Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan paweł ii od ,,a” do ,,z” Kornelia Żugaj Kl. III A

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan paweł ii od ,,a” do ,,z” Kornelia Żugaj Kl. III A"— Zapis prezentacji:

1 Jan paweł ii od ,,a” do ,,z” Kornelia Żugaj Kl. III A
Gimnazjum w Łoniowie Opiekun: mgr E. Marcinkowska

2 Spis treści A G Ł S B H M T C I N U D J O W E K P Z F L R Ż

3 Apostoł naszych czasów
Nauczanie Ojca świętego, wciąż żywe, wywiera wpływ na niemal każdą dziedzinę życia. Jest to poniekąd kolejne świadectwo Jego wielkości, tego, jak bliski był Mu każdy człowiek, jego życie, problemy i troski.

4 Błogosławiony 1 maja, w ustanowione przez Jana Pawła II święto Miłosierdzia Bożego, w Watykanie o godz , Ojciec Święty Benedykt XVI wliczył w poczet Błogosławionych swojego Poprzednika. Spełniając życzenie naszego brata,kard. Agostino Vallini, naszego wikariusza dla diecezji rzymskiej, wielu innych naszych braci w biskupstwie oraz wiernych, za Radą Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, mocą naszej władzy apostolskiej zezwalamy, aby Czcigodnemu Słudze Bożemu, Janowi Pawłowi II, Papieżowi przysługiwał tytuł Błogosławionego i aby można było obchodzić Jego święto w miejscach i w sposób ustanowiony przez prawo co roku 22 października.

5 Człowiek nadziei "Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach."

6 Dobroczyńca ludzkości
,,Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. ”

7 Empatyczny duszpasterz
,,Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni, gdyż miłości, która nie jest niczym więcej niż uczuciem, nie mógłbym nawet nazwać miłością.’’ 

8 Filozof dobrych myśli

9 Gorliwy sługa boży ,,Jeśli naprawdę chcecie podążać za Chrystusem, jeśli chcecie, aby wasza miłość do Niego wzrastała i nabierała powagi, to musicie być wierni modlitwie. Modlitwa jest kluczem do życia w Chrystusie. Bez modlitwy nasza wiara i miłość będą zamierać. Jeśli zawsze odmawiacie codzienne modlitwy i regularnie uczęszczacie na mszę, to wasza miłość do Jezusa będzie coraz silniejsza. Wówczas wasze serca zaczną odczuwać głęboką radość i pokój.”

10 Hojny duchem

11 Ideał patrioty

12 Jedyny w swoim rodzaju ,,Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego właściwe powołanie i ostateczne przeznaczenie. ”

13 Kochał góry Najbliższe sercu Papieża były Tatry, a w nich - jak można sądzić po liczbie powrotów - dwa miejsca: Dolina Chochołowska oraz Wiktorówki na skraju Rusinowej Polany, z kaplicą "Królowej Tatr" - Matki Boskiej Jaworzyńskiej. Wędrował po górach jako turysta i narciarz. Jako Papież powracał w polskie góry.

14 Lolek dla przyjaciół ,, Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić.”

15 Łamiący granice ludzkich możliwości
,,Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz.”

16 Miłosierny ojciec ,,Troska o dziecko jest pierwszy i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. ” ,,Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga.”

17 Nauczyciel młodzieży ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali. ” "Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!"

18 Opiekun młodzieży ,,Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

19 Papież polak ,,Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi! ” "Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, Która ze mnie przebiega ku innym, Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: Z niej się wyłaniam..."

20 Rzecznik dobrego słowa
 ,,Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna . Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

21 Szanujący ludzi wszystkich ras i religii
,,Kieruje do ciebie, stara Europo, wołanie pełne miłości: Odnajdź siebie samą! Bądź sobą! Odkryj swe początki. Tchnij życie w swe korzenie.(...) Możesz jeszcze być latarnią cywilizacji i bodźcem postępu dla świata. Inne kontynenty patrzą na ciebie i spodziewają się po tobie tej samej odpowiedzi, jaką św. Jakub dał Chrystusowi: "Mogę". ”

22 Totus tuus , maryjo ! ,,W Sercu Maryi jest tylko jedno pragnienie: wspomagać chrześcijan, którzy starają się żyć jak dzieci Boże. Jako najczulsza Matka, nieustannie prowadzi ich do Jezusa, aby idąc za Nim uczyli się pogłębiać swoją więź z Ojcem niebieskim.”

23 Uczciwy ponad wszystko
"Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy."

24 Wybaczający kapłan „Obyście zawsze umieli patrzeć na innych ludzi i na samych siebie takim spojrzeniem, jakim Bóg patrzy na ludzką istotę, spojrzeniem czułym, miłosiernym i przebaczającym, spojrzeniem, które pozwala iść prosto po drodze życia w przyszłość pełną nadziei.”

25 Zawsze otwarty na drugiego człowieka
,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

26 Żyjący ewangelią "Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka." ,,To nie jest czas, w którym mamy się wstydzić Ewangelii. To jest czas głoszenia na dachach."


Pobierz ppt "Jan paweł ii od ,,a” do ,,z” Kornelia Żugaj Kl. III A"

Podobne prezentacje


Reklamy Google