Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działalność KLUBU WOLONTARIATU GIMNAZJUM TAK im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działalność KLUBU WOLONTARIATU GIMNAZJUM TAK im"— Zapis prezentacji:

1 Działalność KLUBU WOLONTARIATU GIMNAZJUM TAK im
Działalność KLUBU WOLONTARIATU GIMNAZJUM TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu

2 Pomoc dla Bangladeszu Wraz z uczniami z całej Polski wzięliśmy udział w akcji „Pomoc dla Bangladeszu” zorganizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Nasz udział w akcji polegał na zbudowaniu domków – symboli, które zostały zlicytowane na portalu Allegro.pl, a całkowity koszt został przekazany na pomoc mieszkańcom Bangladeszu, kraju, który w połowie listopada 2007 r. został spustoszony przez cyklon SIDR.

3 PODWIECZOREK DLA ITAKI
Przeprowadziliśmy w szkole akcję „Podwieczorek dla ITAKI” – imprezę, która miała na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem osób zaginionych oraz ich rodzin, a także zebranie środków na funkcjonowanie telefonu zaufania dla takich osób. W czasie trwania podwieczorku sprzedawaliśmy własnoręcznie upieczone ciasta. Udało się nam zdobyć ponad 200 złotych.

4 LOTERIA FANTOWA Zorganizowaliśmy loterię fantową, której celem było pozyskanie jak największej sumy pieniędzy dla kilkuletniego Pawełka z gminy Dąbrowa chorego na ALD. Dzięki hojności firm dostaliśmy aż 300 fantów i udało nam się zebrać 700 zł. Oprócz tego, dzięki naszej biolożce, zorganizowaliśmy dla naszych kolegów z Gimnazjum i Liceum TAK zajęcia na temat chorób genetycznych.

5 ZIARNKO DO ZIARNKA AŻ ZBIERZE SIĘ MIARKA
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ZIARNKO DO ZIARNKA AŻ ZBIERZE SIĘ MIARKA W ramach Światowego Dnia Żywności zorganizowaliśmy ogólnoszkolny konkurs w Szkole Podstawowej TAK, polegający na zbiórce żywności dla ludzi biednych i bezdomnych oraz dla rodzin wielodzietnych z Opola. Dzieci z podstawówki chętnie przyłączyły się do akcji i uzbierały ogromną ilość żywności (106,95 kg), a zwycięska klasa dostała w nagrodę darmowe bilety do kina. Żywność przekazaliśmy Opolskiemu Oddziałowi Czerwonego Krzyża, a za jego pośrednictwem trafiała ona do potrzebujących.

6

7 KAMPANIA WODNA W odpowiedzi na apel Polskiej Akcji Humanitarnej wzięliśmy udział w „Kampanii wodnej” – sprzedaży kropel oraz opasek, a co za tym idzie zbiórce pieniędzy na budowanie studni i zwiększanie dostępu do wody pitnej mieszkańców Afryki. Udało się sprzedać 50 opasek i 50 kropel wody, co pozwoliło nam zasilić konto PAH-u 600 złotymi.

8 MŁODZIEŻ 55+ W projekcie MŁODZIEŻ 55+ uczestniczyła grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu Magda – Maria w Opolu oraz grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół TAK. Naszym zadaniem była opieka nad seniorami podczas warsztatów komputerowych.

9 SPRZĄTANIE CMENTARZA PROTESTANCKIEGO

10 HOSPICJUM Grupa wolontariuszy z Gimnazjum TAK brała również udział w kilku akcjach na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Opolu: zbieraliśmy pieniądze na ul. Krakowskiej na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Opolu, - sprzedawaliśmy w szkole upieczone przez nas ciasta, - przygotowywaliśmy świąteczne paczki dla pacjentów Domowego Hospicjum w Opolu, - odwiedzaliśmy chorych w ich domach.

11 V Ogólnopolska Kampania „Hospicjum to też Życie”
Wolontariusze z Klubu Ośmiu: Hania, Agata, Weronika, Sara oraz Krzysiek wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-Edukacyjnej „Hospicjum to też Życie” odbywającej się w ramach IV Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

12 Stroiki i pierniczki dla pacjentów Domowego Hospicjum w Opolu

13 Wolontariuszki odwiedzają pacjentów Domowego Hospicjum w Opolu

14 ZBIÓRKA PACZEK DLA DZIECI Z UKRAINY I AFRYKI

15 Kiermasz kulinarny Dochód z Kiermaszu został przekazany
ks. Zygmuntowi Lubienieckiemu na organizację Wigilii dla Bezdomnych.

16 Tygodniowe warsztaty dla wolontariuszy
Łeba 2009

17 Wolontariat indywidualny:
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, - wolontariat w przedszkolu, - projekt ,,Przywróćmy Pamięć”, praca na rzecz Funduszu ,,TAK POMOGAM”, pomoc przy projekcie szkolnym ,,Opolskie Lamki”.

18 Fundusz TAK POMAGAM ma służyć udzielaniu pomocy finansowej dzieciom i młodzieży do 19. roku życia. Może być przyznawany  dzieciom i młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji losowej – z powodu choroby, biedy, niepełnosprawności czy innych okoliczności, które sprawiają, że bez zewnętrznej pomocy ich sytuacja nie może się poprawić. Fundusz TAK POMGAM jest wyrazem naszej solidarności z tymi, którym wiedzie się gorzej niż nam. Funduszem TAK POMAGAM zarządzają uczniowie Zespołu Szkół TAK, wybierani co roku przez Radę Pedagogiczną. Ich zadaniem jest również pomnażanie tego Funduszu. Kapitałem początkowym Funduszu „TAK POMAGAM” jest przeznaczona na ten cel część nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. To jest w pewnym sensie nagroda dla nas wszystkich i jednocześnie zobowiązanie do pomagania innym. Dlatego prosimy wszystkich członków kolejnych Rad Funduszu „TAK POMAGAM” o niezmarnowanie tej inicjatywy i jak najlepsze wykorzystanie jej do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują – poprzez pomnażanie środków i dokonywanie przemyślanych wyborów.

19 W roku szkolnym 2010 /2011 uczniowie z Funduszu „TAK POMAGAM” już we wrześniu podjęli decyzję, że będą zbierać pieniądze na rehabilitację małej Milenki. Milenka z powodu niedotlenienia podczas porodu choruje na padaczkę typu West’a. Musi przechodzić ciężką rehabilitację, bo Jej sprawność ruchowa jest bardzo ograniczona. Słabo słyszy, Jej wzrok reaguje jedynie na światło. Rehabilitacja i leczenie Milenki przerastają możliwości Jej Rodziców. Działania na rzecz Milenki były prowadzone przez dwie równoległe uczniowskie ekipy – w budynku na Barlickiego (gimnazjum, liceum) i na Kropidły (szkoła podstawowa). Dziewczynki z klasy piątej piekły co tydzień przez wiele miesięcy ciasta i sprzedawały w szkole. Zarobiły w ten sposób 256,16 zl. Grupa gimnazjalistów i licealistów zorganizowała dwie dyskoteki i loterię dla dzieci na Dzień Dziecka – łącznie zebrali 587 zł. Do akcji dołączyli uczniowie klasy pierwszej gimnazjum, były też robione zbiórki pieniędzy do puszek – cała zebrana w tym roku kwota to: 841, 64 zł Ze zbiórek w zeszłym roku jako kapitał początkowy pozostało 1685, 24 zł. Jedną trzecią całej kwoty pozostawiamy na przyszły rok – a na leczenie Milenki mogliśmy przekazać zł!!!


Pobierz ppt "Działalność KLUBU WOLONTARIATU GIMNAZJUM TAK im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google