Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pralka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pralka."— Zapis prezentacji:

1 Pralka

2 Tara od tego się zaczęło
Tara była zazwyczaj umieszczona w balii, osoba piorąca ręcznie przesuwała (tarła) namaczaną bieliznę po powierzchni tary.

3 Pierwsza pralka na świecie
Pierwszą pralkę zbudował Amerykanin James King w 1851 roku.

4 Z czego składa się pralka?
Pralki są napędzane silnikiem elektrycznym a jedną z ich podstawowych części to bęben. Znajduje się on w specjalnym, szczelnym zbiorniku pralek, otwieranym od góry lub z boku. Bębny pralek wykonane ze stali nierdzewnej, posiadają dziurki służące do odpływu wody ze zbiornika. W pralkach ładowanych od przodu, oś przytwierdzona do tylnej ścianki bębna przechodzi poprzez łożyska o dwóch różnych średnicach, umieszczonych na tylnej ściance zbiornika. Natomiast w typie pralek ładowanych od góry bęben może być umiejscowiony pionowo (bęben otwarty od góry) lub poziomo (łożyska są po obu stronach bębna, do którego pranie ładuje się przez boczną klapkę).

5 Polska pralka „Frania”
W typowym wykonaniu składała się z dwu cylindrycznych komór wykonanych z emaliowanej blachy (wewnątrz blacha komory pralniczej była ocynkowana). Górna część z wirnikiem umieszczonym w dnie stanowiła komorę pralniczą, dolna mieściła silnik elektryczny o mocy ok. 180 W z przekładnią pasową, wyłącznik oraz inny ewentualny osprzęt elektryczny.

6 Nowoczesne pralki

7 Dziękuję za obejrzenie prezentacji
Linki do stron: e_washing_tools.jpg ralka_Frania_-_producent_%C5%9Awiatowit.jpg appliances/washers-dryers/standard/WW10H9600EW/EO na+swiecie&view=detailv2&&&id=C C28817B049 E38F1F0D97A67A6F383C9F&selectedIndex=1&ccid=JQJ4 ZfRW&simid= &thid=JN.pRGj4Bm6i TqkMZynJIUyPQ&ajaxhist=0 ailv2&&&id=C2B6DFF D1B821C6DD012D92AF6 5505F9&selectedIndex=214&ccid=HCPtq5Cc&simid= &thid=JN.LPutJURu685ll%2fA%2f6rZ66 g&ajaxhist=0 Wykonawca Kacper Traczykiewicz Dziękuję za obejrzenie prezentacji


Pobierz ppt "Pralka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google