Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY SŁUŻBY MUNDUROWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY SŁUŻBY MUNDUROWE"— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY SŁUŻBY MUNDUROWE

2 1. ELWIRA KOZAK 2. ILONA BRZYSKA 3. AGATA KOZIK 4. PAWEŁ SOBIESIEK 5. PAWEŁ KURCZAK

3

4

5

6

7

8 mgr Agnieszki Szczotki
mgr Justyny Krukowskiej

9 Wychowawcy: Agnieszka Szczotka i Justyna Krukowska

10 W SKŁADZIE: E. KOZAK I. BRZYSKA P. ŻOŁĄDEK M. NIEWĘGŁOWSKI M. SOBOTA E. SŁOWIKOWSKI M. SMYK

11 A było to r

12 W dawnych czasach walka z ogniem należała do wszystkich obywateli miasta. Ogłoszenie alarmu odbywało się przez bicie w dzwon „na trwogę”, zwyczaj ten istniał jeszcze w XIX w. dozorcy domów mieli obowiązek natychmiastowego stawienia się do pożaru z narzędziem, które było namalowane nad bramą każdego domu. Dopiero w 1874 r. powstała w Lublinie zawodowa straż ogniowa.

13 Były to cztery rodzaje służby miejskiej, czyli kominiarze, stróże nocni oraz zapalający latarnie i wywożący końmi śmiecie, łącznie 62 osoby pod dowództwem brandmajstra. Stroje ich były jednakowego koloru, a czapki ozdobione były blachami z literami: L.P.K. Dopiero w 1883 r. otrzymali hełmy stalowe. Siedzibą był gmach przy Nowym Ratuszu. W 1891r. otrzymała nazwę Miejskiej Straży Ogniowej. Przez długie lata straż posługiwała się zaprzęgami konnymi. W 1928r. nabyte zostały trzy podwozia „forda”, do których firma Laryssa wykonała karoserię: 1 wóz na narzędzia i 3 beczkowozy.

14

15

16

17 Po straży pożarnej Przyszedł czas na policję

18 Byliśmy w niebieskim pokoju, gdzie przesłuchiwani są najmłodsi

19

20

21 STANOWISKO KIEROWANIA KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W LUBLINIE
W tym miejscu policjanci odbierają telefony od osób potrzebujących pomocy. Z tego miejsca oficer dyżurny kieruje załogi policyjnych radiowozów na interwencje. Każdy kto potrzebuje pomocy niech zapamięta numer telefonu alarmowego 1 1 2

22 Komisariat IV Policji znajduje się na ul. Zana 45
Komisariat IV Policji znajduje się na ul. Zana Jest to jeden z najnowocześniejszych komisariatów we wschodniej Polsce. Większość z pomieszczeń komisariatu zajmują pracownicy służb prewencji i służb kryminalnych. W komisariacie jest sala przesłuchań z lustrem weneckim, areszt 24 godzinny z celami, sala gimnastyczna, parking podziemny. Komisariat posiada salę konferencyjną, gdzie odbywają się różne uroczystości, jak również odprawy funkcjonariuszy. Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. W budynku komisariatu IV mieszczą się wydziały Ruchu Drogowego KWP i KMP Lublin.

23

24

25

26

27 RYS HISTORYCZNY Brygada została sformowana na bazie 3 Dywizji Zmechanizowanej Legionów im. Romualda Traugutta w 1995r. Rozkazy formujące 3BZ wydał Szef Sztabu Generalnego WP lipca 1994r. Gotowość bojową brygada osiągnęła od dnia r. i od tego momentu zaczęła swoje funkcjonowanie. Grupa przygotowawcza 3 BZ sformowała na nowo następujące pododdziały brygady: 3 batalion dowodzenia, 1 batalion zmechanizowany, 3 dywizjon artylerii przeciwpancernej, dywizjon przeciwlotniczy, 3 kompania rozpoznania, batalion czołgów.

28 2 batalion zmechanizowany, 3 batalion zmechanizowany, 5 batalion piechoty zmotoryzowanej, 3 dywizjon artylerii samobieżnej, 3 dywizjon artylerii rakietowej, 3 kompania zaopatrzenia, 3 kompania remontowa, 3 kompania saperów, 3 kompania medyczna. Brygada rozlokowała się w Lublinie oraz Chełmie. W 2008r. w skład brygady wszedł 3 batalion zmechanizowany stacjonujący w Zamościu. Żołnierze brygady oprócz wypełniania obowiązków szkoleniowych i obronnych w kraju, wystawiają również składy do misji zagranicznych, warto wspomnieć, że żołnierze 3BZ brali udział w V i IX zmianie PKW Irak.

29

30

31

32

33

34

35 Serdecznie dziękujemy organizatorom projektu za nieocenione przeżycia dostarczone podczas spotkań z różnymi ciekawymi ludźmi, którzy reprezentowali służby mundurowe w Lublinie. Spotkania dostarczyły nam wielu wrażeń, ale także dużo informacji na temat działania i funkcjonowania poszczególnych jednostek. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY SŁUŻBY MUNDUROWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google