Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt pt. „Dzisiaj, jutro, zawsze – 15 lecie współpracy polsko – niemieckiej gmin Bobolice i Demmin” nawiązuje do obchodzonego w roku 2010 piętnastolecia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt pt. „Dzisiaj, jutro, zawsze – 15 lecie współpracy polsko – niemieckiej gmin Bobolice i Demmin” nawiązuje do obchodzonego w roku 2010 piętnastolecia."— Zapis prezentacji:

1

2 Projekt pt. „Dzisiaj, jutro, zawsze – 15 lecie współpracy polsko – niemieckiej gmin Bobolice i Demmin” nawiązuje do obchodzonego w roku 2010 piętnastolecia podpisania umowy partnerskiej. Dokładnie 15 lat temu partnerskie gminy zobowiązały się do współpracy w zakresie sportu, wymiany kulturalnej i współpracy gospodarczej. Jest to okres 15 lat wspólnie tworzonej historii. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Europejskiej Współpracy Transgranicznej Interrego IV a (Fundusz Małych Projektów Euroregionu Pomerania) oraz budżetu państwa.

3 Uroczysta sesja Rady Miejskiej 16.07.2010 w Bobolickim Centrum Edukacji, Sportu i Rekreacji 16 lipca 2010 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bobolicach odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej zwołana na okoliczność uczczenia 670-lecia nadania praw miejskich tej miejscowości. Na uroczystość przybyło wielu gości, w tym delegacja z miasta partnerskiego Demmin, w skład której wchodzili między innymi Przewodniczący Rady Miasta Demmin - Tabbert Eckhardt, Burmistrz Demmin Ernst Wellmer, grupa taneczna, strażacy oraz wielu innych wybitnych przedstawicieli z Niemiec. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Burmistrz Bobolic - Sylwester Sobański, Zastępca Burmistrza Bobolic - Mieczysława Brzoza, Biskup Pomocniczy Diecezji Koszalińsko-kołobrzeskiej Jego Ekscelencja Biskup Paweł Cieślik, Dariusz Kalinowski - Przewodniczący Rady Powiatu Koszalińskiego, ks. Ryszard Baran - Proboszcz Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach, kombatanci, miejscowi przedsiębiorcy oraz mieszkańcy Bobolic.

4

5

6 W trakcie uroczystości głos zabrał Burmistrz Bobolic Sylwester Sobański, który mówił o historii miasta oraz gminy, wyzwaniach i założeniach, które udało się zrealizować do tej pory oraz o rzeczach, które należy zrobić, by w Bobolicach żyło się jeszcze lepiej. Dużo uwagi poświęcono także współpracy z miastami partnerskimi Bobolic -Jaszun (Litwa) oraz Demmin ( Niemcy).

7 Głos zabrał także Burmistrz Demmin - Ernst Wellmer, który mówił o sukcesach kooperacji obu miast, a także wręczył Burmistrzowi Bobolic - Sylwestrowi Sobańskiemu tytuł honorowego obywatela miasta Demmin.

8 Ten szczególny dzień- miniwidowisko W piątkowe upalne, lipcowe popołudnie - tuż przed oficjalnym rozpoczęciem - przedstawiono krótką inscenizację pt. TEN SZCZEGÓLNY DZIEŃ, w której wystąpiły legendarne postacie odziane w stroje ze średniowiecznej epoki. Wcielili się w nie chętni mieszkańcy, a wśród nich także i radni.

9 „ Wieczór kultury polsko – niemieckiej” na placu rekreacyjnym przy ul. Dworcowej w Bobolicach W tym roku przypada rocznica uzyskania przywileju lokacyjnego dla naszego miasta, opartego na prawie lubeckim. Dodatkową okazją było również 15-lecie współpracy polsko - niemieckiej gminy Bobolice i Demmin. Po raz pierwszy w skromnych bobolickich progach gościliśmy niezwykle popularne gwiazdy, zarówno polskie jak i zagraniczne. A wśród nich, znany nam wszystkim zespół KOMBII, wokalista belgijski Johan Waem, pseudonim sceniczny DANZEL z zespołem i tancerzami, zespoły disco polo FOCUS, MASTERS.

10 KOMBI

11 DANZEL

12 Nie tylko wielkie gwiazdy zaświeciły na firmamencie, nad bobolickim niebem, ale także i inne grupy, które przygotowywały się od wielu tygodni, aby móc "zabłysnąć" choć na chwilę w ten szczególny dla nas wszystkich czas. rawdziwą ucztę taneczną mogliśmy podziwiać oglądając na jubileuszowej scenie tancerzy z Koszalińskiej Szkoły Tańca "ASTRA", "Złocien" ze Złocieńca, N.A.S.A. z Koszalina, a także grupy z Bobolic "LATO LATINO" i "MASTA-KILLERZ".

13

14

15 Wystawa zdjęć dokumentujących 15 lat współpracy

16 Niedzielne przedpołudnie to zmagania amatorów strzelectwa. Na strzelnicy przy Stadionie Miejskim odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji 670-lecia Bobolic. Udział w nich wzięło 60 zawodników reprezentujących Białogard, Ustronie Morskie, Postomino, Szczecinek no i oczywiście Bobolice.

17 Galeria zdjęć

18

19 Urząd Miejski w Bobolicach ul. Ratuszowa 1 76 – 020 Bobolice tel. (094) 34 58 401fax. (094) 34 58 420 email: gmina@bobolice.pl www.bobolice.pl gmina@bobolice.pl


Pobierz ppt "Projekt pt. „Dzisiaj, jutro, zawsze – 15 lecie współpracy polsko – niemieckiej gmin Bobolice i Demmin” nawiązuje do obchodzonego w roku 2010 piętnastolecia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google