Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akademia z okazji Dnia Patrona. Wstęp : Dnia 21 grudnia 2009 r. w auli szkolnej odbył się apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły – Powstańców Wielkopolskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akademia z okazji Dnia Patrona. Wstęp : Dnia 21 grudnia 2009 r. w auli szkolnej odbył się apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły – Powstańców Wielkopolskich."— Zapis prezentacji:

1 Akademia z okazji Dnia Patrona

2 Wstęp : Dnia 21 grudnia 2009 r. w auli szkolnej odbył się apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły – Powstańców Wielkopolskich. Dnia 21 grudnia 2009 r. w auli szkolnej odbył się apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły – Powstańców Wielkopolskich. Na tę uroczystość przybyło wielu uczniów, którzy byli wybrani z poszczególnych klas, nauczyciele, jak również inni dorośli chcący przypomnieć sobie lub zapoznać się z wydarzeniami z lat 1918 - 1919.

3 Już od wczesnego rana trwały przygotowania do uroczystości. Sprzęt musiał działać perfekcyjnie !

4 W tym samym czasie reprezentanci klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli udali się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, aby złożyć znicze i kwiaty.

5 Znicze kładli przedstawiciele klas, ale wszyscy wiedzieli, że to tylko symbol. Te światełka są znakiem pamięci WSZYSTKICH uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły o poległych powstańcach z roku 1918-1919.

6 Na końcu znicz położyła Pani Dyrektor naczelna Katarzyna Sołtysiak oraz Wicedyrektor Małgorzata Wróbel.

7 Poczet sztandarowy gimnazjum i szkoły podstawowej stał wytrwale na baczność godnie reprezentując siebie oraz szkołę.

8 Następnie wszyscy udali się na aule szkolną, gdzie aktorzy skończyli próby i byli gotowi zacząć część artystyczną.

9 Przed nami jednak jeszcze część oficjalna, czyli odśpiewanie hymnu szkolnego, który tego dnia miał jeszcze większe znaczenie niż zwykle oraz powitanie wszystkich przez panią dyrektor...

10 ...przekazanie światełka betlejemskiego...

11 ...podziękowania dla wybranych rodziców uczniów za pomoc społeczną na rzecz szkoły...

12 ...oraz przemowy i wspomnienia gości.

13 Następnie rozpoczęła się część artystyczna, czyli historia Powstania Wielkopolskiego w postaci prezentacji......oraz występ chóru.

14 Na końcu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i rozeszliśmy się do swoim domów, ciągle jeszcze dyskutując na temat wydarzeń z tamtych lat.

15 Za obejrzenie prezentacji dziękują : Klaudia Dziewońska, Adrianna Majchrzycka Adrianna Majchrzycka


Pobierz ppt "Akademia z okazji Dnia Patrona. Wstęp : Dnia 21 grudnia 2009 r. w auli szkolnej odbył się apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły – Powstańców Wielkopolskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google