Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Madagaskar.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Madagaskar."— Zapis prezentacji:

1 Madagaskar

2 Madagaskar Państwo położone na wyspie Madagaskar w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie. Na Madagaskarze przeważa hodowla i pasterstwo, występuje również rolnictwo prymitywne, plantacje roślin tropikalnych, eksploatacja drewna, zbieractwo, myślistwo, oraz rolnictwo śródziemnomorskie. Występują dwie strefy roślinne: na północy suche lasy podrównikowe, a w centrum i na południu sawanny. Zanim powstała czwarta co do wielkości wyspa na świecie. 70 mln lat temu, po oddzieleniu się od Afryki i Indii, zaczął swój niezależny wyspiarski byt. Z tego powodu aż 80 proc. gatunków roślin i zwierząt występujących współcześnie na Madagaskarze można spotkać tylko na tej wyspie. Nie ma tam pięciogwiazdkowych hoteli ani infrastruktury dla masowego turysty, ale jest niezwykła, dzika przyroda, są życzliwi ludzie i atmosfera, która sprawia, że jest to miejsce magiczne. Stolica kraju, Antananarivo, w promieniach zachodzącego słońca jawi się podróżnym jak kolorowa, tropikalna bajka. Jednak wśród wspaniałych drzew i bujnej roślinności schowane jest ubogie miasto z ulicami pełnymi krów i biednej ludności.

3 Parki Narodowe na Madagaskarze
Madagaskar posiada duże walory przyrodnicze chronione w Parkach Narodowych.

4 Narodowy Park Zahamena
Położony jest we wschodniej części Madagaskaru. Jest to zespół parków narodowych i rezerwatów przyrody, których łączna powierzchnia wynosi ha. Narodowy Park Zahamena następnie zajmuje powierzchnię ha, reszta to rezerwat przyrody. Rezerwat Przyrody został założony w 1927 roku. Jego celem była ochrona niektórych gatunków roślin i zwierząt żyjących w lokalne mokre lasy tropikalne. Narodowy Park Zahamena z książki rozpadł się w 1997 roku. Głównym celem Parku jest ochrona rzadkich gatunków roślin i zwierząt, które żyją tutaj. Wśród nich znajduje się 60 gatunków storczyków i paproci endemitických duża liczba. Narodowy Park Zahamena jest domem dla wielu gatunków lemurów, które można zauważyć wokół jeziora Alaotra. Wejście do parku znajduje się w pobliżu Antanandava, która jest również centrum informacji o parku. Narodowy Park Zahamena jest dostępny w językach angielskim i francuskim przewodników mówienia.

5

6

7 Narodowy Park Ankarafantsika
Znajdują się w północno-zachodniej części Madagaskaru. W szczególności, w regionie załadowane około 115 km od miasta Mahajanga. Narodowy Park Ankarafantsika do 1350 km kwadratowych obszaru zajmują gęste lasy i słynie z jezior. Historia parku rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy został oddany do użytku. Narodowy Park Ankarafantsika nadal jest domem dla ludzi Sakavalas, którzy znajdują się rolnictwem. Lokalny charakter jest bogata w rzadkie gatunki fauny i endemitické. Łącznie, na przykład najmniejszego typu Lemur na świecie, 75 gatunków endemicznych wśród ptaków i gadów, rzadkie, takie jak kameleony, węże i żółwie. Tsimaloto miejscowych jezior i kilka innych Antisiamlo jednym z ostatnich domów niektórych gatunków ryb, krokodyli i jincýh zwierząt wodnych. Narodowy Park Ankarafantsika jest typciký zróżnicowany charakter. Park przyrody jest odpowiedni zarówno dla turystów i miłośników ptaków. Narodowy Park Ankarafantsika jest pełen atrakcji. Możemy znaleźć takie miejsca święte, w tym w szczególności nad jeziorem Ravelobe, Tsimaloto, Ampijoroa, Antsimalo i Ankomakoma. Blisko park jest otwarty dla turystów zabytkowym podziemnych jaskiniach. Narodowy Park Ankarafantsika daje turystom w razie zainteresowania, angielskim i francuskim przewodnikiem mówiącym i zakwaterowania.

8

9

10 Narodowy Park Isalo Narodowy Park Isalo położony jest w południowej części Madagaskaru, w Ihorombe regionu. Obejmuje on powierzchnię ponad ha i jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Madagaskarze. Narodowy Park Isalo już w 1962 roku. Oprócz typowej, znana jest ze swojej historii i odkryć archeologicznych, które znajdują się tutaj. Skały w parku pochodzą z jury, a zatem nie ma specjalnych ekosystemu. Narodowy Park Isalo jest domem dla roślin i zwierząt do przystosowania się do lokalnych suchy klimat. Ponadto Endemitických dla wielu gatunków ptaków żyje tutaj wiele gadów. Narodowy Park Isalo nadaje się dla mniej doświadczonych i doświadczonych turystów i miłośników rzadkich gatunków ptaków. Warto zauważyć również podziemna jaskinia Inhosy, w pobliżu parku. Narodowy Park Isalo oferuje gościom pełne porad, lokalnych przewodników i możliwości zakwaterowania. Istnieją również hotele kepmy.

11

12

13

14 Narodowy Park Andohahela
Narodowy Park Andohahela położony jest w południowo-wschodniej części Madagaskaru. Bardziej precyzyjnie, pomiędzy dzielnicami i Taolagnaro Amboasary-Sud, w pobliżu miasta Tôlanaro. Narodowy Park Andohahela obejmuje powierzchnię hektarów, a powstała w 1997 roku. Już w 1939 roku, jednak obszar został uznany za rezerwat przyrody od 2007 roku i jest na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego. W różnych częściach Narodowy Park Andohahela jest zupełnie inna, tu znajdziesz górach lata, jak i lasów tropikalnych. Co ciekawe, lasów deszczowych na południe od zwrotnika Koziorożca prawie nieobecna. Narodowy Park Andohahela tworzy odpowiednie środowisko dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Zwłaszcza w lesie deszczowym znaleźć 209 gatunków paproci, a także są istotne tutaj endemitické rodzaje palm. Oprócz wszystkich szlaków turystycznych parku nadają się do obserwacji ptaków, Narodowy Park Andohahela oferuje inne działania. Obejmują one możliwość wspinaczki na szczyt Saint Louis, albo odwiedzić muzeum Flacourt. Zawsze w czerwcu w mieście Toalagnaro orzekł tradycyjny taniec uroczystości. Narodowy Park Andohahela daje turystom w językach angielskim i francuskim przewodników mówienia.

15

16

17 Narodowy Park Andringitra
Narodowy Park Andringitra położony jest w południowej części Madagaskaru, w Haute Matsiatra. W jego sąsiedztwie leży miasto Ambalavao. Obszar Parku Narodowego znajduje się ha. Narodowy Park Andringitra powstała w 1998 roku, ale w 1927 r. obszar został uznany za rezerwat przyrody. Klimat w różnych jego części są różne. Podczas gdy na wschodzie jest tropikalnych i wilgotny klimat, wpływa na zachód, suche i gorące wiatry. Możemy znaleźć pas lasu, a więc Narodowy Park Andringitra jest domem dla wielu roślin i zwierząt. Wśród setek gatunków chrząszczy, ptaków, płazów, ssaków i gadów na żywo wielu endemicznych gatunków. Narodowy Park Andringitra jest przystanią dla przykładu, Lemur catta. Jak fauny i flory w parku jest interesująca. Wiadomym jest, że rośnie ponad 1000 gatunków roślin. Narodowy Park Andringitra w różnych miejscach zupełnie inne, ale jest uważany za najbardziej interesującą roślinnością w strefie górskiej. Narodowy Park Andringitra jest otwarty dla turystów, ale przed wizytą jest dobry, aby dowiedzieć się mało informacji. Są jak święte miejsca, które są otwarte dla zwiedzających i okolicznych mieszkańców są chronione.

18

19

20

21

22 Źródła http://pl.tixik.com/c/afrika-1/madagaskar-149/

23 Przygotowały: Kinga Weiss Natalia Głąb


Pobierz ppt "Madagaskar."

Podobne prezentacje


Reklamy Google