Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Według mnie przyjacielem lasu jest leśniczy, ponieważ dba o porządek lasu. Wiosną sadzi nowe drzewka. Zajmuje się: zarządzaniem lasami, prowadzeniem w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Według mnie przyjacielem lasu jest leśniczy, ponieważ dba o porządek lasu. Wiosną sadzi nowe drzewka. Zajmuje się: zarządzaniem lasami, prowadzeniem w."— Zapis prezentacji:

1

2 Według mnie przyjacielem lasu jest leśniczy, ponieważ dba o porządek lasu. Wiosną sadzi nowe drzewka. Zajmuje się: zarządzaniem lasami, prowadzeniem w nich gospodarki leśnej, ochroną tych lasów oraz zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego. Leśniczy długo wędruje po lesie i obserwuje stan zdrowotny lasu. Opiekuje się też zwierzętami. Pilnuje by kłusownicy nie zastawiali pułapek na zwierzęta i nie polowali na nie. Zanim pojawią się owady, leśniczy wykonuje i wykłada pułapki na poszczególne owady. Wiosną leśniczy również musi dopilnować, by przy głównych drogach i torach kolejowych wykonane zostały tzw. pasy przeciwpożarowe, które pomagają chronić las przed pożarem. Latem i jesienią leśniczy sprawdza posadzone wiosną uprawy, czy są drzewka, które się nie przyjęły i trzeba na ich miejsce posadzić nowe. Leśniczy

3

4

5


Pobierz ppt "Według mnie przyjacielem lasu jest leśniczy, ponieważ dba o porządek lasu. Wiosną sadzi nowe drzewka. Zajmuje się: zarządzaniem lasami, prowadzeniem w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google