Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Partnerski Comeniusa Lets Draw Gimnazjum nr 13 Gdynia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Partnerski Comeniusa Lets Draw Gimnazjum nr 13 Gdynia."— Zapis prezentacji:

1 Projekt Partnerski Comeniusa Lets Draw Gimnazjum nr 13 Gdynia

2 Logo projektu

3 C.U.E. Narysujmy Europę! Tematem projektu jest Europa widziana przez pryzmat rysunków komiksowych i karykatur. Pomysł polega na znajdywaniu, opisywaniu, analizie i prezentacji rysunków humorystycznych,związanych z integracją europejską, zarówno historycznych jak i współczesnych. Uczniowie ze wszystkich uczestniczących szkół gromadzili komiksy oraz karykatury z książek i gazet. Następnie zbadali ich genezę aby wyjaśnić treść rysunków. Kolejny krok to był ustalenie, które są przydatne do realizacji projektu. Tematem projektu jest Europa widziana przez pryzmat rysunków komiksowych i karykatur. Pomysł polega na znajdywaniu, opisywaniu, analizie i prezentacji rysunków humorystycznych,związanych z integracją europejską, zarówno historycznych jak i współczesnych. Uczniowie ze wszystkich uczestniczących szkół gromadzili komiksy oraz karykatury z książek i gazet. Następnie zbadali ich genezę aby wyjaśnić treść rysunków. Kolejny krok to był ustalenie, które są przydatne do realizacji projektu.

4 Opis projektu Uczniowie odczytali, skomentowali i wyjaśnili historyczne oraz kulturowe powiązania obecne w treści rysunków oraz specyfikę twórczości poszczególnych rysowników (autorów rysunków). W kolejnej fazie projektu uczniowie narysowali własne rysunki humorystyczne i karykatury powiązane z tematyką projektu. Utworzono platformę internetową by uczestnicy mogli wymieniać się rysunkami oraz omawiać rozmaite opcje i interpretacje. Projekt odnosił się do nauczania dwujęzycznego w aspekcie poszerzania świadomości międzykulturowej poprzez analizę i porównywanie rysunków pochodzących z różnych krajów, by w ten sposób widzieć odmienność interpretacji i poglądów. Ostatecznie projekt wzbogacił naszą znajomość różnych kultur oraz rozwinie umiejętność krytycznego myślenia i podejmowania twórczych działań u uczniów. Uczniowie odczytali, skomentowali i wyjaśnili historyczne oraz kulturowe powiązania obecne w treści rysunków oraz specyfikę twórczości poszczególnych rysowników (autorów rysunków). W kolejnej fazie projektu uczniowie narysowali własne rysunki humorystyczne i karykatury powiązane z tematyką projektu. Utworzono platformę internetową by uczestnicy mogli wymieniać się rysunkami oraz omawiać rozmaite opcje i interpretacje. Projekt odnosił się do nauczania dwujęzycznego w aspekcie poszerzania świadomości międzykulturowej poprzez analizę i porównywanie rysunków pochodzących z różnych krajów, by w ten sposób widzieć odmienność interpretacji i poglądów. Ostatecznie projekt wzbogacił naszą znajomość różnych kultur oraz rozwinie umiejętność krytycznego myślenia i podejmowania twórczych działań u uczniów.

5 Partnerzy projektu Collège Camille Guérin Szkoła średnia w Vouneuil sur Vienne jest usytuowana w rolniczej okolicy, w pobliżu miasta średniej wielkości w Chtellerault. Dwie szkoły z Francji: Hospitality School of Biarritz Szkoła hotelarstwa w Biarritz, położona w południowo-zachodniej Francji,

6 Partnerzy Dwie szkoły włoskie: S.M.S. Casteller, Paese. SMS TOTI DAL MONTE MOGLIANO: Szkoła jest w Mogliano, małym mieście z 27 tysiącami mieszkańców, położonym w regionie pomiędzy Wenecją i Treviso.

7 Partnerzy 3 Escola Secundaria Ibn Mucana. Szkoła leży w Alcabiche w pobliżu Lizbony.

8 Partnerzy 4 Szkoła średnia Alytus Adolfas Ramanauskas w Alytus, Litwa.

9 Partnerzy 5 The Koc School Szkoła Koc jest jedną z prywatnych szkół, usytuowanych w Istambule, największym mieście Turcji, w którym mieszka 18 milionów ludzi.

10 Partnerzy 6 Gymnasium in den Filder Benden: Gimnazjum in den Filder Benden w Moers, Niemcy. Szkoła była koordynatorem projektu.

11 Partnerzy 7 Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni.

12 SPOTKANIA PROJEKTOWE Ogółem odbyło się sześć spotkań partnerów projektu: w Alcabideche, Portugalia, w Alcabideche, Portugalia, w Istambule, Turcja, w Istambule, Turcja, w Gdyni, Polska, w Gdyni, Polska, w Paese, Włochy, w Paese, Włochy, w Biarritz, Francja, w Biarritz, Francja, w Moers, Niemcy. w Moers, Niemcy.

13 Spotkanie w Alcabideche, Portugalia

14 Spotkanie w Istambule

15 Spotkanie w Gdyni (maj 2010)

16 Spotkanie we Włoszech (Paese)

17 Spotkanie w Barritz

18 Spotkanie w Moers

19 Produkty projektu Finalnym produktem była wystawa plakatów, która odbyła się w czasie spotkania w Moers, Niemcy. Zdjęcia plakatów można podziwiać na platformie projektu, gdzie powstał dziennik pokładowy projektu – prezentujący kolejne dokonania partnerów. Adres strony internetowej: Finalnym produktem była wystawa plakatów, która odbyła się w czasie spotkania w Moers, Niemcy. Zdjęcia plakatów można podziwiać na platformie projektu, gdzie powstał dziennik pokładowy projektu – prezentujący kolejne dokonania partnerów. Adres strony internetowej: http://comenius.lycee-hotelier- biarritz.fr/login/index.php

20 Produkty projektu Ponadto zdjęcia niektórych plakatów można podziwiać na wystawie w naszej szkole, we wrześniu 2011 roku. Ponadto zdjęcia niektórych plakatów można podziwiać na wystawie w naszej szkole, we wrześniu 2011 roku. Część prac uczniów udostępnimy na stronie internetowej EST. Część prac uczniów udostępnimy na stronie internetowej EST.

21 Podsumowanie projektu Wszyscy zaangażowani uczniowie uczestniczyli w wyjazdach zagranicznych. Pracujący nad projektem mieli okazję do spotkań z uczniami z ośmiu szkół z Francji, Portugalii, Włoch, Niemiec i Turcji w trakcie spotkań zagranicznych oraz organizowanego w Gdyni w maju ubiegłego roku. Tematyka projektu dotycząca komiksów o Unii Europejskiej i krajach doń należących była ambitna i wymagała od uczestników wcześniejszego przygotowania i na pewno poszerzyła ich wiedzę o stereotypach oraz jak my postrzegamy innych i my sami jesteśmy postrzegani. Szkoła dzięki projektowi wzbogaci się o tablice wystawowe, program Coreldraw oraz wyposażenie pracowni plastycznej. Wszyscy zaangażowani uczniowie uczestniczyli w wyjazdach zagranicznych. Pracujący nad projektem mieli okazję do spotkań z uczniami z ośmiu szkół z Francji, Portugalii, Włoch, Niemiec i Turcji w trakcie spotkań zagranicznych oraz organizowanego w Gdyni w maju ubiegłego roku. Tematyka projektu dotycząca komiksów o Unii Europejskiej i krajach doń należących była ambitna i wymagała od uczestników wcześniejszego przygotowania i na pewno poszerzyła ich wiedzę o stereotypach oraz jak my postrzegamy innych i my sami jesteśmy postrzegani. Szkoła dzięki projektowi wzbogaci się o tablice wystawowe, program Coreldraw oraz wyposażenie pracowni plastycznej.

22 Podziękowania Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prace projektowe: Pani Dyrektor, pani Księgowej, pani intendentce i pracującym w kuchni, paniom w sekretariacie oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prace projektowe: Pani Dyrektor, pani Księgowej, pani intendentce i pracującym w kuchni, paniom w sekretariacie oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom. Grażyna Dąbkowska, Anna Topolnicka


Pobierz ppt "Projekt Partnerski Comeniusa Lets Draw Gimnazjum nr 13 Gdynia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google