Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kornelia Żugaj Kl. III A Gimnazjum w Łoniowie Opiekun: mgr E. Marcinkowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kornelia Żugaj Kl. III A Gimnazjum w Łoniowie Opiekun: mgr E. Marcinkowska."— Zapis prezentacji:

1 Kornelia Żugaj Kl. III A Gimnazjum w Łoniowie Opiekun: mgr E. Marcinkowska

2 A G Ł SAGŁS B H M TBHMT C I N UCINU D J O WDJOW E K P ZEKPZ F L R ŻFLRŻ

3 Nauczanie Ojca świętego, wciąż żywe, wywiera wpływ na niemal każdą dziedzinę życia. Jest to poniekąd kolejne świadectwo Jego wielkości, tego, jak bliski był Mu każdy człowiek, jego życie, problemy i troski.

4 1 maja, w ustanowione przez Jana Pawła II święto Miłosierdzia Bożego, w Watykanie o godz. 10.37, Ojciec Święty Benedykt XVI wliczył w poczet Błogosławionych swojego Poprzednika. Spełniając życzenie naszego brata,kard. Agostino Vallini, naszego wikariusza dla diecezji rzymskiej, wielu innych naszych braci w biskupstwie oraz wiernych, za Radą Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, mocą naszej władzy apostolskiej zezwalamy, aby Czcigodnemu Słudze Bożemu, Janowi Pawłowi II, Papieżowi przysługiwał tytuł Błogosławionego i aby można było obchodzić Jego święto w miejscach i w sposób ustanowiony przez prawo co roku 22 października.

5 "Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach."

6 ,,Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. ”

7 ,,Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni, gdyż miłości, która nie jest niczym więcej niż uczuciem, nie mógłbym nawet nazwać miłością.’’

8

9 ,,Jeśli naprawdę chcecie podążać za Chrystusem, jeśli chcecie, aby wasza miłość do Niego wzrastała i nabierała powagi, to musicie być wierni modlitwie. Modlitwa jest kluczem do życia w Chrystusie. Bez modlitwy nasza wiara i miłość będą zamierać. Jeśli zawsze odmawiacie codzienne modlitwy i regularnie uczęszczacie na mszę, to wasza miłość do Jezusa będzie coraz silniejsza. Wówczas wasze serca zaczną odczuwać głęboką radość i pokój.”

10

11

12 ,,Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego właściwe powołanie i ostateczne przeznaczenie. ”

13 Najbliższe sercu Papieża były Tatry, a w nich - jak można sądzić po liczbie powrotów - dwa miejsca: Dolina Chochołowska oraz Wiktorówki na skraju Rusinowej Polany, z kaplicą "Królowej Tatr" - Matki Boskiej Jaworzyńskiej. Wędrował po górach jako turysta i narciarz. Jako Papież powracał w polskie góry.

14 ,, Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić.”

15 ,,Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz.”

16 ,,Troska o dziecko jest pierwszy i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. ”,,Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga.”

17 ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali. ” "Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!"

18 ,,Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

19 ,,Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi! ” "Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, Która ze mnie przebiega ku innym, Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: Z niej się wyłaniam..."

20 ,,Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

21 ,,Kieruje do ciebie, stara Europo, wołanie pełne miłości: Odnajdź siebie samą! Bądź sobą! Odkryj swe początki. Tchnij życie w swe korzenie.(...) Możesz jeszcze być latarnią cywilizacji i bodźcem postępu dla świata. Inne kontynenty patrzą na ciebie i spodziewają się po tobie tej samej odpowiedzi, jaką św. Jakub dał Chrystusowi: "Mogę". ”

22 ,,W Sercu Maryi jest tylko jedno pragnienie: wspomagać chrześcijan, którzy starają się żyć jak dzieci Boże. Jako najczulsza Matka, nieustannie prowadzi ich do Jezusa, aby idąc za Nim uczyli się pogłębiać swoją więź z Ojcem niebieskim.”

23 "Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy."

24 „Obyście zawsze umieli patrzeć na innych ludzi i na samych siebie takim spojrzeniem, jakim Bóg patrzy na ludzką istotę, spojrzeniem czułym, miłosiernym i przebaczającym, spojrzeniem, które pozwala iść prosto po drodze życia w przyszłość pełną nadziei.”

25 ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

26 ,,To nie jest czas, w którym mamy się wstydzić Ewangelii. To jest czas głoszenia na dachach." "Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka."


Pobierz ppt "Kornelia Żugaj Kl. III A Gimnazjum w Łoniowie Opiekun: mgr E. Marcinkowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google