Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Echa siódemki Witajcie w nowym roku 2008

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Echa siódemki Witajcie w nowym roku 2008"— Zapis prezentacji:

1 Echa siódemki Witajcie w nowym roku 2008
Jest taki zwyczaj, że wszyscy starają się w nowym roku coś zmienić, naprawić, ulepszyć. My też spróbujemy, bo warto. Nr 4 Styczeń 2008

2 Nasze zobowiązania Przyjmujemy ten rok.. Z radością, optymizmem, mając
w głowie mnóstwo pomysłów. Nie pozwolimy aby… Złość albo smutek, kłótnie, konfrontacje i pesymizm, zmęczenie czy brak cierpliwości zawładnęły nami. Jeśli tylko się postaramy możemy być… Szczęśliwi i radośni, szlachetni i szczodrzy W ten sposób zbudujemy lepszy świat. Zaczerpnięto z ,,Nauczycielki Przedszkola” grudzień 2007 Tekst redagowała Julia, Maciek, Bartosz i Kuba.

3 Kącik twórczego rodzica
Wartości moralne głośnego czytania dziecku. Wartości są to standardy naszych myśli, postaw i zachowań, które określają; kim jesteśmy, jak żyjemy, jak traktujemy innych ludzi. Nadają sens naszemu życiu i dzięki nim uczymy się podejmować słuszne decyzje. Nauczenie się wartości to najważniejsza rzecz jaka możemy zrobić dla swojego dziecka. Wartości te to: szacunek, grzeczność, uczciwość, mądrość, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina, przyjaźń, sprawiedliwość, pokojowe nastawienie (kontrola emocji). Wpływ telewizji na psychikę dziecka. Telewizja w nadmiarze niszczy istotne elementy dzieciństwa: poczucie bezpieczeństwa i optymizmu. Skutki nadmiernego oglądania telewizji przez dzieci to: niecierpliwość- trudności z koncentracją, nieumiejętność myślenia i przewidywania konsekwencji, zanik wyobraźni i wrażliwości na krzywdę, lęk, niepokój - demoralizacja, agresja, ogranicza kontakty z rówieśnikami, uczy biernej konsumpcji, uzależnia i uczy złej postawy szczególnie chłopców Dla zniwelowania szkodliwego wpływu proponujemy ograniczenie ilości oglądanych programów telewizyjnych (dwa programy na tydzień). W zamian za to codzienne czytanie i rozmowy z dzieckiem w celu rozbudzenia różnych zainteresowań. CZYTAJ DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE! Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomoże mu pokonać wiele problemów wieku dorastania.

4 Ogłoszenia UWAGA ! Styczeń obfitował będzie w same radosne wydarzenia. W ostatnim tygodniu przed feriami zaprosimy wszystkie dzieci na zabawę karnawałową. Uruchomcie wodze fantazji- w tym dniu możecie stać się dowolną postacią z waszych marzeń. Odbędzie się konkurs tańca i śpiewu. Przygotujcie swoją ulubioną piosenkę do zaprezentowania-czekamy na ochotników. Ostatni tydzień stycznia to także wielka chwila dla małych aktorów, którzy zaprezentują opracowywany od kilku tygodni repertuar karnawałowych tańców i piosenek do utworu W.Badalskiej ,,Ballada o uprzejmym rycerzu”. O bliższym terminie przedstawienia zawiadomimy ogłoszeniem. Kontynuując zwyczaj zbierania literek do naszego albumu kolejna porcja liter do wklejenia. Ostatnie dwie litery jakie wkleicie w miejsce pierwszego wyrazu to e, j ej

5 Hity na styczeń „Towarzyski smok”
Złoty zamek stoi w parku, zamek pełen zakamarków. Zamek strasznie tajemniczy, przed nim siedzi smok i ryczy. Ref.  Podskoczymy, pobiegniemy złoty zamek odnajdziemy. Zapukamy: raz, dwa, trzy! Otworzymy złote drzwi. Stoi zamek i nie znika, smok koziołki przed nim fika. Ostrzy zęby i pazury o zamkowe złote mury.  Ref ... Smok zębami głośno zgrzyta, ale grzecznie gości wita. I uśmiecha się do wszystkich, bo jest bardzo towarzyski.

6 ŻYCZENIA NOWOROCZNE dla sześciolatków
Wszystkim życzę uśmiechu: niech od stycznia po grudzień, przez dwanaście miesięcy uśmiechają się ludzie. No a dzieciakom?- Ach, dzieciom życzę z całą ochotą: w zimie - śniegu jak srebro, w lecie piasku jak złoto. W szkole - stopni najlepszych, w domu szczęścia najwięcej, no i, żebyście, dzieci, miały zdrowe rumieńce M. Terlikowska Tekst wiersza redagowała Julia B. w asyście Mateusza G.

7 Kilka rad by nie wkradł się w życie naszych pociech nieład
Nadchodzi czas ferii zimowych. Na pewno czujecie już w powietrzu zapach beztroskiej zabawy. Bardzo chciałabym aby okres zimy był czasem radości nie tylko dla was kochane dzieciaki. Dlatego przypominam kilka dobrze znanych wam zasad, które sprawią, że zabawy będą przede wszystkim bezpieczne: Każde dziecko musi wiedzieć, że gdy wielki mróz przychodzi. kilka ważnych jest przepisów, których łamać się nie godzi. Na zamarznięte rzeki, jeziora, nawet, gdy dobry kolega woła nie wolno wchodzić ! To zabronione !Lód się załamie, wtedy utoniesz ! Najbezpieczniejsze są lodowiska, bo chociaż tafla na nich śliska, sztucznie zrobiona i gładka cała, jazda na łyżwach będzie wspaniała. Każdy saneczkarz zawsze uważa, by zagrożenia innym nie stwarzać. O jazdach żadnych wręcz nie ma mowy, gdy obok z górki mkną samochody. Narciarze ! Proszę z trasy nie zbaczać. Na strome zjazdy proszę uważać. Ćwiczyć zakręty i hamowanie, Wtedy nikomu nic się nie stanie. Na chodniku się nie ślizgaj !Bo rzecz może stać się straszna. Ktoś dorosły może upaść i coś złamać, to rzecz jasna. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką rodziców lub opiekunów. Nie ufaj obcym ludziom, nie przyjmuj od nich niczego, nie wdaj się w rozmowy. Nie otwieraj obcym drzwi do mieszkania. Baw się wesoło, bezpiecznie. Trzymamy za Was kciuki. .

8 Co powinien umieć 6- latek
1. Zaznacz kolorem czerwonym miejsce litery k. 2. Dopasuj podpisy do obrazków. rower zegar motor dom 3. Dobierz tekst do obrazków. To tata Uli. Tata podlewa maki. Marta ma kota. Ten kot to Alik. Tu lata motyl. On lubi nektar.

9 Warto ! Sama sprawdziłam. 3 …… 2 4 ………. 2 3 ………… 3
4. Dorysuj kulki lodów tak, by było ich tyle ile wskazuje liczba. 5.Wpisz odpowiednie znaki matematyczne <, >, =. 6. Oblicz i wpisz odpowiednie liczby. 7. Przeczytaj i narysuj do tekstu obrazek. To sad. Tu stoi 1 ul, a tam 3 ule. Ule to domki dla Kto ma te ule? Te ule ma tata. A Ulka ma kule. Jeśli Wasze dziecko wykona samodzielnie przykładowe zadania możecie być z niego dumni. Jeśli nie to znak, że oczekuje od Was pomocy. Warto zainwestować w dziecko odrobinę chęci i własnego czasu. Ustalcie w ciągu dnia stałą porę do ćwiczeń np; po bajce ale nie zamiast niej- to ważne!. Wspólna praca nie może być dla niego karą. Owoce swojej pracy zauważycie już po kilku tygodniach. Dziecko nabierze zaufania we własne siły i uwierzy we własne możliwości. Warto ! Sama sprawdziłam. 3 …… 2 4 ………. 2 3 ………… 3 * ** = ** *** = *** *** ** = *** **** *** * *** + 1 = 7

10 Cieplutkie święto 21-22 styczeń
W święto Babci, święto Dziadka wnuków zbiera się gromadka. Życzą babci zdrowia wiele bo u Babci najweselej. Dziadek wnuka rozweseli dobra radą się podzieli. Więc dla Dziadka są życzenia niechaj Dziadek się nie zmienia Każde wnuczę tak to powie; niechaj Dziadkom służy zdrowie! Czy nasze wnuki wiedzą za co ich Kochamy? Za to właśnie, że jesteście, Za to, że Was mamy! Tym właśnie wierszem, Majki H. który wziął udział w ubiegłorocznym konkursie ,,Razem z Babcią i Dziadkiem” wszystkie dzieci składają najlepsze życzenia swoim ukochanym Babciom i Dzidziusiom w dniu ich święta.


Pobierz ppt "Echa siódemki Witajcie w nowym roku 2008"

Podobne prezentacje


Reklamy Google