Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Microsoft® Office x e l.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Microsoft® Office x e l."— Zapis prezentacji:

1 Microsoft® Office x e l

2 Microsoft Excel (pełna nazwa Microsoft Office Excel) -  arkusz kalkulacyjny produkowany przez firmę Microsoft  dla systemów Windows i MacOS. ciekawostka Pierwsza wersja programu przeznaczona dla Windows trafiła na rynek w roku 1987 i stała się przebojem. Postępujący sukces rynkowy programu sprawił, że w roku 1993 programy pakietu Microsoft Office zostały przeprojektowane tak, by przypominać wyglądem arkusz Excel.

3 Zastosowanie Exela Dokonywanie obliczeń (np. wydatków) zestawionych w formie tabelarycznej. W tym użyciu mają zastosowanie liczne funkcje matematyczne, finansowe i bazodanowe dostępne w programie. Istotne znaczenie ma też półautomatyczne powielanie tworzonych formuł z zastosowaniem różnych wariantów adresowania (adresowanie względne, adresowanie bezwzględne, adresowanie mieszane). Microsoft Excel służy także do tworzenia wielu typów wykresów, przydatnych między innymi w fizyce, matematyce i ekonomii. Zawiera też system zestawiania raportów z użyciem tzw. tabel przestawnych, wykorzystywany przy wykonywaniu analiz biznesowych.

4 Możliwości zastosowań MS Excel są ogromne.
Gdyby jednak pokusić się o wymienienie tych, które są najczęściej wykorzystywane, to trzeba by wspomnieć o:  wykonywaniu wszelkiego rodzaju (także sformatowanych) zestawień i raportów opartych o dane wpisane do arkusza lub pobrane ze źródeł zewnętrznych, przeprowadzaniu nawet bardzo skomplikowanych obliczeń i kalkulacji z wykorzystaniem dużej ilości wbudowanych narzędzi i funkcji,graficznej prezentacji danych z użyciem wykresów, wykorzystaniu zintegrowanego w ramach całego pakietu Office środowiska programistycznego do rozszerzania wbudowanych funkcjonalności.

5 Gdzie można używać EXEL ?
Aplikacja jest powszechnie używana w firmach i instytucjach, a także przez użytkowników domowych ( dorosłych i dzieci ) .

6

7

8 Przydatne stronki - pomoc exel - exel w wikipedii – exel i tworzenie „mega formuł’’ – wprowadzanie danych w exelu – kurs exel cz.1 - wszystko o exelu


Pobierz ppt "Microsoft® Office x e l."

Podobne prezentacje


Reklamy Google