Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: ? /praca w grupach: wykonanie projektu pt. „Gwiazda sukcesu” - załącznik nr 1 i nr 2/

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: ? /praca w grupach: wykonanie projektu pt. „Gwiazda sukcesu” - załącznik nr 1 i nr 2/"— Zapis prezentacji:

1

2 Temat: ? /praca w grupach: wykonanie projektu pt. „Gwiazda sukcesu” - załącznik nr 1 i nr 2/

3 Temat: „Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny.”

4 Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka gdyby wszyscy byli silni jak konie gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości gdyby każdy miał to samo nikt nikomu nie byłby potrzebny (…)

5 Ludzie są różni: jedni są wysocy, drudzy niscy. Jedni lubią uprawiać sport, inni czytać książki. Jedni mówią powoli, inni tak szybko, że z trudem można ich zrozumieć. Niektórzy lubią mleko, inni go nie cierpią. Jedni wakacje spędzają nad morzem, inni wolą góry. Ludzie są różni, mają prawo mieć odmienne upodobania i zainteresowania. Zapisz wniosek (ostatnie zdanie) w zeszycie.

6 Gdyby wszyscy mieli to samo, tyle samo i niczym się nie różnili, to „nikt nikomu nie byłby potrzebny”. /Czy zgadzasz się z powyższym stwierdzeniem?/

7 Ludzie chcą czuć się komuś potrzebni. /Wyjaśnij sens powyższej wypowiedzi./

8 Czy wszyscy będą zadowoleni, jeśli każdy dostanie tyle samo zupy, niezależnie od tego, czy ją lubi, czy nie i czy jest bardzo głodny, czy też wcale nie chce mu się jeść?

9

10

11 Zadanie Jak można wytłumaczyć małemu Andrzejkowi i jego kolegom z przedszkola, że ich zachowanie było niewłaściwe? Praca w grupach. Każdy powinien ułożyć jedno zdanie. Swoją wypowiedź zapiszcie w zeszycie (co najmniej 4 - 5 zdań).

12 Podaj 5 sprawdzonych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Pierwszy wyraz każdego zdania powinien rozpoczynać się od kolejnej litery słowa: „serce”. S – Spaceruję po ogrodzie. E - ………………………………..… R - …………………………….…... C- …………………………..……… E- …………………….…….………

13 Praca domowa Napisz kilka słów do bohaterki opowiadania, aby ją pocieszyć.

14 Zadanie dla chętnych Wciel się w rolę bohaterki utworu Zofii Chądzyńskiej i zredaguj jej następny, tym razem optymistyczny wpis do pamiętnika, zaczynający się np. od słów: „Następny dzień w szkole był już radośniejszy…”.

15 Dziękuję za udział w lekcji.


Pobierz ppt "Temat: ? /praca w grupach: wykonanie projektu pt. „Gwiazda sukcesu” - załącznik nr 1 i nr 2/"

Podobne prezentacje


Reklamy Google