Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dniu 12 maja 2015 uczniowie klas młodszych: Ic i IIa uczestniczyli w wycieczce turystyczno – krajoznawczej na trasie: Włocławek – Ciechocinek – Toruń.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dniu 12 maja 2015 uczniowie klas młodszych: Ic i IIa uczestniczyli w wycieczce turystyczno – krajoznawczej na trasie: Włocławek – Ciechocinek – Toruń."— Zapis prezentacji:

1 W dniu 12 maja 2015 uczniowie klas młodszych: Ic i IIa uczestniczyli w wycieczce turystyczno – krajoznawczej na trasie: Włocławek – Ciechocinek – Toruń. Na początku naszej wędrówki był Ciechocinek, miasto uznawane za jedno z największych i najsłynniejszych polskich uzdrowisk terenu nizinnego, jedno z największych ośrodków wczasowych i turystycznych. Spacer wzdłuż tężni solankowych z 1908, zwiedzanie Parku Tężniowego, zegara kwiatowego, to jedne z atrakcji tego znanego uzdrowiska.

2

3

4

5 Park Tężniowy z 1908 roku o powierzchni 6 hektarów odznacza się pięknymi trawnikami, zacienionymi alejami lipowymi. Wzdłuż alei biegnącej równolegle do tężni rosną drzewa słonolubne, jak srebrnolistne wierzby pachnące, miłodrzew, sofora, drzewo japońskie, czerwone buki. Park powstał z sugestii Tytusa Chałubińskiego, będącego w Ciechocinku w 1852 roku. W centrum parku stoi pomnik z popiersiem Stanisława Staszica, jednego z inicjatorów eksploatowania solanek w Ciechocinku i budowy tężni solankowych.

6

7 Zegar Kwiatowy jest dzie ł em Zygmunta Hellwiga, który by ł autorem i realizatorem koncepcji przekszta ł cenia miasta w jeden wielki park - ogród. Kwietnik ten powsta ł w 1934 roku i wykonany jest w kszta ł cie tarczy zegara. Wszystkie jego elementy wysadzane s ą corocznie z kilkunastu tysi ę cy ró ż nokolorowych kwiatów. Pokazuj ą ce aktualny czas wskazówki zegara nap ę dzane s ą elektrycznym mechanizmem ukrytym pod nasypem. Mechanizm zegara zaprojektowa ł zas ł u ż ony dla uzdrowiska in ż ynier J. Hibner.


Pobierz ppt "W dniu 12 maja 2015 uczniowie klas młodszych: Ic i IIa uczestniczyli w wycieczce turystyczno – krajoznawczej na trasie: Włocławek – Ciechocinek – Toruń."

Podobne prezentacje


Reklamy Google