Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Programista to osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku programowania, implementująca gotowe, dostarczone mu w postaci dokładnych specyfikacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Programista to osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku programowania, implementująca gotowe, dostarczone mu w postaci dokładnych specyfikacji."— Zapis prezentacji:

1

2 Programista to osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku programowania, implementująca gotowe, dostarczone mu w postaci dokładnych specyfikacji funkcjonalnych rozwiązania. Mianem programistów określa się czasami projektantów oprogramowania, inżynierów oprogramowania czy analityków.

3 Ada Lovelace (1815r. - 1852r.) to pierwsza programistka. Stworzyła pierwszy w historii algorytm, który miał być wykonany przez maszynę Babbage’a.

4  Koder  Designer  Tester  Developer  Analyst  Software Enginer  Scientist  Programista aplikacyjny  Programowanie systemowe  Programowanie webowe

5 Język programowania, jakim posługuje się programista, to zbiór określonych komend, zawierających ciągi symboli o odpowiedniej składni i gramatyce (zupełnie jak w języku naturalnym). Dzięki nim można precyzyjnie opisać, jakie zadania komputer ma wykonać.

6

7 1. Python 2. Java 3. C++ 4. JavaScript 5. C# 6. C 7. PHP

8 Programista znajduje pracę w wielu miejscach: mogą to być firmy, które potrzebują określonego oprogramowania, jak i podmioty, które wykonują zlecenia dla klientów. W tym zawodzie może pracować również w ramach własnej działalności gospodarczej.

9


Pobierz ppt "Programista to osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku programowania, implementująca gotowe, dostarczone mu w postaci dokładnych specyfikacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google