Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w ostatnim przed wakacjami numerze naszej szkolnej gazetki. Mamy nadzieję, że wakacje upłyną Wam miło i będą pełne radości i zabawy. Z częścią uczniów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w ostatnim przed wakacjami numerze naszej szkolnej gazetki. Mamy nadzieję, że wakacje upłyną Wam miło i będą pełne radości i zabawy. Z częścią uczniów."— Zapis prezentacji:

1 Witamy w ostatnim przed wakacjami numerze naszej szkolnej gazetki. Mamy nadzieję, że wakacje upłyną Wam miło i będą pełne radości i zabawy. Z częścią uczniów spotkamy się w przyszłym roku szkolnym, część opuści mury naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wszyscy miło będą wspominać pobyt tutaj. Szkoła to nie tylko nauka, ale też przyjaźnie i wspólne chwile, które pozostają w pamięci już na zawsze MIŁYCH WAKACJI DLA DYREKCJI, NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW SZKOŁY ŻYCZY: -Redakcja

2 Czy zawsze chciała Pani być nauczycielką? Myślę, że tak. Odkąd pamiętam to było gdzieś w mojej głowie, że nauczanie może być tym czymś co będę lubić. Czy jest Pani zadowolona z wyboru zawodu? Ogromnie! Codziennie przychodzę z ochotą do pracy. Myślę, że to jest to co chcę w życiu robić i sprawia mi to ogromną satysfakcję. Co najbardziej ceni Pani w swojej pracy? Ja myślę, że kontakt z ludźmi, z młodzieżą. To, że mogę przekazywać im wiedzę, patrzeć jak się rozwijają. Mogę obserwować kiedy przychodzą jako małe dzieci, a wychodzą jako prawie dorośli ludzie. To jest pozytywny aspekt tej pracy. Dlaczego zdecydowała się Pani pracować właśnie w gimnazjum? Taki good reason to jest to, że blisko mieszkam, ale też dlatego że nie chciałam pracować w szkole podstawowej. Myślę że gimnazjum było tym dobrym wyborem. Ale przede wszystkim z takich względów jak okolica. Nie muszę dojeżdżać do pracy. Jaka według Pani jest największa zaleta i wada pracy w szkole? Zaletą jest to, że można mieć dobry kontakt z ludźmi, można tworzyć kreatywne rzeczy, każda lekcja może być ciekawa, że można wymyślać ciągle nowe rzeczy i nigdy nie jest nudno. A złą stroną jest to, że zawsze się o nas mówi i to jest takie stresujące. Zawsze jesteśmy w centrum uwagi. Nauczyciel jest takim aktorem na scenie, że zawsze jest obserwowany przez innych. To mnie czasami stresuje. Czy oprócz angielskiego interesują Panią jakieś inne języki obce? Tak, przede wszystkim języki romańskie. A gdybym znalazła czas to wróciłabym do mojej pasji uczenia się hiszpańskiego. Myślę, że to jest bardzo fajny i łatwy język. Mam nadzieję że wrócę do niego we wrześniu – takie mam postanowienie.

3 Co daje Pani znajomość języków obcych? Możliwość poznawania świata. Znacie moje motto: „Jak mówimy drugim językiem to tak jakbyśmy posiadali drugą duszę, czyli jakbyśmy żyli dwoma życiami jednocześnie”. Jakie rady da Pani uczniom, którzy mają problemy z nauką języka angielskiego? Ja myślę, że pasja jest tutaj potrzebna, bez pasji nie zrobimy w życiu nic. Jeżeli znajdziecie pasję do czegoś, jeśli otwieracie książkę z ciekawością to wtedy to ma sens. Jeśli człowiek czegoś nie lubi to na siłę niczego nie zrobi. Trzeba odkryć w sobię tę pasję! Co lubi Pani robić w wolnym czasie? Ostatnio lubię jeździć na rowerze, odkryłam że daje mi to dużą satysfakcję. Mało się ruszam więc zaczęłam więcej chodzić na spacerki. Ale kiedy chce się zrelaksować lubię obejrzeć dobry film. Jak wszyscy wiemy zbliżają sie wakacje. Jak Pani zamierza je spędzić? Zamierzam odwiedzić taka wspaniałą wyspę. Mam nadzieję, że się uda. Ale nie zdradzę więcej. Jakie były Pani najlepsze wakacje? Myślę, że każde moje wakacje były fajne, ponieważ zawsze zwiedzam jakieś ciekawe miejsca. To się nie da porównać, bo każde miejsce jest inne. Każde wakacje kryją w sobie coś ciekawego. Jakie są Pani wymarzone wakacje? Takie egzotyczne. Gdzieś gdzie mogłabym postawić nogę na lądzie, gdzie nie ma cywilizacji do końca i mogłabym odkryć coś nowego, np.. ludzi, którzy żyją w taki prosty sposób, bez tej cywilizacji naszej. Jakaś Afryka, Indie. Jeśli mogłaby Pani cofnąć czas, co zmieniłaby Pani w swoim życiu? Nie mam takich myśli. Warto żałować tego czego nie przeżyliśmy, a z tego co przeżyliśmy warto wyciągać wnioski. Nie zmieniłabym niczego, ponieważ czuję się spełnionym człowiekiem. Chce żeby tak zostało. Dziękujemy

4 Pomysły na spędzenie wolnego czasu. KOLONIA Kolonie i wycieczki pozwalają nam na rozszerzenie swojego kręgu znajomych. Poznajesz również nowe miejsca i poszerzasz horyzonty. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA? PEWNIE! Aktywność fizyczna aż piętnastokrotnie zwiększa usuwanie toksyn z organizmu, a więc dbasz nie tylko o linię, ale także o cerę. Basen, zajęcia fitness, jogging, jazda na rowerze to tylko niektóre ze sportów. Wolisz gry zespołowe? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest siatkówka lub koszykówka. PRACA Zbiory owoców, roznoszenie pizzy czy ulotek lub jazda na rowerze z przyczepioną reklamą to świetny sposób na poprawienie kondycji fizycznej i finansowej. WAKACJE! Nie masz pomysłu jak przeżyć te wakacje, by na długo utkwiły w Twojej pamięci? WAKACJE! Nie masz pomysłu jak przeżyć te wakacje, by na długo utkwiły w Twojej pamięci? Mamy dla Ciebie kilka rad, co zrobić, by tegoroczne wakacje były niezapomniane! MAŁE ZMIANY? CZEMU NIE! Czy wiesz, że człowiek, który przez 2 tygodnie pije herbatę niesłodzoną przyzwyczaja się do tego smaku i inna już mu nie smakuje, ponieważ organizm produkuje już naturalne cukry? To świetna opcja dla tych, którzy chcą zadbać o linię. PRZYJĘCIE? WYCIECZKA? ZORGANIZUJ COŚ! Urządź przyjęcie lub zorganizuj przejażdżkę rowerową dla Ciebie i twoich znajomych! To fajny sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi. Na pewno każdy Ci będzie wdzięczny! PASJE Wolny czas związany z dwu miesięcznymi wakacjami pozwala nam na rozwijanie naszych pasji. Lubisz fotografować? Rozwijaj swoje hobby! Nie posiadasz żądnych pasji? No to najwyższy czas na wyjście w plener z aparatem cyfrowym lub sztalugą i farbami! Może znajdziesz w sobie mistrza?

5 Zwyczaje w innych krajach. O czym powinniśmy wiedzieć jadąc za granicę? WIELKA BRYTANIA: Obraźliwym gestem w Wielkiej Brytanii jest pokazanie dwóch palców z grzbietem dłoni skierowanym ku rozmówcy (jest to gest równoznaczny z pokazaniem środkowego palca). Jednak w tym samym geście przy dłoni zwróconej w odwrotną stronę – grzbiet dłoni zwrócony w przeciwnym kierunku do rozmówcy – podnoszenie dwóch palców (tzw. znak zwycięstwa) jest całkowicie akceptowalne. IRLANDIA: Podczas pobytu w Irlandii nie poruszajmy tematów religii, konfliktu w Irlandii Północnej oraz różnic pomiędzy brytyjską a irlandzką angielszczyzną - może to doprowadzić do kłótni i zostać uznane za nietakt z naszej strony. BUŁGARIA: W Bułgarii należy pamiętać, że (odwrotnie jak u nas) skinienie głową na „tak” oznacza „nie”, natomiast kręcenie głową oznacza przytakiwanie. TAJLANDIA: Prawdziwą obrazą dla mieszkańca Tajlandii jest nadepnięcie monety lub co gorsza, zniszczenie banknotu z wizerunkiem monarchy. Będąc w Tajlandii nie targujmy się o cenę podczas zakupów i unikajmy podnoszenia głosu, ponieważ jest to uznawane za brak kultury. MEKSYK: Podobnie jak w USA nie dyskutujmy o polityce oraz nie krytykujmy niczego. Meksykańskie zwyczaje nie pozwalają też na zaprzeczanie gościom oraz negatywne odpowiedzi na ich pytania.

6 JAPONIA W Japonii, witając się, należy skłonić głowę, przy czym musimy zwrócić uwagę jak niski ukłon składamy. Nietaktem jest, gdy osoba młodsza, kłaniając się osobie starszej, sięga ukłonem niżej. Kolejnym zwyczajem jest brak napiwków w restauracjach. Japończycy nie uznają dawania napiwków i nasze zachowanie może być odebrane jako nieeleganckie. Podczas wizyty u znajomego Japończyka koniecznie zdejmij buty przed wejściem do jego domu! Ta sama zasada obowiązuje przy wejściu do świątyni. W japońskich łaźniach pamiętajmy, aby nie myć rąk nad wanną, ponieważ służy ona do relaksu. CHINY: Na całym świecie wręcza się prezenty, jednak w Chinach, chcąc obdarować kogoś upominkiem, musimy uważać co kupujemy! Absolutnie nie obdarowujmy nikogo zegarkiem, ponieważ tamtejsze przesądy mówią, że wręczając ten praktyczny przedmiot, życzymy komuś rychłej śmierci (zegarek to znak odliczania godzin do śmierci, a zwrot „podarować zegarek” oznacza „iść na pogrzeb”)! INDIE I INDONEZJA: Absolutnie nie wolno dotykać żywności lewą ręka! Powód? Mieszkańcy Indonezji nie używają papieru toaletowego, dlatego w toaletach ustawiane są specjalne pojemniki z wodą lub zlewy służące do podmywania. Indonezyjczycy wykonują tą czynność lewą dłonią, jest więc zrozumiałe, że do spożywania potraw używają prawej ręki. Obraźliwym gestem dla Indonezyjczyka jest pokazanie mu podeszwy buta lub dotknięcie kogoś nimi.

7 STANY ZJEDNOCZONE: Chociaż w Ameryce żyją ludzie pochodzący z różnych kultur, tutaj również napotkamy na pewne ograniczenia. Podczas rozmowy musimy pamiętać, aby nie narzekać (szczególnie my Polacy mamy do tego skłonności...), co jest źle odbierane podczas spotkań towarzyskich, a także nie poruszajmy tematów związanych z polityką. Lepiej wybrać bardziej ogólne tematy, jak pogoda czy wydarzenia sportowe. BLISKI WSCHÓD: Podróżując po Bliskim Wschodzie musimy pamiętać o szczególnym zachowaniu w świątyniach. Wszyscy, niezależnie od płci, wchodząc do tamtejszego miejsca kultu religijnego, muszą mieć zasłonięte kolana (mimo wysokich temperatur mężczyźni zakładają długie spodnie, a kobiety spódnice), oprócz tego zakazane jest odsłanianie ramion i nie ma mowy o dekoltach. Kolejną ważną kwestią jest powszechny zakaz fotografowania. Jeżeli chcemy zrobić zdjęcie jakiegoś obiektu, powinniśmy zapytać o zgodę przewodnika lub osobę oprowadzającą. Ta sama zasada dotyczy fotografowania ludzi – najpierw musimy zapytać o pozwolenie. Na Bliskim Wschodzie powinniśmy sprawdzić czy akurat nie odbywa się ramadan, ponieważ w tym czasie obowiązuje tam absolutny i surowo karany zakaz picia alkoholu i palenia tytoniu. Całkowicie zakazane jest zaczepianie kobiet! Pytając o drogę lepiej zwróćmy się do mężczyzny. Podróże są bogatym źródłem wiedzy i dostarczają wielu przeżyć. Wybierając się do odległego kraju, dowiedzmy się o nim czegoś więcej. Poczytajmy, uzyskajmy informacje, aby później miło zaskoczyć tubylców naszą znajomością ich kultury oraz nie popełnić niepotrzebnego „faux-pas” i nie obrazić nieświadomie nowych znajomych. Podróże są bogatym źródłem wiedzy i dostarczają wielu przeżyć. Wybierając się do odległego kraju, dowiedzmy się o nim czegoś więcej. Poczytajmy, uzyskajmy informacje, aby później miło zaskoczyć tubylców naszą znajomością ich kultury oraz nie popełnić niepotrzebnego „faux-pas” i nie obrazić nieświadomie nowych znajomych.

8 Mazury Ciche i piękne zakątki oraz imprezy w miasteczkach - na Mazurach każdy może znaleźć to, co lubi. Nic dziwnego, że nasza polska kraina jezior doceniana jest nie tylko przez Polaków. Jura Krakowsko-Cz ę stochowska Skałki na Jurze przyciągają wspinaczy z całej Polski, a ciekawe ukształtowanie terenu sprawia, że teren ten jest świetny dla rowerzystów. Miłośnicy jazdy konnej znajdą na Jurze wiele pięknych szlaków konnych. Suwalski Park Krajobrazowy Pofałdowany teren, piękne, krystalicznie czyste jeziora oraz osobliwe głazy narzutowe urzekają turystów. Na terenie parku znajduje się najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza. Atrakcje Suwalskiego Parku Krajobrazowego można poznać, odwiedzając park samochodem, jednak najciekawsze są wycieczki rowerowe. Biebrza Rzeka Biebrza płynie szeroką doliną, tworząc dzikie rozlewiska - to największy bagienny obszar Polski i ostoja wielu ptaków (zaobserwowano tu 271 gatunku ptaków, w tym 180 lęgowych). Biebrza przyciąga ornitologów z całej Europy, ale nie tylko ich. Spływ tą rzeką zachwyci miłośników ciszy, dzikich terenów i pięknych krajobrazów.

9 Puszcza Białowieska Puszcza Białowieska jest Rezerwatem Biosfery i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W puszczy poprowadzono sporo szlaków turystycznych, które można pokonywać pieszo albo rowerem. Park Mu ż akowski Jego twórca nazwał go obrazem z naturą w roli głównej. Wyjątkowo rozległym obrazem, bo liczącym ponad 700 ha. Tak naprawdę jednak polsko-niemiecki park Mużakowski jest arcydziełem sztuki ogrodniczej. Ś nie ż ka Ubielona przez 8-9 miesięcy w roku Śnieżka góruje nad resztą karkonoskich szczytów niczym piramida. Rzadko widoczna jest w pełnej krasie, bo na ogół chmury zasłaniają ją jak woalka- średnio przez 300 dni w roku. Na Śnieżkę mimo wszystko warto się wybrać.

10 Muzyka na wakacyjne dni. Album: No Bad Days The Dumplings. Polski duet muzyczny. Odkrycie zeszłego roku. Proponują oni muzykę electropop. Album: In The Lonely Hour Sam Smith brytyjski muzyk popowy. Jest to jego debiutancki album. Album: 21 Adele. Drugi studyjny album, brytyjskiej wokalistki o niewiarygodnym głosie. Oto albumy które musisz przesłuchać. Pełno świetnej muzyki. Na pewno coś ci się spodoba. Album: Born To Die Lana Del Rey. Debiutancki album, dzięki któremu zdobyła wielką popularność.

11 Album: Comfort and Happiness Dawid Podsiadło polski wokalista i autor tekstów. Jest to jego debiutancki album nagrodzony wieloma nagrodami muzycznymi. Album: BEYONCE Piąty album studyjny amerykańskiej wokalistki Beyonce Knowles. Album: 1000 Forms Of Fear Szósty album studyjny australijskiej artystki Sii, który zdobył wielką popularność na całym świecie i został doceniony przez krytyków muzycznych, którzy chwalili wokal piosenkarki, jaki i zawartość liryczną albumu. Album: 1989 Taylor Swift. Piąty studyjny album amerykańskiej wokalistki. Nazwa albumu bierze się od daty urodzenia Taylor.

12 Dowcipy na poprawę humoru Jak blondynka przechodzi na czas zimowy? - Wkłada zegarek do lodówki! - Dlaczego blondynka potłukła się grabiąc liście? - Bo spadła z drzewa Ja i moja żona byliśmy szczęśliwi przez 24 lata. Potem się poznaliśmy i się skończyło. Przychodzi babcia do lekarza, lekarz pyta: - Co pani dolega? - Boli mnie brzuch. - A co pani jadła? - Śledzie w puszce. - Były świeże? - Nie wiem, nie otwierałam. U okulisty: - Jaką literę pokazuję? - A gdzie pan jest? Blondynka pyta blondynki: - jak się robi dżem? a druga odpowiada: - proste obiera się pączki.

13 REBUSY Wyposaż się w kartkę i długopis i możesz zacząć zabawę. Powodzenia! 1.1. 2.

14 3. 4. Na pewno poradziłeś sobie świetnie!

15


Pobierz ppt "Witamy w ostatnim przed wakacjami numerze naszej szkolnej gazetki. Mamy nadzieję, że wakacje upłyną Wam miło i będą pełne radości i zabawy. Z częścią uczniów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google