Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tydzień działań profilaktycznych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tydzień działań profilaktycznych"— Zapis prezentacji:

1 Tydzień działań profilaktycznych
Gimnazjum nr 1 w Trzciance Tydzień działań profilaktycznych W ZAKRESIE przeciwdziałania UZALEŻNIENIOM

2 Praca wychowawcza naszej szkoły to kształtowanie osobowości młodego człowieka oraz stymulowanie jego rozwoju emocjonalnego i społecznego. Podstawowym i naturalnym środowiskiem dziecka jest rodzina. To rodzice powinni zapewnić swojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa, miłości, Troski oraz równowagi psychicznej. Największe prawo do wychowania swoich dzieci mają rodzice, więc kierunek działalności naszej szkoły jest spójny z wolą i przekonaniami rodziców. W związku z tym nauczyciele wspierają rodziców w dziele wychowania.

3 Współpraca z policją Pani policjantka przeprowadziła w naszej szkole zajęcia warsztatowe w formie toru przeszkód z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli. Uczniowie mieli okazję założyć te specjalne okulary pokazujące obraz, jaki widzi człowiek będący pod wpływem narkotyków bądź alkoholu.

4 Udział w konkursach Szkolny kabaret „Stetoskop” zaprezentował się podczas Powiatowego Przeglądu Szkolnych Form Profilaktycznych w MOS w Białej, zajmując trzecie miejsce.

5 Udział w konkursach Nasza szkoła zajęła również trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Uzależnieniach.

6

7 Gra miejska Młodzież wraz z opiekunami, przy współpracy ze Strażą Pożarną, Policją oraz Urzędem Miasta wykonywała różnorodne zadania znajdujące się w różnych punktach naszego miasta.

8

9 Profilaktyka zdrowotna i przeciwuzależnieniowa
Promowanie zdrowego stylu życia „Po co palić, brać i pić, skoro można zdrowym być?” – stoisko z warzywami i owocami, częstowanie podczas przerw. Podczas lekcji plastyki, zostały wykonane plakaty, gazetki ścienne. Przeprowadzono lekcje biologii o uzależnieniu od jedzenia słodyczy i fast-foodów – projekcja filmu "Łakomy niewolnik".  Lekcje wychowania do życia w rodzinie poświęcone AIDS, jako jednej z konsekwencji uzależnienia od narkotyków. Lekcje wychowania fizycznego, na których wskazano konsekwencje uzależnienia od gier komputerowych oraz telefonów. Zajęcia dyskusyjne z pedagogiem szkolnym. Lekcje języka niemieckiego – jako promocja zdrowego stylu życia. Przeprowadzono również tematy na lekcjach z wychowawcą: „Konsekwencje nadużywania alkoholu” „Skutki zażywania narkotyków” „Papierosy- nałóg, czy przyjemność?” „Dbałość o aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie”

10 Lekcja z P. Psychologiem
Plakat ścienny na korytarzu szkolnym

11 Lekcje języka niemieckiego o profilaktyce zdrowotnej
Zdrowe przekąski na przerwach Lekcje języka niemieckiego o profilaktyce zdrowotnej „Łakomy niewolnik” Przygotowywanie sałatek owocowych i zdrowych przekąsek podczas lekcji wychowawczych.

12 Zdrowe drugie śniadanie – klasy III
„Po co truć się, palić, pić? Jeżeli można zdrowym być!” Częstowanie warzywami. Plakat ścienny na korytarzu szkolnym

13 Spotkanie z Panią Pedagog
Lekcje wychowania do życia w rodzinie poświęcone AIDS, Lekcja biologii Projekcja filmu „Co w brzuchu piszczy?” wyd. OPERON oraz omówienie zagrożeń związanych z niewłaściwym odżywianiem Spotkanie z Panią Pedagog

14

15 Profilaktyka uzależnień.
Dziękujemy za obejrzenie prezentacji. Profilaktyka uzależnień. Gimnazjum nr.1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance


Pobierz ppt "Tydzień działań profilaktycznych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google