Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Ziemi w PG nr 14. Każdego roku 22 kwietnia na całym świecie odbywają się uroczyste obchody Dnia Ziemi. Mają one na celu upowszechnienie problemów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Ziemi w PG nr 14. Każdego roku 22 kwietnia na całym świecie odbywają się uroczyste obchody Dnia Ziemi. Mają one na celu upowszechnienie problemów."— Zapis prezentacji:

1 Dzień Ziemi w PG nr 14

2 Każdego roku 22 kwietnia na całym świecie odbywają się uroczyste obchody Dnia Ziemi. Mają one na celu upowszechnienie problemów współczesnej ekologii i inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. Święto to liczy już 35 lat – po raz pierwszy obchodzono je w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wyszli wówczas w tanecznych korowodach na ulice swych miast. Stopniowo idea Dnia Ziemi przyjmowała się na całym świecie i tak w roku 1990 wzięło w niej udział 20 mln ludzi w 140 krajach. Obchody tego dnia wyglądają różnie: są to marsze, parady, happeningi, konkursy i inne. Po raz pierwszy Polacy wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi 15 lat temu. Uczniowie naszej szkoły również postanowili przyłączyć się do tego światowego święta biorąc udział w prelekcji, programie artystycznym i licznych konkursach. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

3 Pierwszym punktem obchodów Dnia Ziemi była pogadanka pracownika Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku dotycząca stanu środowiska naturalnego na Podlasiu skierowana do przedstawicieli klas III. Po prelekcji nastąpiła dyskusja na temat alternatywnych źródeł energii prowadzona przez nauczyciela chemii panią E. Cybulińską. Obchody DNIA ZIEMI odbywającego się w Publicznym Gimnazjum nr 14 w Białymstoku w dniu 22 kwietnia 2005 r. Prelegent z WIOŚ-u Bożena Popławska

4 Drugim punktem programu było ogłoszenie wyników konkursów: - plastycznego pod hasłem:,,Ziemia jest tylko jedna” - poetyckiego – na wiersz reklamujący czystą, zdrową przyrodę, zdrową żywność lub zdrowy styl życia - technicznego,,Coś z niczego” czyli pomysły na praktyczne wykorzystanie odpadów np. puszek, butelek, itp. Zwycięzcy odebrali dyplomy i gratulacje z rąk pana dyrektora Włodzimierza Dąbrowskiego. GRATULUJEMY!!! Obchody DNIA ZIEMI odbywającego się w Publicznym Gimnazjum nr 14 w Białymstoku w dniu 22 kwietnia 2005 r. Szczęśliwa uczennica odchodzi z dyplomem.

5 Najlepsze prace plastyczne zostały wykorzystane do przygotowania wystawy, której hasło brzmiało: NIE OTRZYMALIŚMY ZIEMI W SPADKU PO PRZODKACH, ALE POŻYCZYLIŚMY JĄ OD NASZYCH DZIECI

6 Uczniowie klasy I,,h” pod kierunkiem pani E.Cybulińskiej przygotowali poster z informacjami na temat PODLASIA: - walorów przyrodniczych Podlasia, - problemów środowiska na Podlasiu np. kwestii odpadów, - pozytywnych zmian jakie zachodzą w stanie środowiska naturalnego w naszym regionie.

7 Został również ogłoszony konkurs fotograficzny pt,,Uroki natury”, prace uczniów zostały wywieszone na tablicy (na zdjęciu po lewej stronie) i wszyscy, zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogli oddawać głosy na swoje ulubione zdjęcia. Obchody DNIA ZIEMI odbywającego się w Publicznym Gimnazjum nr 14 w Białymstoku w dniu 22 kwietnia 2005 r.

8 Kolejnym punktem tego dnia była inscenizacja dla pierwszoklasistów pt.,,Rozmowa z Ziemią”, z której w zabawny sposób dowiedzieli się o bolączkach trapiących Ziemię. Obchody DNIA ZIEMI odbywającego się w Publicznym Gimnazjum nr 14 w Białymstoku w dniu 22 kwietnia 2005 r.

9 Obchody tego dnia zakończyły zmagania uczestników konkursu informatyczno-ekologicznego na prezentację multimedialną na jeden z wybranych tematów: Źródła zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Stan środowiska naturalnego na Podlasiu. Alternatywne źródła energii. Rezerwaty biosfery w Polsce. Obchody DNIA ZIEMI odbywającego się w Publicznym Gimnazjum nr 14 w Białymstoku w dniu 22 kwietnia 2005 r. Zwycięzcami zostali: I miejsce – Paulina Paszkiewicz kl. III,,d’’ II miejsce – Bogumił Janiszewski i Maciej Zalewski kl. III,,d’’ III – miejsce – Karol Rogowski kl. II,,b’’

10 Obchody Dnia Ziemi w PG nr 14 przygotowali nauczyciele: mgr Elżbieta Cybulińska mgr Katarzyna Ignatiuk mgr Agnieszka Zielenkiewicz mgr Grażyna Falkowska mgr Małgorzata Bonifatiuk mgr Barbara Sydow Prezentację przygotowała Elżbieta Cybulińska


Pobierz ppt "Dzień Ziemi w PG nr 14. Każdego roku 22 kwietnia na całym świecie odbywają się uroczyste obchody Dnia Ziemi. Mają one na celu upowszechnienie problemów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google