Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Styl amerykańskiego jedzenia, a w szczególności podawania i spożywania posiłków, został spopularyzowany na całym świecie. Praktycznie w każdym kraju.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Styl amerykańskiego jedzenia, a w szczególności podawania i spożywania posiłków, został spopularyzowany na całym świecie. Praktycznie w każdym kraju."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Styl amerykańskiego jedzenia, a w szczególności podawania i spożywania posiłków, został spopularyzowany na całym świecie. Praktycznie w każdym kraju można zjeść dania z grilla lub typu fast food. Tradycyjne potrawy amerykańskie są ciężkostrawne i kaloryczne

4 Tradycyjne amerykańskie śniadanie to dwa jajka, usmażone tak, jak sobie zażyczysz: Sunny side up French toast –umaczane w rozbełtanym jajku, odrobinie mleka, dosmaczone cynamonem i wanilią kromki tostowego chleba, smażone na rozgrzanym grillu. Je się to polane syropem klonowym, posmarowane masłem a zagryzane bekonem. W wersji extreme z sadzonymi jajem i kiełbasą.

5 Jada się go zwykle w restauracji lub cafeterii. Amerykanie jedzą zazwyczaj sandwicze. Kończy się ciastem i filiżanką kawy. Domowe lunche to przeważnie dania zimne - przeważnie kawałek mięsa z warzywami

6 Podstawowym posiłkiem w Stanach Zjednoczonych jest obiad, jedzony jednak w porze europejskiej kolacji, który składa się z co najmniej trzech gorących dań. W dni świąteczne obowiązują specjalne dania. W Wielkanoc podaje się na obiad szynkę po wirginijsku. Nowy Rok wita się pieczonym indykiem lub homarami. W dniu urodzin Lincolna obowiązuje uroczysty lecz skromny obiad, przywołujący na pamięć purytańskie obyczaje podaje się czysty rosół, a potem zapiekaną z boczkiem fasolkę po bostońsku. W Święto Dziękczynienia głównym punktem posiłku jest wymyślona zupa i pieczony indyk oraz placek z dyni. W Dzień Niepodległości organizuje się barbecue.

7 Rodzaj kanapki z gorącą parówką lub kiełbaską z zimnym sosem (majonez, ketchup). Danie typowo amerykańskie oraz przykład jedzenia typu fast food.

8 Rodzaj kotleta z mielonego mi ę sa wo ł owego, którego porcja zosta ł a uformowana w p ł aski, okr ą g ł y placek, a ten nast ę pnie usma ż ony lub upieczony na ruszcie, z dodatkami takimi jak sa ł ata, pomidor, ketchup, majonez, ogórek konserwowy. Hamburger z dodatkiem plastrów sera nazywany jest cheeseburger, z dodatkami kurczaka chickenburger, a z dodatkami ryby fishburger

9 Uprażone w wysokiej temperaturze w oleju lub za pomocą gorącego powietrza ziarna kukurydzy. Potrawa ta rozpowszechniła się szybko w Europie dzięki Amerykanom, którzy sprowadzili ją ze swojego rodzimego kraju.

10

11 Parówka pokryta ciastem kukurydzianym i sma ż ona w gor ą cym oleju. Corn dogi podawane s ą na drewnianym patyku lub bez patyka.

12 Amerykańskie ciasto przypominające słodki chleb. Przygotowywane m.in. z mąki, jajek, proszku do pieczenia i rozgniecionych bananów. W niektórych wariantach dodaje się także orzechy i owoce. Wypiekane jest w podłużnych formach podobnych do tych używanych do pieczenia chleba.

13 Rodzaj sandwicha, składa się z masła orzechowego oraz kremu Marshmallow. Kanapka ta jest popularna w północno- wschodniej Ameryce. Oprócz masła i kremu można do sandwicha dodać banana, miód czy M & M's.

14 W tle piosenka: Elvis Presley - Burning Love


Pobierz ppt "Styl amerykańskiego jedzenia, a w szczególności podawania i spożywania posiłków, został spopularyzowany na całym świecie. Praktycznie w każdym kraju."

Podobne prezentacje


Reklamy Google