Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Specjalnością edukacji ekologicznej w Polskich Siłach Zbrojnych są konkursy wiedzy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Specjalnością edukacji ekologicznej w Polskich Siłach Zbrojnych są konkursy wiedzy."— Zapis prezentacji:

1 Specjalnością edukacji ekologicznej w Polskich Siłach Zbrojnych są konkursy wiedzy.

2 Konkurs jest bardzo atrakcyjną (podobną do sportu) formą stymulowania własnych prób prezentacji wiedzy na polu zagadnień dotyczących środowiska i jego ochrony oraz poszerzania świadomości w tym zakresie. W polskim systemie zostały opracowane i z powodzeniem wprowadzone dwa konkursy wiedzy ekologicznej:

3 Wojsko chroni środowisko naturalne to konkurs dotyczący wiedzy teoretycznej i praktycznego rozwiązywania problemów środowiska naturalnego w sektorze wojskowym. Celem konkursu jest poszerzenie świadomości ekologicznej w wojsku i znalezienie praktycznych rozwiązań dla przeciwdziałania negatywnemu wpływowi wojskowej infrastruktury i stosowanej techniki na środowisko naturalne.

4 Konkurs przeprowadzany jest od 1998 roku, a organizuje go Dowództwo Armii, Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Obrony Narodowej – Departament Infrastruktury oraz gazeta wydawana przez wojsko...

5 Każdego roku do konkursu zgłoszonych zostaje od 25 do 52 prac. Nagrody przewidziane są w dwóch kategoriach: rozwiązania praktyczne oraz zagadnienia teoretyczne.

6 W 2002 roku pierwsza nagroda w kategorii zagadnienia teoretyczne przypadła Dyrektorowi CCMS Pilot Study Annie Kalinowskiej i Annie Batorczak za opracowanie pt. Formy Edukacji Ekologicznej w Siłach Zbrojnych i ich wpływ na kształtowanie postaw proekologicznych.

7 Drugi konkurs to Konkurs Czytelniczy Środowisko to my o tematyce środowiska i ochrony przyrody. Główne cele konkursu: promowanie właściwego stosunku do przyrody i edukacja w zakresie ochrony przyrody zrozumienie mechanizmów problemów związanych ze środowiskiem naturalnym na poziomie lokalnym i globalnym poszerzanie świadomości ekologicznej wśród żołnierzy........

8 The Competition is organized by Department of Education and Promotion of Defense-unit of Culture and Education of the Ministry of National Defense with cooperation with the Ministry of the Environment Konkurs organizowany jest przez Departament Nauczania i Promocji Obrony – wydziału Kultury i Edukacji Ministerstwa Obrony Narodowej we współpracy z Ministerstwem Środowiska.

9 Zasady uczestnictwa: Podstawowym warunkiem uczestnictwa w Konkursie Czytelniczym jest znajomość zawartości książek ekologicznych z oficjalnej listy opracowanej przez MON. Konkurs odbywa się na trzech poziomach: Na poziomie podstawowej jednostki wojskowej Na poziomie każdego rodzaju sił zbrojnych: Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych. Na poziomie Polskich Sił Zbrojnych Liczba i dobór tytułów książek wzrasta od poziomu podstawowej jednostki wojska do poziomu najwyższego.

10 Podstawową książką dla uczestników najwyższego poziomu konkursu jest podręcznik Ekologia – wybór przyszłości autorstwa dr. Anny Kalinowskiej, dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Badań Nad Środowiskiem Przyrodniczym.

11 Zwycięzcy niższych etapów konkursu zostają honorowo wymienieni przez dowódców swoich jednostek i dowódców Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych. Zwycięzcy najwyższego etapu konkursu zostają nagrodzeni przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

12 Dla uczestników uroczystego finału Konkursu Czytelników Książki Ekologicznej organizowana jest wycieczka do jednego z Parków Narodowych – np. Białowieskiego Parku.

13


Pobierz ppt "Specjalnością edukacji ekologicznej w Polskich Siłach Zbrojnych są konkursy wiedzy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google