Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Środki poetyckie stylistyczne. Uosobienie U chomika w gospodzie siedzą muchy przy miodzie. Siedzą, piją koleją i z pająków się śmieją. Szły raz myszy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Środki poetyckie stylistyczne. Uosobienie U chomika w gospodzie siedzą muchy przy miodzie. Siedzą, piją koleją i z pająków się śmieją. Szły raz myszy."— Zapis prezentacji:

1 Środki poetyckie stylistyczne

2 Uosobienie U chomika w gospodzie siedzą muchy przy miodzie. Siedzą, piją koleją i z pająków się śmieją. Szły raz myszy na wycieczkę. Nagle pierwsza powiedziała: - Ja bym skwerek zwiedzić chciała!

3 Epitety Pod płotem wąskie, długie, wypukłe pagórki (…) Słomianym kapeluszem osłoniła głowę Od skroni powiewały dwie wstążki różowe Przed burzą bywa chwila cicha i ponura;

4 Przenośnia Życie z tobą się ślimaczy, Muszę zacząć żyć inaczej!"

5 Ożywienie Zegar chodzi Oko cyklonu Stołowi odpadła noga

6 Wyrazy dźwiękonaśladowcze Hau, hau. Kap, kap. Dzyń. Bęc. Tik – tak. Stuk – puk. Szelest. Turkot. Szelest. Świst.

7 Porównanie (Grzyb) Purchawka, jak pieprzniczka (grzyb) Surojadki srebrzyste, żółte i czerwone, Niby czareczki różnym winem napełnione; A wtem puścił fałszywy akord jak syk węża, Jak zgrzyt żelaza po szkle przejął wszystkich dreszczem

8 Apostrofa Boże, coś Polskę. Młodości, dodaj mi skrzydła!

9 Pytanie retoryczne "I po co to wszystko?" Czy to była kula synku, czy to serce pękło?

10 Oksymoron Suchego przestwór oceanu. Blask ciemnieje. Spieszyć się powoli.


Pobierz ppt "Środki poetyckie stylistyczne. Uosobienie U chomika w gospodzie siedzą muchy przy miodzie. Siedzą, piją koleją i z pająków się śmieją. Szły raz myszy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google