Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akwarystyka staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularnym hobby. Dawniej była uprawiana wyłącznie przez naukowców w ich laboratoriach. Coraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akwarystyka staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularnym hobby. Dawniej była uprawiana wyłącznie przez naukowców w ich laboratoriach. Coraz."— Zapis prezentacji:

1

2 Akwarystyka staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularnym hobby. Dawniej była uprawiana wyłącznie przez naukowców w ich laboratoriach. Coraz więcej dzieci i dorosłych zdaje się być zafascynowanych możliwością codziennego obcowania z przyrodą w swoich domach.

3 Akwarium jest nie tylko przypadkowym zbiorowiskiem roślin i ryb. Rozróżnia się wiele typów akwariów. Ogólnie akwaria dzielimy na: Ogólne Gatunkowe Środowiskowe Holenderskie

4 Karmienie jest najczęstszą pielęgnacyjną czynnością. Bardzo ważna jest także częściowa wymiana wody co jakiś czas. W czasie karmienia warto przyjrzeć się dokładnie rybom, aby wykryć ewentualne choroby, czy ich dziwne zachowanie

5 Obok ryb rośliny są najważniejszym elementem akwarium. Ich rola w akwariach nie ogranicza się do ozdoby, gdyż uczestniczą one również w utrzymaniu równowagi, głownie przez wytworzenie tlenu przy udziale światła.

6 Wśród ryb akwariowych najpopularniejszymi rodziny to: Kąsaczowate Karpiowate Sumiki pancerne Piękniczkowate Pielęgnicowate

7


Pobierz ppt "Akwarystyka staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularnym hobby. Dawniej była uprawiana wyłącznie przez naukowców w ich laboratoriach. Coraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google