Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Multimedialna kronika szkoły rok szkolny 2007/2008

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Multimedialna kronika szkoły rok szkolny 2007/2008"— Zapis prezentacji:

1 Multimedialna kronika szkoły rok szkolny 2007/2008
Autor Mariola Fester

2 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 3 września 2007 r. o godz. 10. w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008. W świetlicy DPS „ Zamek” odprawiono mszę świętą w intencji społeczności szkolnej. Po raz pierwszy Pani Dyrektor Renata Cyganek przywitała wszystkich zebranych i przybyłych gości: przedstawicieli DPS w osobie Pani Dyrektor Krystyny Domskiej-Bujnowicz i kierownika pedagogicznego Pani Wandy Kąkol, przedstawicielkę Rady Rodziców i opiekunów prawnych. Szczególnie miło przywitała wszystkich uczniów oraz ich rodziców. Przedstawiła nowych nauczycieli, wymieniła kolejno wszystkich wychowawców klas, których wychowankowie witali gromkimi brawami.

3 Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, z tej okazji uczniowie wręczali nauczycielom zrobione przez siebie drobne upominki, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki.

4 Zielona Szkoła W dniach października 2007 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w „Zielonej Szkole” Był to dla nas miło i efektywnie spędzony czas. Podczas pieszych wycieczek zwiedziliśmy dokładnie miasto Bardo i okolice, byliśmy na basenie, a w wolnym czasie ćwiczyliśmy swoje artystyczne zdolności.

5 Wszystkich Świętych Dnia 1 listopada przypada Święto Zmarłych, z tej okazji odwiedziliśmy cmentarz w Bardzie, na groby naszych zmarłych kolegów, położyliśmy zrobione przez nas stroiki i zapaliliśmy znicze. Był to dla nas dzień zadumy i powagi.

6 Andrzejki Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb, tego wieczora wróżby orzekały o losie, nie o zwykłym losie ale tym związanym zamążpójściem. W naszej szkole również obchodzimy andrzejki, a jak się bawimy zobaczcie na zdjęciach.

7 Odwiedziny Świętego Mikołaja
Jak co rok 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj, jest to dla nas bardzo radosny dzień, wszyscy czekamy na prezenty, w tym roku nasi nauczyciele sprawili nam ogromną niespodziankę, przygotowali dla nas przedstawienie i obdarowali nas słodyczami.

8 Jasełka Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy jasełka, które obejrzeli uczniowie naszej szkoły, mieszkańcy DPS-u oraz zaproszeni goście. Braliśmy również udział w przeglądzie zespołów kolędniczych organizowany przez GOK w Bardzie.

9 Wigilia Tradycyjnie wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z pierwszą gwiazdką na niebie. Jest to symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej, oznaczającej narodziny Jezusa, którą wg Biblii na wschodniej stronie nieba ujrzeli Trzej Królowie. Kolację, w polskiej tradycji rozpoczyna łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, a także modlitwa i czytanie fragmentu Ewangelii dotyczącego narodzin Jezusa W naszej szkole również przygotowaliśmy kolację wigilijną, jedliśmy tradycyjne dania, łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy.

10 Jarmark Wielkanocny Tegoroczny Jarmark Wielkanocny w Bardzie przygotowany był z wielkim rozmachem. Wystawy, stragany  i przepiękne stoły wielkanocne podziwiali mieszkańcy i przyjezdni, których w tym dniu nie brakowało. Na dziedzińcu Bazyliki ustawiono ławy, które uginały się pod ciężarem potraw, ozdób, wokół unosiły się zapachy świątecznego stołu My też zaznaczyliśmy swój udział, nasza Palma Wielkanocna wygrała konkurs na najpiękniejszą palmę.

11 Witamy wiosnę Wiosna to początek nowego cyklu życia, to pożegnanie długiej i trudnej zimy, to czas budzenia się do życia, czas zasiewów i czekania na plony. Ludzie wierzyli, że pewne obrzędy magiczne przyśpieszą jej nadejście. W tym roku wiosnę przywitaliśmy później niż zwykle ponieważ przyjście wiosny zbiegło się ze Świętami Wielkanocnymi. Uczniowie naszej szkoły przy pomocy nauczycieli zrobili Marzannę i wszyscy poszliśmy kolorowym korowodem nad rzekę Nysę aby pożegnać zimę.

12 Sala doświadczania świata
W maju bieżącego roku została oddana do użytku sala doświadczania świata, dzięki niej będziemy mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach, poznawać świat z innej jakże ciekawej strony.

13 Dzień Matki Maj w uczucia tak bogaty Maj to także Święto Matki Maj to miesiąc najpiękniejszy Taki świeży i pachnący Tobie mamo go oddaję By ten dzień był najcudniejszy maja każda mama, świętuje jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu - Dzień Matki. Już dziś składamy wszystkim mamusiom najserdeczniejsze życzenia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali apel, na którym recytowali wiersze, śpiewali piosenki.

14 Dzień Dziecka Dzień Dziecka. Najradośniejsze, najszczerzej – po dziecinnemu - roześmiane, rozkrzyczane święto ze wszystkich. Na Dzień Dziecka z niecierpliwością czekają wszyscy milusińscy i już wiele dni naprzód usiłują odgadnąć, jakie niespodzianki przygotowali im z tej okazji dorośli.

15 Konkursy W roku szkolnym 2007/2008 odbyło się kilka konkursów plastycznych wewnątrz i zewnątrz szkolnych oraz przegląd mini listy przebojów, w których nasi uczniowie zdobywali nagrody i wyróżnienia.

16 Zakończenie roku szkolnego 2007/2008
Zanim lato i wakacje zagoszczą u nas na dobre, po drodze czeka wiele z nas wielkie wydarzenie: koniec roku szkolnego Prawie dziesięć miesięcy nauki, teraz ponad dwa miesiące odpoczynku. Uczniowie po raz ostatni przed wakacyjną przerwą usłyszeli dziś szkolny dzwonek.


Pobierz ppt "Multimedialna kronika szkoły rok szkolny 2007/2008"

Podobne prezentacje


Reklamy Google