Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONCEPCJA DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z ZABEZPIECZENIEM PRAWNO – SOCJALNYM MIESZKAŃCÓW TERENÓW BUDOWY KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO NA TERENIE GMINY ZŁOCZEW Z programu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONCEPCJA DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z ZABEZPIECZENIEM PRAWNO – SOCJALNYM MIESZKAŃCÓW TERENÓW BUDOWY KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO NA TERENIE GMINY ZŁOCZEW Z programu."— Zapis prezentacji:

1 KONCEPCJA DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z ZABEZPIECZENIEM PRAWNO – SOCJALNYM MIESZKAŃCÓW TERENÓW BUDOWY KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO NA TERENIE GMINY ZŁOCZEW Z programu wyborczego KWW GMINA ZŁOCZEW XX WIEKU I JERZEGO WIECZORKA

2 Kopalnia Złoczew to olbrzymia szansa dla regionu: większe niż dotychczas podatki i praca dla 2 tys. osób. Eksploatacja pierwszych złóż ma się rozpocząć już 2018 r. Kazimierz Kozioł, dyrektor do spraw produkcji w bełchatowskiej kopalni powiedział, że firma zapłaci od 20 do 26 tys. zł za hektar. Do każdego gospodarstwa będziemy podchodzić indywidualnie - zapewniał. Starając się o koncesję, KWB Bełchatów wnioskowała o zajęcie 46,5 km kw. Źródło:

3 Kazimierz Kozioł na spotkaniu z mieszkańcami gminy Złoczew
Źródło: Kazimierz Kozioł na spotkaniu z mieszkańcami gminy Złoczew

4 Przewidywany obszar budowy kopalni Odkrywka kopalni węgla brunatnego
Odkrywka kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie

5 Kamienie milowe dla złoża "Złoczew„
prace studialne, koncepcyjne prace geologiczno-rozpoznawcze 2012 uzyskanie koncesji na wydobycie węgla brunatnego wykup terenu i przygotowanie inwestycji budowa infrastruktury; uruchomienie systemu odwodnienia, budowa I układu KTZ 2018 rozpoczęcie robót górniczych 2026 rozpoczęcie wydobycia węgla 2028 rozpoczęcie zwałowania wewnętrznego 2035 zakończenie robót na zwałowisku zewnętrznym 2050 zakończenie robót górniczych Źródlo:

6 DZIAŁANIA PRZYSZŁYCH WŁADZ GMINY

7 Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Złoczew XXI wieku zamierza prowadzić wobec kopalni politykę współpracy opartej na wzajemnym partnerstwie i poszanowaniu, a w szczególności ochronie ludności gminy. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzenie kopalni na grunt złoczewski i związane z tym działania osłonowe muszą być rozpoczęte już w przyszłym roku. By pomóc mieszkańcom Złoczewa nie należy obiecywać „gruszek na wierzbie”, ale przedstawić konkretne działania. Kilometry dróg, nowe wozy strażackie, nowe remizy czy przedszkola to na razie utopia. I tak problem ten spadnie na władze gminy. Obiecuje się groszowe stawki dla wysiedlonych (dziś w Złoczewie 10 arów kosztuje więcej niż obiecana rekompensata za hektar, a przy wysiedleniach ceny mocno pójdą w górę – warto o tym pamiętać). A co z ludźmi w wieku przedemerytalnym, kto ich zatrudni? Nie jesteśmy związani wsparciem zarówno spółek skarbu państwa jak i biznesu prywatnego. W polityce już tak jest bowiem, że za każde wsparcie udzielone przez biznes polityk musi zapłacić, najczęściej kosztem zwykłych mieszkańców gminy. Dlatego dla każdego kto chce wejść na rynek złoczewski będziemy partnerem w pozycji wyprostowanej, a nie na kolanach. Czas wyborów szybko mija.

8 Na kolanach czy partnersko – wybór należy do Ciebie
Na kolanach czy partnersko – wybór należy do Ciebie

9 OTO NASZE PROPOZYCJE

10 Opracowanie nowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy z uwzględnieniem kopalni

11 WSPÓŁPRACA Z MIESZKAŃCAMI W POZYSKANIU BARDZO DOBREJ KANCELARII PRAWNEJ, KTÓRA POPROWADZI NEGOCJACJE Z KOPALNIĄ

12 Pozyskanie nowych terenów przez gminę i przekształcenie ich w działki budowlane (zabezpieczy to ich ceny realne, a nie zawyżone)

13 uzbrojenie tych działek
Źródło zdjęć:

14 Zabezpieczenie tych działek dla mieszkańców wysiedlanych terenów
Zabezpieczenie tych działek dla mieszkańców wysiedlanych terenów

15 Współpraca z deweloperem w zakresie budownictwa wielorodzinnego
Współpraca z deweloperem w zakresie budownictwa wielorodzinnego

16 ORAZ PROWADZENIE INNYCH DZIAŁAŃ KORZYSTNYCH DLA MIESZKAŃCÓW CAŁEJ GMINY ZŁOCZEW


Pobierz ppt "KONCEPCJA DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z ZABEZPIECZENIEM PRAWNO – SOCJALNYM MIESZKAŃCÓW TERENÓW BUDOWY KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO NA TERENIE GMINY ZŁOCZEW Z programu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google