Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zintegrowany rozwój produktu z wykorzystaniem systemów CAX dr inż. Sławomir Kłos Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zintegrowany rozwój produktu z wykorzystaniem systemów CAX dr inż. Sławomir Kłos Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Zintegrowany rozwój produktu z wykorzystaniem systemów CAX dr inż. Sławomir Kłos Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.

2 Wprowadzenie Założenia i cele współpracy Szkolenia pracowników i budowa bazy danych podzespołów. Rozwój nowej kadry. Eksport danych do systemu ERP Podsumowanie

3 Założenia i cele współpracy Celem przedsięwzięcia jest opracowanie i wdrożenie metodyki efektywnego projektowania wyrobów na przykładzie oprogramowania CATIA oraz SolidWorks. Cele współpracy obejmuje: –szkolenie obecnej kadry i nowych konstruktorów w celu przejścia na pracę w 3D w ciągu założonego okresu czasu, –budowę biblioteki podzespołów 3D, –integrację systemu SolidWorks z systemami ERP – automatyczne generowanie BOM i import do ERP, –wdrożenie systemu zarządzania dokumentacją konstrukcyjną PDM. Celem wdrożenia jest zwiększenie efektywności pracy konstruktorów i obniżenie liczby błędów na etapie tworzenia specyfikacji konstrukcyjnej wyrobu – BOM.

4 Moduły systemu ERP.REKORD Zamówienia Obce TPP Zamówienia od klientów Oferty do klientów Zał. terminowe i kosztowe zam. Spec. konstr. do ofert i zam. Zlecenia Gen. zleceń prod. zał. termin. Potrzeby mat. Zamówienia własne Gospodarka materiałowa Normy czasowe i materiałowe Dyspozycje mat. Dane do PZ SECOCADSECOIKP Spec. WSCAD i zewnętrzne Obsługa normaliów Rejestracja operacji Rejestracja pracowników na zlecenia Kadry i płace FK ST RCP Czas pracy na zlecenia Rej. czasu pracy Nota z GM Nota z kadr i płac Środki trwałe

5 Eksport danych do ERP – metodyka pracy Konstruktor wybiera obiekt i przypisuje mu indeks z systemu ERP i określa jednostkę miary. W oparciu o dodatkową aplikację SolidWorks oblicza normę materiałową brutto dla obiektu w zależności od jednostki miary przypisanej do jednostki (M, MM, MM 2, SZT, itd.) i przypisuje do obiektu. Z programu SolidWorks dla każdego wyrobu generujemy specyfikację materiałową, którą można zaimportować do ERP: INDEKS_NADRZĘDNY INDEKS_SUROWCA_1 NORMA INDEKS_NADRZĘDNY INDEKS_SUROWCA_2 NORMA INDEKS_NADRZĘDNY INDEKS_SUROWCA_3 NORMA

6 Efekty realizacji przedsięwzięcia Szacowna oszczędności czasu konstruktora 20 - 30% Zmniejszenie liczby błędów przy wpisywaniu norm materiałowych.

7 Szkolenia i budowa biblioteki podzespołów Określenie liczby pracowników i ilości godzin szkoleniowych oraz doradztwa. Przygotowanie harmonogramu i zakresu szkoleń pracowników – SolidWorks i metodyka pracy w 3D Określenie miejsca szkoleń. Powołanie osób odpowiedzialnych za realizację projektu. Określenie wielkości biblioteki podzespołów do wykonania i pracochłonności. Przygotowanie harmonogramu budowy biblioteki podzespołów 3D.

8 Wnioski końcowe Efekty wdrożenia: –redukcja liczby błędów powstających na etapie konstruowania wyrobu, –redukcja czasu opracowywania specyfikacji BOM, –lepsza wizualizacja wyrobów. –wyższe kwalifikacje pracowników, –procedura szkolenia i naboru nowych pracowników. Doświadczenia –SecoWarwick Świebodzin –Elterma Świebodzin –Wikoma Zbąszyń –MK Żary –Panda Trzebnica –Steinhoff Rzepin i Zielona Góra –Radmot Radom


Pobierz ppt "Zintegrowany rozwój produktu z wykorzystaniem systemów CAX dr inż. Sławomir Kłos Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google