Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie."— Zapis prezentacji:

1 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

2 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

3 W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.

4 Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy, nauki i rozrywki. Jak każde narzędzie może być wykorzystywane do różnych celów - tych "właściwych" jak i szkodliwych, złośliwych a nawet przestępczych!!!

5 Aby „właściwie” korzystać z Internetu należy stosować się do zasad. Oto kilka z nich:

6 źródło: www.sieciaki.pl

7 Lub postępować tak, jak proponuje to koleżanka Paulina Patalas z klasy Va Szkoły Podstawowej nr 3 w Gubinie.

8 DBI Internet jest dla każdego i Ty wiesz o tym kolego. Internet jest pożyteczny, ale czasem niebezpieczny. Więc uważaj na wirusy one szukają pokusy. Gdy deszcz pada na dworze, Internet zaspokoić nudę Ci pomoże. Internet to dobra sprawa z nim jest zawsze wesoła zabawa. Więc korzystaj z niego bezpiecznie i nie graj na nim wiecznie. Skorzystaj z kolegów rad i nie graj w komputer tak. Zapamiętaj: DBI to mądry skrót z nim bezpiecznie z Internetu korzystać będziesz mógł. O tym skrócie się pamięta - bezpieczeństwo to rzecz święta! źródło: www.sp3gubin.iaw.pl rapowanie

9 Dziękujemy za uwagę! Kamil Łyczkowski Patryk Mielczarek Klasa VIa SP8


Pobierz ppt "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google