Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Umieszczanie multimediów na stronie WWW. Co to jest multimadialność?  Multimedialność w dziedzinie komputerów jest najczęściej rozumiana jako możliwość.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Umieszczanie multimediów na stronie WWW. Co to jest multimadialność?  Multimedialność w dziedzinie komputerów jest najczęściej rozumiana jako możliwość."— Zapis prezentacji:

1 Umieszczanie multimediów na stronie WWW

2 Co to jest multimadialność?  Multimedialność w dziedzinie komputerów jest najczęściej rozumiana jako możliwość prezentowania informacji w formie innej niż tekstowa. Odbywa się to za pomocą obrazu statycznego i ruchomego oraz dźwięku. Uatrakcyjnianie WWW we wszelakie multimedia niesie ze sobą niewątpliwy wzrost popularności takich dokumentów, a w przypadku stron o charakterze edukacyjnym wspomaga i ułatwia zapamiętywanie, to jednak ma ono też i negatywne skutki.

3 Osadzanie obrazków i zdjęć   Gdzie jako "ścieżka dostępu" należy podać lokalizację na dysku, gdzie znajduje się żądany obrazek. Natomiast w miejsce "Tekst alternatywny" wpisuje się krótką informację, która pojawi się w przypadku, kiedy obrazek nie zostanie wyświetlon

4 Osadzenie Animacji MARQUEE  Tu wpisz tekst  Tu wpisz tekst Wewnątrz znacznika... można umieścić nie tylko tekst, ale również inne elementy takie jak np.. :grafikę

5 Osadzenie pliku   gdzie jako "ścieżka dostępu do pliku" należy podać lokalizację na dysku, gdzie znajduje się żądany plik multimedialny. Natomiast "x" oznacza szerokość w pikselach, a "y" wysokość wyświetlanego obrazu wtyczki

6 Polecenie jest przydatne jeśli chcemy wstawić na stronę jeden z plików multimedialnych:  *.wav - plik dźwiękowy typu "wav"  *.mid - plik dźwiękowy typu "midi"  *.avi - plik typu "avi"  *.ra - plik Real Audio Player  *.mp3 - plik dźwiękowy typu "mp3" (MPEG Layer-3)  *.mpeg - plik typu "mpeg"  *.mov - plik typu "mov"  *.asf - plik typu "asf"  i inne

7 Osadzanie Pliku AVI   Polecenie to odtwarza pliki typu *.avi (animacja, film) wprost na stronie, bez wyświetlania panelu kontrolnego.

8 Osadzenie tła dźwiękowego:   Polecenie to pozwala na odtwarzanie dźwięku w tle - jako podkład muzyczny. Nie jest przy tym wyświetlany żaden panel kontrolny.

9 Prezentacja na podstawie strony: http://www.kurshtml.edu.pl/html


Pobierz ppt "Umieszczanie multimediów na stronie WWW. Co to jest multimadialność?  Multimedialność w dziedzinie komputerów jest najczęściej rozumiana jako możliwość."

Podobne prezentacje


Reklamy Google