Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIENKNO GÓRPIENKNO GÓR. Some of the "Five Spissky Tarns" Some of the "Five Spissky Tarns" istnieje od roku 1981. Został powołany w celu ochrony tutejszej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIENKNO GÓRPIENKNO GÓR. Some of the "Five Spissky Tarns" Some of the "Five Spissky Tarns" istnieje od roku 1981. Został powołany w celu ochrony tutejszej."— Zapis prezentacji:

1 PIENKNO GÓRPIENKNO GÓR

2 Some of the "Five Spissky Tarns" Some of the "Five Spissky Tarns" istnieje od roku 1981. Został powołany w celu ochrony tutejszej flory i fauny, przepięknych borów karpackich, a także roślinności alpejskiej i subalpejskiej. Obejmuje on teren o powierzchni 7019 ha, z czego około 93% powierzchni stanowią lasy. W jego zasięgu nie znajduje się najwyższy szczyt Gorców - Turbacz (1310 m), najwyższym szczytem znajdującym się w graniach parku jest Jaworzyna Kamienicka (1288 m). Obejmuje on także dwa duże grzbiety: - istnieje od roku 1981. Został powołany w celu ochrony tutejszej flory i fauny, przepięknych borów karpackich, a także roślinności alpejskiej i subalpejskiej. Obejmuje on teren o powierzchni 7019 ha, z czego około 93% powierzchni stanowią lasy. W jego zasięgu nie znajduje się najwyższy szczyt Gorców - Turbacz (1310 m), najwyższym szczytem znajdującym się w graniach parku jest Jaworzyna Kamienicka (1288 m). Obejmuje on także dwa duże grzbiety:Turbacz-Kudłoń,Turbacz-Gorc. Gorczański Park Narodowy

3

4 -miejscowość, która w dzisiejszych czasach kojarzy się nam z Zamkiem Czorsztyn oraz ze Zbiornikem Czorsztyńskim. -Została założona w połowie XIV wieku na trakcie z Polski do Węgier a jej historia nieodłącznie wiąże się z tutejszym zamkiem. Ciekawostką jest ścisły związek słynnego rycerza Zawiszy Czarnego właśnie z Czorsztynem. Warto także zauważyć, że początkowa nazwa miejscowości brzmiała Wronin, a dopiero później po przybyciu niemieckojęzycznych mieszkańców zmieniła się na Schorstein co się przełożylo na dzisiejszą jej formę. Czorsztyn już od początku XIX wieku pełnił funkcję ośrodka turystycznego i wczasowego. Jego rozwój był związany z dogodnym położeniem turystycznym - u zbiegu dwóch pasm górskich (Pieninami na wschodzie oraz Gorcami na północy), a także położenie nad Dunajcem (dziś także nad Zbiornikiem Czorsztyńskim). Z Czorsztyna prowadzą szlaki turystyczne na Macelak (857 m n.p.m., Pieniny) i ewentualnie dalej na Trzy Korony (982 m n.p.m., Pieniny) aż do Krościenka nad Dunajcem, a także na Lubań (1211 m n.p.m., Gorce). Czorsztyn

5

6

7

8

9 PowrótPowrót 11. Agnieszka walczy z 7- na Grosse Peilstanwand, w tle Cimone 12. Zachodzace słońce na Hehnenkamm Turm

10


Pobierz ppt "PIENKNO GÓRPIENKNO GÓR. Some of the "Five Spissky Tarns" Some of the "Five Spissky Tarns" istnieje od roku 1981. Został powołany w celu ochrony tutejszej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google