Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

.. Zwyczaj pasowania powstał we wczesnym średniowieczu i był m.in. skutkiem oddziaływania Kościoła katolickiego na etykę rycerską. Pierwotnie, w wieku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ".. Zwyczaj pasowania powstał we wczesnym średniowieczu i był m.in. skutkiem oddziaływania Kościoła katolickiego na etykę rycerską. Pierwotnie, w wieku."— Zapis prezentacji:

1 .

2 Zwyczaj pasowania powstał we wczesnym średniowieczu i był m.in. skutkiem oddziaływania Kościoła katolickiego na etykę rycerską. Pierwotnie, w wieku IX i X, królowie franklijscy w chwili koronacji otrzymywali broń, podobnie niemiecki król Otton I Wielki w czasie koronacji wziął swój miecz z ołtarza.

3 Przyprowadzenie giermka przez króla do kardynała, Wytłumaczenie giermkowi co to oznacza być rycerzem przez kardynała, Mianowanie giermka na rycerza, Stoczenie bitwy z synem króla, Trzydniowe uroczystości i dary dla magnatów od nowego rycerza.

4 Być paziem przez pewien okres czasu, Awansować z pazia na giermka i w tej roli pomagać rycerzowi, nosić jego zbroje i wykonywać za niego różne prace, Zasłużyć sobie u króla lub rycerza, na to aby z giermka zostać pasowanym na rycerza.

5 Modlić się oraz słuchać codziennie mszy, Walczyć w obronie wiary, Wspierać w potrzebie wdowy i sieroty, Unikać wojen niesprawiedliwych, Nie napierać się niesłusznie żołdu Stoczyć pojedynek w obronie każdego niewinnego, Uczęszczać na turnieje tylko dla ćwiczeń rycerskich

6 Odwaga, Mężność, Dobroduszność, Doskonałość, Szczodrość Pobożność, Wolnie urodzony

7 Zbroja, Kolczuga, Miecz, Hełm, Tarcza, Kopia, lanca lub włócznia,

8

9 Zawisza Czarny Parsifal Zyndram z Maszkowic Gotfryd z Bouillon Konrad von Wallenrode Cyd Ryszard I Lwie Serce

10 Opracował: Wojciech Truszczyński, klasa IIa


Pobierz ppt ".. Zwyczaj pasowania powstał we wczesnym średniowieczu i był m.in. skutkiem oddziaływania Kościoła katolickiego na etykę rycerską. Pierwotnie, w wieku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google