Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matematyka dnia codziennego czyli pieniądze. Od zarania dziejów człowiek potrzebował towarów i usług: początkowo rolę pieniądza stanowił towar-wymieniano.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matematyka dnia codziennego czyli pieniądze. Od zarania dziejów człowiek potrzebował towarów i usług: początkowo rolę pieniądza stanowił towar-wymieniano."— Zapis prezentacji:

1 Matematyka dnia codziennego czyli pieniądze

2 Od zarania dziejów człowiek potrzebował towarów i usług: początkowo rolę pieniądza stanowił towar-wymieniano np. skóry, produkty spożywcze broń itp. Następnie pojawiły się monety, banknoty, kwity, kredyty… Tak matematyka niepostrzeżenie przedostała się do naszych portfeli. Fenicjanie pieniądze wprowadzili nam życie ułatwili!

3 Matematyka jest wszędzie Nasza cywilizacja bez niej się nie obejdzie,dlatego nauk jest królową matematyka jest wszędzie. Z każdą niemal dziedziną życia pieniądz się styka zaś pieniądzem na świecie rządzi matematyka.

4 Matematyka w szkole Szkoła przed nami odsłania matematyczne zmagania by mieć dobre wyniki trzeba przejść do praktyki!

5 Gdy pani każe liczyć: 1+1=2 3+4=7 To nuda!! Lecz gdy idziemy do sklepiku to: 1zł+1zł=2zł 3zł+4zł=7zł To robi się ciekawe!!!! Bo czekają nas zakupy

6 Ale cóż to pojawia się odejmowanie- czy resztę dostanę i ułamki dziesiętne same do głowy wchodzą: 0,5zł+0,5zł=i już mamy złotówkę Dam złotówkę lizak 70 groszy kosztuję, muszę w myślach wykonać odejmowanie i reszta w moim portfelu zostanie

7 A przed nami schody- mnożenie, dzielenie i kolejność wykonywania działań się pojawia: Mama 20zł, babcia 10zł, ciocia 8 zł co miesiąc nam dają to ile końcem roku będzie? I tu bez poganiania i stresu liczę: (20zl+10zł+8zł) x 12=456zł, a można działanie w słupku wykonać: 2038 +10 x12 + 876 3838 456

8 Kiedy już wszystko policzę dodam i pomnożę, to na procenty przychodzi kolej. Oszczędności na książeczkę SKO wpłacę i zaoszczędzone odsetki zobaczę. I bez odczucia, że zadanie domowe odrabiam str. 4 zad. 5 z przyjemnością pieniądze moje pomnażam!!! Dam 100zł na 12 miesięcy 3% w skali roku na razie z arytmetyką spokój.

9 Matematyka w banku Banki dobrze z tego znamy, że pieniędzmi obracają na lokatach i kredytachumiejętnie zarabiają.

10

11 Pieniądze z podróżowaniem ściśle są związaneplanujemy i obliczamy jak zostaną wydane. Matematyka pomaga nam w podróżach i zakupach

12

13

14 Odrobina geometrii w pieniądzach Zanim resztę z zakupów włożę do skarbonki to monety i banknoty na stosy ułożę i bryły się pojawiają. Eureka!!! Geometria!!! Do książki spoglądam co widzę: prostopadłościan i walec!!!

15 Może objętość lub pole powierzchni wyliczę. I tak same liczby do głowy się cisną. Wzory zapamiętuję do testu szóstoklasisty się szykuję. Matematyka nie jest nudna i nużąca. Jest ciekawa i potrzebna w każde dziedzinie życia. Kiedy pani rachunkami dręczy nas to pamiętajmy, że one w życiu zastosowanie mają.

16 Źródła: -Google Grafika -Wikipedia

17 Kto o swe finanse dba ten matematykę dobrze zna!

18 Dziękuję za uwagę. Prezentację przygotowała Anna Piecha Szkoła Podstawowa nr1 im. Wojska Polskiego w Żywcu.


Pobierz ppt "Matematyka dnia codziennego czyli pieniądze. Od zarania dziejów człowiek potrzebował towarów i usług: początkowo rolę pieniądza stanowił towar-wymieniano."

Podobne prezentacje


Reklamy Google