Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wywiad Sieciechów - Londyn

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wywiad Sieciechów - Londyn"— Zapis prezentacji:

1 Wywiad Sieciechów - Londyn
28 kwietnia tego roku grupa uczniów z klasy VI PSP oraz I-III Gimnazjum ZPO w Sieciechowie pod opieką anglistki Izabeli Kondej spotkała się na skypie z trzema Angielkami: Jemimą lat 12 – uczennicą klasy gimnazjalnej szkoły High Gate School w Londynie oraz Sashą lat 11 i Katie lat 7 – uczennicami podstawówki St. Christopher’s School w Londynie. Nasi uczniowie przeprowadzili wywiad na podstawie którego powstała krótka prezentacja Brytyjskiego Systemu Edukacji. Angielki miały również szereg pytań dotyczących nauki w naszej szkole. Nasi uczniowie byli mile zaskoczeni, że dobrze rozumieli wypowiedzi po angielsku i fakt ten zmotywował ich do zadawania bardzo wielu pytań. Obie strony były zadowolone z nawiązania kontaktu i jeszcze w tym roku szkolnym mamy zamiar ponownie spotkać się na skypie aby doskonalić nasz angielski.

2 WYWIAD Z UCZENNICAMI Z LONDYNU Jemima 12, Sasha 11, Katie 7

3 SYSTEM EDUKACJI W WIELKIEJ BRYTANII

4 Obowiązek nauki od 6 do 16 roku życia

5 Etapy szkolnictwa Szkoła podstawowa (Primary School) wiek 6-11 lat
Gimnazjum (Lower Secondary School) wiek 12 – 16 Liceum (High School) wiek Szkolnictwo wyższe (College – 3 lata, University – 5 lat)

6 Egzaminy 5 lat rozmowa (assessment) 11 lat egzamin do gimnazjum
( z j. angielskiego i matematyki ) 16 lat egzaminy do liceum (GCSE) przedmiotów 19 lat matura ( A-level) z 2 lub 4 przedmiotów

7 Oceny A 6 B 5 C 4 D 3 E 2 F 1 SP(1-3) opisowa

8 INACZEJ NIŻ W POLSCE W klasach 0-3 uczy 2 nauczycieli (wychowawca i wspomagający) Obowiązek noszenia mundurków Różnorodność narodowości, religii i kultur w szkołach Podział szkół na dziewczęce, chłopięce i koedukacyjne Bardzo dużo szkół prywatnych oraz szkół odmiennych wyznaniowo Rok szkolny od ok do Podział roku szkolnego na 3 semestry Co 6 tygodni tydzień lub dwa tygodnie ferii plus ferie świąteczne Oceny od A do F Przerwa obiadowa (lunch break) trwa 1 godz. Uczniowie nie noszą książek do domu, są szafki na książki w szkole

9 INACZEJ NIŻ U NAS Mało prac domowych ok. 3 razy w tyg. w SP ale muszą dużo czytać Szkoła zapewnia książki, zeszyty oraz wszystkie przybory do nauki Języki obce: łacina, chiński, francuski, hiszpański, niemiecki Plan lekcji podzielony na Tydzień A i Tydzień B Lekcje obowiązkowe trwają od 8.30 do 15.30, wszyscy kończą o w piątki Bardzo duża liczba kółek zainteresowań do wyboru (nauka gry na instrumentach, artystyczne, teatralne, językowe, sportowe)

10 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Wywiad Sieciechów - Londyn"

Podobne prezentacje


Reklamy Google