bakterii Streptococcus pyogenes. (D) W 1891 William Coley poszukując metod leczenia nowotworów zaobserwował cofnięcie się nowotworu (sarcoma) u pacjęta z zakazeniem. Po wielu latach prac opracował kilka szczepionek które zawierały bakterie pozwalające na (w przypadku najlepszych kombinacji bakterii i metody ich podawania) 80% wyleczania nowotworów (sarcoma) które trwały od 5-88 lat. Najlepiej gdy stosowano szczepionki codziennie przez co najmniej 6 miesięcy tak by gorączka była obecna przez 12-24h. Inny lekarz (Calkins) uzyskiwał takie same efekty w tym czasie.

16 Gorączka a spontaniczna remisja nowotworów c.d. W 1950 roku Shear zauważa czasowe cofnięcie się białaczki u dzieci po przejściu ostrego zakażenia w wyniku czego stwierdza: „Czy patogenne mikroorganizmy nie są czasem czynnikami danymi przez Naturę do kontroli nad mikroskopijnymi ogniskami raka, a czyniąc postęp nad kontrolowaniem chorób zakaźnych nie usuwamy jednej z oferowanych przez Naturę metod kontroli nad nowotworami?”

17 Gorączka a spontaniczna remisja nowotworów c.d. Inni badacze zbierali takie i podobne dane dotyczące spontanicznych remisji nowotworów i z pośród 700 zebranych przypadków przynajmniej część doświadczyła gorączki wywołanej zakażeniem. Kӧlmer porównał 603 przypadki czerniaka i 627 osób kontrolnych i znalazł odwrotną korelację pomiędzy ryzykiem czerniaka a wysokością gorączki – prowadząc do wniosku że u osób które doświadczyły trzech epizodów gorączki powyżej 38,5°C prawdopodobieństwo zachorowania na tego raka jest o 40% niższe! Bezpośrednie wstrzyknięcie szczepionki BCG do pęcherza moczowego osób chorych na jego nowotwór prowadzi do wyleczenia choroby w 2/3 przypadków! (D) O tym że gorączka (indukcja układu immunologicznego) hamuje powstawanie nowotworów świadczy znacznie wyższy poziom zachorowalności osób po przeszczepach gdzie układ immunologiczny jest świadomie osłabiany oraz zwiększenie zachorowań u ludzi po „przejściach”.

18 Terapia Gersona Metoda oparta o dietę owocowo-warzywną (głównie soki) z elementami suplementacji jonami potasu i jodu. Sód jest tu niepożądany. Stosuje się suplementacje diety enzymami (wątrobowymi i trzustkowymi) a także hormonami tarczycy. Stosowane są metody odtruwania wątroby poprzez liczne lewatywy z kawy (kofeiny). Założenia teoretyczne związane z rakiem jako chorobą metaboliczną są nie do końca zgodne ze współczesnym stanem wiedzy lecz pewne elementy wspólne. Mimo licznej krytyki ze strony świata medycznego Gerson wskazywał na ok. 50 % skuteczność wyleczeń terminalnych stadiów raka licznych narządów. Obecnie badania/terapia prowadzona przez Instytut Gersona założony przez córkę lekarza i wyleczonych pacjentów. MAX GERSON

19 Przykładowe terapie czerniaka za pomocą terapii Gersona

20 Czasy przeżycia pacjentów z nowotworem trzustki leczonych metodą Gersona PacjentWiekCzas przeżycia A5910 miesięcy B6611 miesięcy C4514 miesięcy E5114 miesięcy F7615 miesięcy G6917 miesięcy H615 miesięcy I623 lata i 5 miesięcy J593 lata i 7 miesięcy K62po 3 latach - brak choroby L67Po 7 latach – brak choroby Średnie roczne przeżycie: Gerson – 72%, Narodowy Instytut Zdrowia USA – 25% Średnie dwu letnie przeżycie: Gerson – 36%, Narodowy Instytut Zdrowia USA – 10%


Pobierz ppt "Alternatywne metody leczenia nowotworów.. Trochę statystyki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google