Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wprowadzanie systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie wiąże się zwykle z koniecznością wprowadzania zmian w jego dotychczasowej organizacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wprowadzanie systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie wiąże się zwykle z koniecznością wprowadzania zmian w jego dotychczasowej organizacji."— Zapis prezentacji:

1 Wprowadzanie systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie wiąże się zwykle z koniecznością wprowadzania zmian w jego dotychczasowej organizacji.

2 Powody chęci dokonania zmian:
Decyzja o podjęciu prac nad projektowaniem nowego systemu informacyjnego jest zwykle związana ze świadomością konieczności dokonania radykalnych zmian w przedsiębiorstwie

3 Generalnie ludzie zmian nie lubią i będą się im przeciwstawiać – ile tylko mogą i gdzie tylko mogą.
Przezwyciężanie oporu przeciwników zmiany zajmuje dużo czasu i wymaga wiele energii! Gdy aligatory dobiorą ci się do tyłka, to szybko zapomnisz, że twoim jedynym celem było osuszenie bagniska!

4 Przyczyny oporów przed zmianami

5

6

7 Gdy przeciwników jest zbyt wielu, to najlepiej początkowo udawać, że się myśli tak jak oni.

8

9 Strategie wprowadzania zmian

10 Strategie przypadków szczególnych

11 Przykład: zmieniające się modele informacyjne zwykłej rachunkowości
Współczesne warunki prowadzenia biznesu wymuszają jednak stosowanie bardziej złożonych form działania, a te z kolei wymagają posiadania bardziej rozbudowanych systemów informacyjnych wspomagających zarządzanie Przykład: zmieniające się modele informacyjne zwykłej rachunkowości

12 Model rachunkowości

13 Transakcyjne podejście do rachunkowości z wielowymiarowym dziennikiem

14 Model tworzenia systemu informacyjnego

15 Diagram aktywności w inicjacyjnej fazie projektu


Pobierz ppt "Wprowadzanie systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie wiąże się zwykle z koniecznością wprowadzania zmian w jego dotychczasowej organizacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google