Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?

2 Leśniczy- przyjaciel lasu
Jednymi z przyjaciół lasu są leśnicy W czasie swojej pracy dbają o las i jego mieszkańców. Usuwają stary drzewostan, aby zrobić miejsce na młode nasadzenia Leśnikom zawdzięczamy także dbanie o mrowiska, zawieszanie budek lęgowych dla ptaków oraz dokarmianie zimą leśnych zwierząt.

3 Myśliwy- przyjaciel lasu
Gdy nadchodzi zima. zwierzętom coraz trudniej zdobyć pożywienie, Wtedy z pomocą przychodzą myśliwi, którzy zaopatrują paśniki, przygotowują lizawki Zajmują się także odstrzałem zwierząt chorych i osłabionych.

4 Uczniowie – przyjaciele lasu
Swój udział w ochronie zasobów leśnych mają również uczniowie. Wiosną i jesienią szkoły uczestniczą w akcji ‚,Sprzątanie świata” W tych dniach uczniowie usuwają śmieci pozostawione w lasach, które dzięki nim pozostają czyste.

5 Rowerzysta- przyjaciel lasu
Przyjaciółmi lasu są rowerzyści, którzy rezygnują z jazdy samochodem na rzecz jednośladów Dzięki temu dbają o czyste powietrze w lesie nie zanieczyszczając go spalinami samochodowymi W czasie leśnych wypraw korzystają z licznych ścieżek rowerowych, które pokierują ich w najbardziej urokliwe zakątki leśne.

6 Każdy z nas przyjacielem lasu
Wszyscy powinniśmy dbać o zielone płuca Ziemi. Pamiętajmy, że w lesie jesteśmy tylko gośćmi. Szanujmy las i jego mieszkańców przez cały rok !!!

7 Dziękuję za uwagę Prezentację i fotografie wykonała: Joanna Tarkowska uczennica kl.VI Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google