Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TWINKLES II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TWINKLES II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku."— Zapis prezentacji:

1 TWINKLES II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku

2 Miniprzedsi ę biorstwo Twinkles jest owocem pracy 12 uczniów z klasy II D o profilu matematyczno-fizycznym.

3 Reprezentacja konkursowa Patrycja Cieślak Patrycja Cieślak Hubert Nowakowski Dyrektor ds. marketingu Hubert Nowakowski Dyrektor ds. marketingu Kamil Tymiński Dyrektor ds. finansowych Kamil Tymiński Dyrektor ds. finansowych Ewa Markiewicz Dyrektor naczelna Ewa Markiewicz Dyrektor naczelna

4 Opiekun Opiekunem miniprzedsiębiorstwa Twinkles jest Pani mgr Sylwia Wawrzyniak.,,Wspólnicy Miniprzedsiębiorstwa TWINKLES udowodnili, że w większości mają zadatki na prawdziwych przedsiębiorców. Za największą korzyść realizacji projektu uważam pokazanie młodzieży, że w przedsiębiorczości bardzo ważna jest umiejętność komunikowania się z ludźmi, przekonywania ich do swoich racji, motywowanie, inspirowanie czy zarządzanie zespołem. Prowadzenie firmy na terenie szkoły wiązało się z podziałem obowiązków i rozwinęło kreatywność uczniów. Mam nadzieję, że taka praktyczna lekcja ekonomii ułatwi im start w dorosłym życiu i pozwoli nie bać się zawalczyć o siebie.”

5 Konsultanci Przy planowaniu prac Twinkles oraz zarządzaniu zespołem pomaga nam pan Piotr Pacholik- właściciel Prywatnej Placówki Języków Obcych w Radomsku, ul. Konopnickiej, 97-500 Radomsko, nauczyciel języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku. Bardzo pomocne okazały się również spotkania z Prezesem Zarządu Energoautomatyki (ul. Montażowa 2 97-427 Rogowiec) Krzysztofem Antoszczykiem, który udzielił nam wielu porad z zakresu marketingu i reklamy, a także relacji na linii klient-firma. Pani Mariola Tkacz właścicielka P.H.U. Cermal (ul. Staszica 8 97-400 Bełchatów) pomogła nam odnaleźć się w świecie podatków i w sposobie finansowania naszego miniprzedsiębiorstwa.

6 Co oferujemy? String-art Poduszki Artykuły świąteczne

7 Funkcjonowanie miniprzedsiębiorstwa Organizację pracy naszego miniprzedsiębiorstwa rozpoczęliśmy od znalezienia wspólnego hobby i rozpoznania cech przydatnych do prowadzenia firmy u każdego z nas. Okazało się, że wszyscy lubimy pracę kreatywną, więc postanowiliśmy zająć się wyrobem oryginalnych artykułów i upominków. Łącznie, do końca maja zorganizowaliśmy 35 spotkań wspólników. Ponadto ciągle komunikujemy się drogą telefoniczną oraz internetową (poczta elektroniczna, konferencje Skype, stworzyliśmy też własny chatroom).

8 ,,Reklama dźwignią handlu'' – działalność rozpoczęliśmy od promocji i reklamy firmy Twinkles – dobry marketing to klucz do sukcesu: - fanpejdż na facebooku - poinformowanie szkolnej społeczności o istnieniu firmy ( rozwieszanie plakatów marketingowych, rozdawanie ulotek, rozmowa z uczniami i nauczycielami) Sukcesy: - Okresy przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem - uzyskanie największych zysków - pozyskanie sponsora i zawiązanie współpracy z świetnie prosperującymi firmami w Radomsku i Bełchatowie -wyróżnienie w konkursie na „Najlepszy pomysł na miniprzedsiębiorstwo” - dostanie się do finałowej 30 miniprzedsiębiorstw konkursu Produkcik 2015

9 Finanse LpInformacjeWartość [zł] 1.Przychody wg PKPiR narastająco376,32 2.Koszty wg PKPiR narastająco97,87 3.Dochód (przychody - koszty)278,45 4.Składki na ubezpieczenia społeczne narastająco 62,40 5.Dochód po odliczeniach216,05 6.Podstawa opodatkowania216,00 7.Podatek dochodowy41,04 8.Odliczenie od podatku: ubezpieczenie zdrowotne narastająco 19,80 9.Należny podatek21,00 10.Zysk netto (nadwyżka finansowa)175,25 11.Stopa zwrotu ROE146% MiesiącZysk/strata według raportów kasowych X-18,80 XI-21,90 XII+24,80 I-10,70 II-14,20 III+157,20 IV10,80 Kapitał założycielski 120zł

10 Co tak naprawdę zyskaliśmy? Program „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo – Być przedsiębiorczym” pozwolił nam: zdobyć cenne doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy samodzielnie prowadzić dokumentację finansową miniprzedsiębiorstwa prawidłowo naliczać podatki (VAT, PIT) oraz składki ZUS nauczyć się ciężkiej sztuki autoprezentacji rozwinąć takie cechy jak : wytrwałość w dążeniu do celu, odwagę i odpowiedzialność zarządzać i pracować w zespole, dążyć do kompromisu, rozwiązywać problemy. Przekonaliśmy się ponadto, że prowadzenie firmy jest świetną okazją do lepszego poznania siebie i ukształtowania swojej osobowości. Umożliwiliśmy naszym koleżankom, kolegom oraz wszystkim naszym klientom zakup tradycyjnych, własnoręcznie wykonanych produktów, którymi mogli udekorować swoje otoczenie.


Pobierz ppt "TWINKLES II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google