Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Google - wyszukiwarka internetowa, stworzona przez amerykańską firmę Google Inc.. Jej celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Google - wyszukiwarka internetowa, stworzona przez amerykańską firmę Google Inc.. Jej celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Google - wyszukiwarka internetowa, stworzona przez amerykańską firmę Google Inc.. Jej celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie ich za pomocą Internetu. Wedle danych z lutego 2005 roku, Google indeksuje ponad 8,05 miliarda stron WWW. Większość przeszukiwanych informacji gromadzona jest w uproszczonym formacie na serwerach Google (za pomocą buforowania ich zawartości), dzięki czemu są one dostępne nawet po ich usunięciu z oryginalnego źródła. Nazwa wyszukiwarki jest grą słów i pochodzi od matematycznego terminu googol, oznaczającego 10 100. Nazwa miała też odzwierciedlać zamierzenia firmy do objęcia indeksacją jak największej liczby stron ze światowych zasobów Internetu.

4 cudzysłów ("jakieś długie wyrażenie") –Wyszukiwarka wyszuka strony zawierające dane wyrażenie (nie pokaże stron zawierających dane słowa w innej kolejności). –przykład: wyniki wyszukania "sposób na nudę"wyniki wyszukania "sposób na nudę" minus (słowo -słówko) –W wynikach wyszukiwania pojawią się strony dla wyszukania słowo bez stron zawierających słówko. –przykład: wyniki wyszukania kaczor -donaldwyniki wyszukania kaczor -donald OR ang. lub (słowo OR słówko) –Wyszukuje strony dla zapytania słowo lub słówko. –przykład: wyniki dla wyszukania pepsi OR coca-colawyniki dla wyszukania pepsi OR coca-cola + –Jeżeli często używane słowo jest konieczne do uzyskania pożądanych wyników, możesz je dołączyć, wstawiając przed nim znak „+”. (Pamiętaj o dodaniu spacji przed znakiem „+”). –Na przykład w ten sposób można uwzględnić w wyszukiwaniu frazy I Wojna Światowa rzymską cyfrę I (czyli literę „i”): Wyniki dla wyszukiwania Wojna Światowa +I

5 Picasa Google Video Gmail Kalendarz Dokumenty Google Maps Blogger I wiele innych

6 Picasa - menadżer plików graficznych. Dzięki temu programowi możemy organizować kolekcję zdjęć cyfrowych jak też wykonywać proste operacje np. usuwać efekt czerwonych oczu, zmieniać jasność. Program kataloguje zdjęcia w specjalnych folderach. Od stycznia 2006 r. Picasa jest dostępna w polskiej wersji językowej. Producentem programu jest firma Google Inc. Program jest dostępny dla systemów Microsoft Windows i Linux.

7 Program należy pobrać ze strony Google i za jego pomocą można udostępniać zdjecia

8 Możliwości Picasa Synchronizowanie modyfikacji w programie Picasa 3 i usłudze Picasa Web Albums Masz dość ręcznego ponownego przekazywania zdjęć po wprowadzeniu kolejnych modyfikacji? Gdy włączysz opcję Synchronizuj z internetem, modyfikacje zdjęć wprowadzone w programie Picasa 3 zostaną automatycznie przekazane do odpowiednich albumów internetowych. Retuszowanie obrazów Zawsze chcesz wyglądać doskonale na zdjęciach? Do usuwania brzydkich skaz i poprawiania jakości zdjęć możesz użyć narzędzia Retusz. To narzędzie umożliwia także usuwanie uszkodzeń, plam i zadrapań ze starych zdjęć w celu przywrócenia ich dawnej świetności. Wyświetlanie podglądu plików obrazów za pomocą przeglądarki zdjęć Picasa Przeglądarka zdjęć to niewielka, szybka aplikacja służąca do przeglądania obrazów na pulpicie lub w Eksploratorze Windows. Jest ona instalowana z programem Picasa 3 i umożliwia szybkie przeglądanie obrazów bez konieczności uruchamiania tego programu.

9 Tworzenie i edytowanie filmów Połącz zdjęcia, nagrania wideo i muzykę w film lub użyj widoku edycji w celu przycięcia istniejących filmów. Edytowanie filmów Podczas odtwarzania dowolnego nagrania wideo w programie Picasa 3 dostępne są następujące funkcje: Użyj przycisków Początek i Koniec w prawym dolnym rogu, aby skrócić klip. Obróć nagranie wideo, używając przycisków Obróć w Schowku na zdjęcia. Kliknij przycisk Eksportuj klip, aby wyeksportować nowo przycięte lub obrócone nagranie wideo. Użyj przycisku Zrób zrzut ekranu, aby przechwycić pojedynczą klatkę nagrania wideo. Użyj przycisku Odtwórz na pełnym ekranie w prawym dolnym rogu, aby obejrzeć nagranie w większej wersji. Możesz też użyć suwaka powiększenia do dostosowania rozmiaru nagrania wideo w oknie edycji programu Picasa. Użyj klawiszy. i, na klawiaturze, aby przewijać nagranie wideo klatka po klatce. Przechwytywanie obrazu wyświetlanego na ekranie W programie Picasa 3 można błyskawicznie przechwytywać i importować obrazy z ekranu i z kamery internetowej. Zrzuty z kamery internetowej Importowanie z kamery internetowej jest proste - można przechwytywać filmy lub obrazy w programie Picasa 3 i jednocześnie je importować. Upewnij się, że kamera internetowa jest włączona, a następnie kliknij przycisk Zrzuty z kamery internetowej na górnym pasku przycisków. Narzędzie Przechwytywanie umożliwi przechwycenie i zaimportowanie filmów oraz obrazów. Jeśli przycisk Zrzuty z kamery internetowej jest nieaktywny, najpierw upewnij się, że kamera jest gotowa do pracy. Następnie spróbuj zamknąć program Picasa 3 i otworzyć go ponownie.

10 Dodawanie tekstu lub znaków wodnych do zdjęć Za pomocą narzędzi Znak wodny i Tekst można łatwo personalizować zdjęcia. Eksportowanie zdjęć ze znakami wodnymi Tekst Za pomocą narzędzia Tekst można łatwo i szybko dodawać tekst do zdjęć, a nawet wydrukować gotowe zdjęcia. Ponadto można edytować styl, rozmiar, kolor i wyrównanie tekstu, a także przeciągać go w odpowiednie miejsce na zdjęciu. Aby uruchomić to narzędzie, podczas edytowania zdjęcia kliknij przycisk Tekst na karcie Korekcje podstawowe. Chcesz dodać ten sam tekst do wielu zdjęć? W głównym widoku Biblioteka kliknij menu Edycja i wybierz polecenie Kopiuj tekst, aby skopiować tekst umieszczony na jednym ze zdjęć. Następnie wybierz opcję Wklej tekst, aby dodać go do wszystkich innych zaznaczonych zdjęć. Zmiany tekstu nie są stałe. Gdy dodasz tekst, dla danego obrazu na karcie Korekcje podstawowe zostanie wyświetlone pole wyboru Pokaż tekst. Usuń zaznaczenie tego pola, a tekst zniknie. Drukowanie podpisów W przypadku podpisów masz szansę wykazać się większą kreatywnością. Teraz możesz drukować podpisy albo nazwy plików na zdjęciach lub pod nimi. Łatwe przekazywanie plików do usługi Picasa Web Albums Album Skrzynka domyślna zawiera pliki przeznaczone do szybkiego przekazywania, a ponadto umożliwia zmianę przepustowości przekazywania podczas wykonywania innych zadań.

11 Kontrolowanie ustawień usługi Picasa Web Albums Jeśli masz album internetowy w usłudze Picasa Web Albums, teraz możesz kontrolować ustawienia trybu online za pomocą odpowiedniego folderu lub albumu w programie Picasa 3. Zarządzanie folderami na komputerze W programie Picasa 3 można teraz przenosić całe foldery w różne miejsca na dysku twardym. Uzyskiwanie większej ilości informacji o zdjęciach Dodaliśmy nowe ikony i narzędzia do widoku Biblioteka, aby umożliwić szybkie uzyskiwanie przydatnych informacji dotyczących zdjęć.

12 Google Video to wyszukiwarka filmów w internecie przeszukująca filmy dodane przez użytkowników YouTube'a, Google Video oraz innych dużych serwisów.. Google Video umożliwia użytkownikom publikowanie klipów video, które potem można oglądać ze stron Google Video. Możliwe jest również wstawianie klipów Google Video na własne strony internetowe.

13 Strona główna Google Video

14 –Usługa webmail oferująca ponad 6,7 GB (rozmiar skrzynki jest ciągle zwiększany) miejsca na emaile swoich użytkowników. Jest doceniana za brak nachalnych reklam (jedynie tekstowe linki Google AdWords) oraz, uważany za jeden z najlepszych, filtr antyspamowy. Początkowo konto w Gmail można było otrzymać jedynie poprzez zaproszenie od innego użytkownika tej usługi. W USA dodatkowo była dostępna możliwość wysłania SMS-a na specjalny numer w celu otrzymania zaproszenia. Obecnie w niektórych krajach to ograniczenie jest usuwane; w Polsce konta są dostępne bez zaproszeń od 2 lutego 2007. –Posiadacze kont pocztowych mogą rozmawiać z innymi użytkownikami Gmaila, użytkownikami Google Talk i ludźmi posługującymi się protokołem Jabber za pomocą przeglądarki, a także odbierać maile za pośrednictwem telefonu komórkowego

15 Tak wygląda główne okno Gmail

16 –Internetowy kalendarz, posiadający rozbudowane funkcje tworzenia kalendarzy publicznych i udostępniania bliskim własnego kalendarza. Usługa w fazie beta stała się publicznie dostępna 13 kwietnia 2006. 20 września 2006 udostępniono polską wersję. Kalendarz Google jest zsynchronizowany z Gmailem, lecz do jego użycia nie jest wymagane posiadanie konta na Gmail.

17 Strona główna kalendarza

18 Można dodawać nowe zdarzenia

19 Nazwa zdarzenia Czas zdarzenia Opis co ma się wydarzyć

20 W prosty i szybki sposób można ustawić powiadomienia sms w Ustawieniach w zakładce konf. Telefonu komórkowego

21 Dokumenty Google (oryginalnie Google Docs) - internetowy edytor dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji powstały poprzez zintegrowanie ze sobą serwisów Google Spreadsheets i Writely. Znany wcześniej w wersji angielskiej jako Google Docs & Spreadsheets, a w wersji polskiej Dokumenty i Arkusze Google. Od 7 lutego 2006 dostępny w języku polskim. Serwis umożliwia kooperowanie z wieloma osobami w tworzeniu dokumentów. Niektóre z obsługiwanych przez niego formatów to: RTF formaty OpenDocument formaty Microsoft Office CSV

22 Dzięki tej opcji usług Google możemy tworzyć i edytować dokumenty różnych najczęściej spotykanych formatów np.:.doc, xls, db, i inne.

23 Google Maps, znane przez pewien czas jako Google Local – jeden z serwisów firmy Google, który z założenia ma być bazą danych map oraz zdjęć satelitarnych i lotniczych całego świata. Zdjęcia oglądać można w kilkunastu skalach, jednak poziom największego zbliżenia jest różny w różnych miejscach. W Stanach Zjednoczonych w większości miast na najwyższym poziomie zbliżenia rozróżnić da się nawet pojedyncze drzewa (podobnie w wypadku większych miast w Polsce), z drugiej strony sporą część świata wciąż można oglądać jedynie z bardzo dalekiej perspektywy. Do serwisu regularnie dodawane są nowe zdjęcia.

24 Po uderzeniu huraganu Katrina na Stany Zjednoczone, serwis Google Maps pozwalał obejrzeć zdjęcia Nowego Orleanu zarówno przed, jak i po jego zniszczeniu (obecnie dostępne są jedynie fotografie sprzed uderzenia). Wszystkie zdjęcia w serwisie mają co najmniej rok, najstarsze nawet powyżej pięciu lat. Ponieważ robiono je o różnych porach roku, w niektórych lokacjach sfotografowano śnieg i zamarznięte rzeki, w innych środek lata. Z okazji 36 rocznicy lądowania człowieka na Księżycu, w oparciu o technologię Google Maps stworzony został mini serwis Google Moon, pokazujący fragmenty Księżyca będące miejscami lądowań misji Apollo. W oparciu o technologię serwisu został stworzony serwis Google Mars, zawierający zdjęcia Marsa. Skierowany dla użytkowników w Chinach Google Ditu różni się od pozostałych wersji językowych przedstawionym na mapach przebiegiem granic tego kraju.

25

26 Blogger I - darmowy serwis blogowy stworzony w roku 1999 przez PyraLabs, przejęty i rozwijany przez Google. Zsynchronizowany z serwisami takimi jak Picasa Web Albums. Blogger oferuje użytkownikom 1024 MB miejsca na serwerze i nieograniczoną ilość blogów. Dnia 4 maja 2007 oficjalnie stara wersja interfesu (Old Blogger) została przetworzona na New Blogger. Wniesiono między innymi możliwość tworzenia zakładek i zakładania blogów pod inną domeną, niż domyślną Blog*Spot. Dnia 20 czerwca 2007 w serwisie dodano wiele kolejnych wersji językowych, w tym także język polski. Obecnie serwis funkcjonuje w 38 językach.

27 W bardzo łatwy i szybki sposób można założyć swój własny blog. Założenie jest przedstawione w 3 prostych krokach

28 iGoogle - strona internetowa umożliwiająca użytkownikowi szybki dostęp do najważniejszych dla niego informacji. Każdy korzystający z usługi ma do dyspozycji własną stronę (dostępną tylko dla niego), na której może umieszczać różne elementy, takie jak zegar, aktualną pogodę, nagłówki wiadomości z interesujących go kanałów RSS i Atom, listę rzeczy do zrobienia, ale także najpopularniejsze filmy z Google Video, gry we flashu, mini czat lub wbudowany komunikator internetowy. Elementy mogą być organizowane w wielu kartach. Notatnik Google - Narzędzie służące do łatwego i szybkiego zarządzania notatkami. Swoją funkcjonalność opiera na wtyczkach do przeglądarek (dzięki nim możliwe jest np. zaznaczenie tekstu na dowolnej stronie w internecie i po kliknięciu prawym przyciskiem automatyczne zapisanie notatki w serwisie). Google Page Creator - Usługa dzięki której bardzo szybko stworzymy własną stronę WWW bez znajomości języka HTML. Narzędzie posiada wiele szablonów oraz 100 MB pamięci. Aby móc skorzystać z usługi musimy być posiadaczami konta Gmail.

29 Google Mars - Serwis oparty o mechanizm Google Maps ze zdjęciami satelitarnymi Marsa. Google Moon - Z okazji 36. rocznicy lądowania na Księżycu Google uruchomiło serwis oparty o mechanizm podobny do Google Maps, ale prezentujący mapę Księżyca pobraną z NASA. W ramach żartu, przy maksymalnym powiększeniu okazuje się, że Księżyc jest zrobiony z sera. Google Transit - Serwis służący do planowania wycieczek. W chwili obecnej serwis funkcjonuje w kilkudziesięciu miastach Stanów Zjednoczonych, w 8 regionach/miastach europejskich. W Polsce w chwili obecnej jedynym miastem które wdrożyło usługę Google Transit jest Białystok. Google Gears - Technologia, która ma pozwolić na korzystanie z usług takich jak GMail, Google Calendar bez połączenia z Internetem. I jeszcze wiele więcej na stronie


Pobierz ppt "Google - wyszukiwarka internetowa, stworzona przez amerykańską firmę Google Inc.. Jej celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google