Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Organizator: Jolanta Szczepan – nauczyciel historii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Organizator: Jolanta Szczepan – nauczyciel historii."— Zapis prezentacji:

1 Organizator: Jolanta Szczepan – nauczyciel historii

2 Etap I – obchody Dnia Patrona – generała Mieczysława Boruty – Spiechowicza, bohatera walk o niepodległe państwo polskie w okresie I wojny światowej. 1.Przemarsz główną ulicą Nowego Borku w asyście orkiestry wojskowej ze szkoły do kaplicy. 2.Msza Święta. 3.Przemarsz przed budynek szkoły. 4.Ceremonia wojskowa przed budynkiem szkoły – hymn państwowy, salwa honorowa, Apel Pamięci, złożenie kwiatów przed obeliskiem Patrona. 5.Część artystyczna – prezentacja sylwetki Patrona, ciekawostki z jego życia i wspólny śpiew pieśni legionowych. 6.Spotkanie dzieci z żołnierzem – zapoznanie z działalnością 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Etap II – przeprowadzenie lekcji historii W klasach 0 – III nt. „Polska moja Ojczyzna” W klasach IV – VI nt. „Drogi Polaków do wolności” Apel z udziałem wszystkich uczniów i nauczycieli PROGRAM UROCZYSTOŚCI

3 . W dniu 12 października 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Patrona – gen. Mieczysława Boruty – Spiechowicza, bohatera walk o niepodległość państwa polskiego. W tym dniu w naszej szkole gościliśmy żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

4 . W uroczystym przemarszu główną ulicą Nowego Borku z kaplicy do szkoły, przy dźwiękach orkiestry wojskowej wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, Poczty Sztandarowe - jednostki wojskowej z Rzeszowa, naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej z Błażowej Dolnej.

5 . W radosny nastrój święta wprowadziła nas orkiestra wojskowa wiązanką legionowych melodii.

6 . Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych władz, ks. Proboszcz parafii w Borku Starym, dyrektorzy szkół z terenu gminy Błażowa, nauczyciele emeryci.

7 . Uczniowie klas V i VI w krótkim programie artystycznym przedstawili postać gen. Spiechowicza i jego wojskową działalność na rzecz odzyskania niepodległości przez Polskę. Program przeplatano wesołymi żołnierskimi piosenkami.

8 . O służbie Polsce, misjach pokojowych w Iraku czy Afganistanie, działalności 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie uczniowie dowiedzieli się podczas spotkania z kpt. Pawłem Brzękiem. Zajęcia te przeprowadzone zostały dla dwóch grup: uczniów z klas 0 – III i uczniów z klas IV – VI.

9 . W dniu 10 listopada 2010 roku w poszczególnych klasach – 0, I, II, III, IV, V i VI przeprowadzono lekcje historii. Podczas lekcji wykorzystano prezentację multimedialną, recytowano wiersze, śpiewano patriotyczne piosenki. Temat lekcji w klasach IV – VI: Drogi Polaków do Wolności.

10 . Uczniowie wykonali biało – czerwone kotyliony i wpięli je w klapy szkolnych mundurków.

11 ` Temat lekcji w klasach 0 – III: Polska – moja Ojczyzna. Uczniowie udekorowali swoje stroje biało – czerwonymi kotylionami. Podczas lekcji poznali symbole narodowe i legendy o początkach państwa polskiego. Starsi koledzy z klasy VI czytali teksty i recytowali wiersze o Ojczyźnie.

12 * Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary, słuchanie nagrań pieśni wojskowych, malowanie i quiz o Ojczyźnie sprawiły, że lekcja historii sprawiła młodszym uczniom wiele radości. Prezentację wykonała: Jolanta Szczepan


Pobierz ppt "Organizator: Jolanta Szczepan – nauczyciel historii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google