Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działalność KLUBU WOLONTARIATU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działalność KLUBU WOLONTARIATU."— Zapis prezentacji:

1 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działalność KLUBU WOLONTARIATU GIMNAZJUM TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu

2 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Pomoc dla Bangladeszu Wraz z uczniami z całej Polski wzięliśmy udział w akcji Pomoc dla Bangladeszu zorganizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Nasz udział w akcji polegał na zbudowaniu domków – symboli, które zostały zlicytowane na portalu Allegro.pl, a całkowity koszt został przekazany na pomoc mieszkańcom Bangladeszu, kraju, który w połowie listopada 2007 r. został spustoszony przez cyklon SIDR.

3 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PODWIECZOREK DLA ITAKI Przeprowadziliśmy w szkole akcję Podwieczorek dla ITAKI – imprezę, która miała na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem osób zaginionych oraz ich rodzin, a także zebranie środków na funkcjonowanie telefonu zaufania dla takich osób. W czasie trwania podwieczorku sprzedawaliśmy własnoręcznie upieczone ciasta. Udało się nam zdobyć ponad 200 złotych.

4 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego LOTERIA FANTOWA Zorganizowaliśmy loterię fantową, której celem było pozyskanie jak największej sumy pieniędzy dla kilkuletniego Pawełka z gminy Dąbrowa chorego na ALD. Dzięki hojności firm dostaliśmy aż 300 fantów i udało nam się zebrać 700 zł. Oprócz tego, dzięki naszej biolożce, zorganizowaliśmy dla naszych kolegów z Gimnazjum i Liceum TAK zajęcia na temat chorób genetycznych.

5 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ZIARNKO DO ZIARNKA AŻ ZBIERZE SIĘ MIARKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W ramach Światowego Dnia Żywności zorganizowaliśmy ogólnoszkolny konkurs w Szkole Podstawowej TAK, polegający na zbiórce żywności dla ludzi biednych i bezdomnych oraz dla rodzin wielodzietnych z Opola. Dzieci z podstawówki chętnie przyłączyły się do akcji i uzbierały ogromną ilość żywności (106,95 kg), a zwycięska klasa dostała w nagrodę darmowe bilety do kina. Żywność przekazaliśmy Opolskiemu Oddziałowi Czerwonego Krzyża, a za jego pośrednictwem trafiała ona do potrzebujących.

6 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

7 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego KAMPANIA WODNA W odpowiedzi na apel Polskiej Akcji Humanitarnej wzięliśmy udział w Kampanii wodnej – sprzedaży kropel oraz opasek, a co za tym idzie zbiórce pieniędzy na budowanie studni i zwiększanie dostępu do wody pitnej mieszkańców Afryki. Udało się sprzedać 50 opasek i 50 kropel wody, co pozwoliło nam zasilić konto PAH-u 600 złotymi.

8 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego MŁODZIEŻ 55+ W projekcie MŁODZIEŻ 55+ uczestniczyła grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu Magda – Maria w Opolu oraz grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół TAK. Naszym zadaniem była opieka nad seniorami podczas warsztatów komputerowych.

9 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego SPRZĄTANIE CMENTARZA PROTESTANCKIEGO

10 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego HOSPICJUM Grupa wolontariuszy z Gimnazjum TAK brała również udział w kilku akcjach na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Opolu: -zbieraliśmy pieniądze na ul. Krakowskiej na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Opolu, - sprzedawaliśmy w szkole upieczone przez nas ciasta, - przygotowywaliśmy świąteczne paczki dla pacjentów Domowego Hospicjum w Opolu, - odwiedzaliśmy chorych w ich domach.

11 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego V Ogólnopolska Kampania Hospicjum to też Życie Wolontariusze z Klubu Ośmiu: Hania, Agata, Weronika, Sara oraz Krzysiek wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno- Edukacyjnej Hospicjum to też Życie odbywającej się w ramach IV Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

12 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Stroiki i pierniczki dla pacjentów Domowego Hospicjum w Opolu

13 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wolontariuszki odwiedzają pacjentów Domowego Hospicjum w Opolu

14 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ZBIÓRKA PACZEK DLA DZIECI Z UKRAINY I AFRYKI

15 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kiermasz kulinarny Dochód z Kiermaszu został przekazany ks. Zygmuntowi Lubienieckiemu na organizację Wigilii dla Bezdomnych.

16 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tygodniowe warsztaty dla wolontariuszy Łeba 2009

17 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wolontariat indywidualny: - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, - wolontariat w przedszkolu, - projekt,,Przywróćmy Pamięć, -praca na rzecz Funduszu,,TAK POMOGAM, -pomoc przy projekcie szkolnym,,Opolskie Lamki.

18 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Fundusz TAK POMAGAM ma służyć udzielaniu pomocy finansowej dzieciom i młodzieży do 19. roku życia. Może być przyznawany dzieciom i młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji losowej – z powodu choroby, biedy, niepełnosprawności czy innych okoliczności, które sprawiają, że bez zewnętrznej pomocy ich sytuacja nie może się poprawić. Fundusz TAK POMGAM jest wyrazem naszej solidarności z tymi, którym wiedzie się gorzej niż nam. Funduszem TAK POMAGAM zarządzają uczniowie Zespołu Szkół TAK, wybierani co roku przez Radę Pedagogiczną. Ich zadaniem jest również pomnażanie tego Funduszu. Kapitałem początkowym Funduszu TAK POMAGAM jest przeznaczona na ten cel część nagrody im. Ireny Sendlerowej Za naprawianie świata. To jest w pewnym sensie nagroda dla nas wszystkich i jednocześnie zobowiązanie do pomagania innym. Dlatego prosimy wszystkich członków kolejnych Rad Funduszu TAK POMAGAM o niezmarnowanie tej inicjatywy i jak najlepsze wykorzystanie jej do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują – poprzez pomnażanie środków i dokonywanie przemyślanych wyborów.

19 Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego W roku szkolnym 2010 /2011 uczniowie z Funduszu TAK POMAGAM już we wrześniu podjęli decyzję, że będą zbierać pieniądze na rehabilitację małej Milenki. Milenka z powodu niedotlenienia podczas porodu choruje na padaczkę typu Westa. Musi przechodzić ciężką rehabilitację, bo Jej sprawność ruchowa jest bardzo ograniczona. Słabo słyszy, Jej wzrok reaguje jedynie na światło. Rehabilitacja i leczenie Milenki przerastają możliwości Jej Rodziców. Działania na rzecz Milenki były prowadzone przez dwie równoległe uczniowskie ekipy – w budynku na Barlickiego (gimnazjum, liceum) i na Kropidły (szkoła podstawowa). Dziewczynki z klasy piątej piekły co tydzień przez wiele miesięcy ciasta i sprzedawały w szkole. Zarobiły w ten sposób 256,16 zl. Grupa gimnazjalistów i licealistów zorganizowała dwie dyskoteki i loterię dla dzieci na Dzień Dziecka – łącznie zebrali 587 zł. Do akcji dołączyli uczniowie klasy pierwszej gimnazjum, były też robione zbiórki pieniędzy do puszek – cała zebrana w tym roku kwota to: 841, 64 zł Ze zbiórek w zeszłym roku jako kapitał początkowy pozostało 1685, 24 zł. Jedną trzecią całej kwoty pozostawiamy na przyszły rok – a na leczenie Milenki mogliśmy przekazać 1685 zł!!!


Pobierz ppt "Człowiek- najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działalność KLUBU WOLONTARIATU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google